Çukur: Meliha Kim?

Çukur’un ilk bölüm ilk sahnesine doğru bir yolculuğa çıkalım… Karşımızda İdris Koçovalı ve Bülent Ersoy var. Bülent Ersoy söylüyor, İdris Koçovalı tek başına dinliyor ve içiyor karşısında da bir fotoğraf. Meliha… 

Başlarda Mihriban ile sık sık karıştırdığımız Meliha. Hale’nin öldüğü bölümlerde tekrar konusunun açılması ile ilk bölüm hayal görmediğimizi ve açılmayı bekleyen bir Meliha konusu olduğundan emin olduk. Aliço’nun Meliha’yı araştırmaya başlaması şuana kadar Aliço’nun en heyecan verici sahneleri olabilir. Odasında bir tahtanın üzerine astığı fotoğraflar, bilgiler ve bunları birbirine iple bağlayarak kurduğu bağlantılar, Meliha’nın hikayesini anlatmak için sihirbaz rolü ile konuk olan Haldun Dormen ve kütüphaneci kız… Evet gazeteci kız gitti, kütüphaneci kız geldi Meliha’nın hikayesi esnasında.

Peki kim bu Meliha?

Öncelikle Mihriban ile aynı pavyonda sahne alıyorlarmış bir dönem. Bu nedenle de Meliha hikayesi bir yerde Mihriban’a da bağlanacakmış gibi duruyor. Bu iki kadın birbirlerini tanıyor çıkacaklar ama ne kadar iyi tanıyorlardı? İdris bunun ne kadarını biliyordu?

Hangisi yaşıyor?

Meliha mı? Mihriban mı? Her ikisi de mi? Emmi, Mihriban yaşasaydı bunlar olmazdı dediğinde Paşa’nın bir rehabilitasyon merkezine yaptığı ziyareti görüyoruz. Bu iki kadından biri rehabilitasyon merkezinde ama hangisi? Muhtemelen Mihriban vurulduğunda ölmemiş ancak bakım evinde kalması gerekecek kadar zarar görmüş olabilir.  Paşa da hem Salih’ten kurtulmak hem de Mihriban’dan kurtulmak için onu bu şekilde İdris’ten yıllarca saklamıştır. Meliha ise bambaşka bir yerden çıkacak gibi. Ancak anlatılan hikayeye göre Meliha da bir dönem dizinden vurularak ciddi yaralar almış. Belki de Meliha’yı saklıyordur Paşa? 

Çukur dizi adminin paylaştığı Koçovalı ailesi…

Evet aile ağlarında canımız Vartolu’muzu gördüğümüze sevindik ama bir o kadar da kafamız karıştı. İdris ve Mihriban’ın çizgisinde görüyoruz Vartolu’yu ancak dikkatli bakarsanız çizgiler birleşmiyor. Mihribanda da Melihada da kırmızı çizgi var ama çizgiler havada kalmış. Diğer çocuklarda olduğu gibi aşağı doğru inmiyor. O çizgi kim ile tamamlanacak dersiniz? Meliha mı? Mihriban mı? 

bu konuda havada uçuşan birçok teori var. biri de Vartolu’nun annesinin Meliha çıkacağı yönünde. Vartolu’nun, babasını onu oradan tanıyacağı bir kolyesi vardı hani. Mihriban demişti Vartolu’ya verirken. Belki annesini de tanıyacağını söylemek istemiştir. Çünkü Vartolunun kim olduğu ortaya çıktığı halde ve Vartolu kolyeyi boynundan hala çıkarmamasına rağmen İdris o kolyeyi görmedi. Görse bile öğrendikten sonra ne anlamı var? O kolye bilmediğimiz hikayelere kapı açacak olabilir… Kolyeyi görüp, ”Meliha?” dediğini düşünün, Vartolu hiçbir şey anlamıyor ama İdris’e çok şey ifade ediyor. Eğer böyle bir şey olursa Vartolu annesi ile ilgili büyük yüzleşmeler yaşar hatta inkar eder, Mihriban’a daha da sığınır ama bir yandan da merak eder Meliha’yı, arkasında yatan hikayeyi…

Bu teoriyi kuvvetlendiren bir diğer nokta da Vartolunun doğum yılı ve Meliha’nın fotoğrafındaki yıl. İlk bölüm İdris’te gördüğümüz fotoğrafın arkasında 1979 yazıyor. Meliha’nın son fotoğrafı. İdris ile son görüşmelerinden kalan fotoğraf…Salih ise 1980 doğumlu. Tarihler Vartolu’nun, Meliha’nın oğlu olması için uyumlu görünüyor. 

Ama elbette elimizde Vartolu’nun Mihriban’ın oğlu olduğuna dair de güçlü sahneler var. Yani bizimki sadece bir teori, bir merak. İzleyip göreceğiz! Çukur sezon finaline 2 kala yeni bölümü ile bu akşam 20.00’da Show TV’de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!