Club De Cuervos Ülkemizde Çekilse Kimler Oynar?

Futbol severler buraya! Futbolu seviyorsanız ve içinde komedi de varsa tadından yenmez. Netflix’in ilk İspanyolca dizisi olma özelliği taşıyan, Emmy adayı Meksika yapımı dizi Club De Cuervos ülkemizde pek ilgi görmese de tüm dünyada büyük etki bıraktı. Meksika’nın Nuevo Toledo şehrinin geçim kaynağı olan Cuervos futbol kulübünün sahibi Don Salvador’un ani ölümü kulüpte büyük bir kaos yaratır. Chava ve Isabel isimli iki kardeş babalarının ölümünden sonra başkan olmak için büyük savaş vermek zorunda kalacaktır. Bir futbol takımının başına gelebilecek tüm absürtlüklerin yaşandığı, komedi soslu futbol dizisi ülkemizde çekilse kimler oynardı diye düşündüm ve kendimce bir liste hazırladım iyi eğlenceler.

Uraz Kaygılaroğlu (Chava Iglesias)

Don Salvador’un ikinci eşinden olan çocuğu Chava Iglesias, ailenin küçük şımarık bir çocuğudur. Babası takımın başındayken hiç takımla ilgilenmemiş, hayatını eğlence üzerine kuran bir insandır. Futbol bilgisi hiç yoktur. Futbolla tek ilgisi takımdaki futbolcuları yoldan çıkarıp partilemek ve takımının güzel spikeri Paty Villa’dır. Babasının ani ölümünden sonra kendi reklamını yapmak ve meydanı üvey ablasına bırakmamak için futbol kulübüne başkan olmak ister. Bu eğlenceli, deli dolu, şımarık karakteri bizde Uraz Kaygılaroğlu çok güzel canlandırabilir diye düşündük.

Ebru Cündübeyoğlu (Isabel Iglesias)

Isabel Iglesias ise Don Salvador’un ilk eşinden olma kızıdır. Takımın kalecisi Rafael ile evli olan Isabel, küçük yaşlarından itibaren futbolla ve kulübüyle baya ilgilidir. Babası yaşarken dahi takımla ilgilenmiştir. Babası öldükten sonra takımın başkanı olmak ister çünkü kardeşinden daha iyi yöneteceğini düşünüyor. Fakat sırf kadın olduğu için yaptıkları göz ardı edilen bir kadındır bu yüzden başkanlık yolunda tek uğraşacağı kişi kardeşi değildir. Önyargılı olan eril düşünceye karşı da bir savaş verir. Entelektüel, güzel ve feminist Isabel’i Ebru Cündübeyoğlu çok güzel canlandırabilir ve Uraz Kaygılaroğlu ile güzel bir abla kardeş ikilisi olabilirler.

Bige Önal (Mary Luz Solari)

Chava ve Isabel kardeşlerin tüm dengesini değiştirecek olan bir karakter; Mary Luz Solari. Cuervos kulübünün başkanı Don Salvador’un herkesten sakladığı genç ve güzel sevgilisi. Mary 20li yaşlarının ortalarında olan, oyunculuk denemeleri yapmış ama hiç başarılı olamamış bu yüzden kolay yoldan para kazanmak için kendinden büyük adamlarla birlikte olan birisidir. Don Salvador’un cenazesine hamile bir şekilde gelir ve mirastan hak talep eder. Mary, Isabel’in azılı düşmanı, Chava’nın da büyük aşkı olur. Güzel, alımlı ve zeki Mary’i bizde Bige Önal canlandırabilir ve Uraz Kaygılaroğlu ile iyi bir ikili olabilir.

Rafael Reyna (Halit Ergenç)

Rafael Reyna diğer bir deyişle Buffon… Cuervos takımının as kalecisi ve başkanın kızı Isabel’in kocasıdır. Cuervos takımının kurulduğu andan beri kaleciliğini yapmaktadır. Başkanlık yolunda karısı Isabel’i destekleyen tek kişidir. Halit Ergenç’in komedi yönünü daha fazla görmek istediğimiz için Rafael’i çok güzel canlandırabilir ve Ebru Cündübeyoğlu ile güzel ikili olabilir.

Sarp Bozkurt (Hugo Sanchez)

Hugo Sanchez, Chava için sadece bir asistan değil, eli ayağı, Chava için her şeyi yapabilecek tek kişi evet Chava’ya annesinden bile daha fazla değer veren tek kişi. Chava’yı sevdiği kadar onu her şeyiyle eleştiren, ağzından gelen her şeyi söyleyen birisi. Patronunu başkanlık yolunda sonuna kadar destekleyen, sempatik kişiliğiyle dizinin fenomeni olan Hugo’yu bizde Sarp Bozkurt çok iyi canlandırabilir.

Erkan Kolçak Köstendil (Diego Armando Romani/ Potro)

Ailesi oğullarının Maradona gibi olmasını istediği için oğullarının adına Diego Armando koyan, ama tek benzerlikleri sadece isimleri olan, Cuervos takımının kadrolu forveti Potro. Forvet olmanın getirdiği egoya sahip ama bu egonun altını dolduramayan, en büyük aşkı bir hayat kadını olan Potro’yu sempatik tavırlarıylave futbol geçmişi olması sebebiyle Erkan Kolçak Köstendil çok güzel canlandırabilir.

Yunus Emre Yıldırımer (Moises Suarez)

Potro ile birlikte takımın abilerinden olan Moises, defans hattında oynamaktadır. Kankası Potro’ya göre daha akıllı ve ağır başlı olan Moises evli ve bir erkek çocuğu sahibidir. Bir gün Chava’nın partisine katılınca eşiyle boşanma noktasına gelir. Komedi yönünü görmek istediğimiz için Yunus Emre Yıldırımer, Moises için güzel bir tercih olabilir.

Taro Emir (Aitor Cardone)

Dünyaca ünlü, herkesin hayran olduğu yıldız bir futbolcu. Kendini takımdan çok daha üstün gördüğü için Real Madrid’ten ayrılan, yeni maceralara katılmak isteyen birisi. Bu yeni macera isteği Aitor’u Cuervos takımına kadar götürür. Dünyaca ünlü yıldız olduğundan dolayı da egosu çok fazladır. Ülkemizde çoğu yıldızın yaptığı gibi futbol oynamak yerine eğlenmeyi, partiler yapmayı tercih eder. Bu yüzden takım arkadaşları tarafından nefret alır. Bu egolu ve yakışıklı Aitor’u bizde Taro Emir çok iyi oynayabilir.

Damla Sönmez (Paty Villa)

Nuevo Toledo şehrinin ünlü spor spikeri Paty Villa… Isabel ile çok yakın arkadaş olduğu için Cuervos kulübüne yakınlığıyla bilinir ve takımdaki futbolcuların hayallerini süsleyen kadındır. Chava’ya karşı da hisleri vardır. Güzel ve zeki Paty Villa’yı Damla Sönmez çok güzel canlandırabilir.

Burak Dakak (Tony Alvarez)

Takımın yetenekli wonder kidlerinden yani genç yeteneklerinden olan Tony yeteneğinin farkında ve çok çalışan birisi. Takım arkadaşları tarafından da çok seviliyor ve adeta takımın maskotu.Sempatik tavırlarıyla çok sevdiğimiz Burak Dakak, Tony rolünü bizce çok güzel oynayabilir.

Kubilay Aka (Cuauhtemoc Cruz/ Cuau)

Takımın futbolcularından olan Cuau, belki de takımın en aklı başında, zeki ve kurnaz kişisi olabilir. Çünkü beynini kullanan tek futbolcu. Diğer futbolcular gibi eğlence peşinde değil, gerçek amaçlar peşindedir. Kendini takımdan kurtarıp Nuevo Toledo şehrinin belediye başkanı olmak ise en büyük hayalidir. Soğukkanlı ve kurnaz Cuau’yu bizde Kubilay Aka çok iyi canlandırabilir.

Bahar Şahin (Isabel Cantu)

Takımda iyi bir Isabel varken kötü Isabel eksik olur mu? Tabiki de olmaz.. Puebla şehrinin zengin iş adamlarından Armando Cantu’nun şımarık, zengin ve modacı kızıdır. Geçmişte derin bir depresyona yol açan yıkıcı ilişkiler yaşamıştır. Chava’nın ise ilk görüşte aşık olduğu kadındır. Chava ile nişanlanmasıyla birlikte Cuervos takımında söz sahibi olmaya başlar tabiki de bu diğer Isabel’in hoşuna gitmeyecektir ve aralarında bir savaş başlayacaktır. Takımdaki futbolcuların da göz bebeğidir. Güzel, zengin ve şımarık Isabel’i Bahar Şahin çok iyi canlandırabilir.

İlhan Şen (Benito Zombie Guerrero/ El Zombie)

Takımın forvetlerinden olan Benito’ya sahadaki tavırlarından dolayı ”Zombi” lakabı takılmıştır. Transfer sezonunun son günü ve son saatlerinde alınmıştır. Takıma aidiyeti yüksek ve takımı için her şeyi yapabilecek birisidir. Saf tavırlarıyla dikkat çeken Zombi’yi bizde İlhan Şen canlandırabilir.

Cihangir Ceyhan (Pepenador Torres)

Buffon? De Gea? Courtois? Neuer? Hayır, en iyi kaleci Pepenador. Ya da kendisi öyle düşünüyor. Cuervos takımının yeni döneminde transfer sezonunun son günü alınan bir diğer futbolcu da Pepe. Kalp rahatsızlığı olmasına rağmen takımına karşı aidiyeti çok yüksektir, hasta halleriyle bile oynar. Bakalım takımına şampiyonluğu getirebilecek midir? Saf tavırlarıyla dikkat çeken Pepenador’u Cihangir Ceyhan oynayabilir.

Mert Ramazan Demir (Julito Cervera)

Takımın genç yeteneklerinden olan Julito’ya göre şiddet her şeydir. Futbolda şiddet olmadan hiçbir şey başarılmaz, her top diş ve çiviyle dövüşür. Kazanmak için rakiplerine ergenliğin de getirmiş olduğu saldırgan tavırlar göstermeyi sever bir nevi Meksika’nın Luis Suarez’i diyebiliriz. Sempatik ama aynı zamanda şiddet yanlısı Julito’yu genç yeteneklerimizden Mert Ramazan Demir çok iyi canlandırabilir.

Serkan Yetkin & Cem Dizdar (Ivan & Benicio)

Gelelim dizinin en renkli karakterlerine.. Ivan ve Benicio, Nuevo Toledo’nun en popüler televizyon kanalında spor yorumculuğu yapıyorlar. Biri siyah biri beyaz, biri iyi diğeri kötü ama ying-yang gibi birbirlerini de tamamlıyorlar. Biri takım için çok umutlu konuşurken diğeri de adeta partnerini baltalamaya çalışarak kötü yorumlar yapıyor. Türkiye’de bu profillere tam olarak uyan iki isim var; Serkan Yetkin ve Cem Dizdar. Her ikisi de oyuncu olmasa da kendi profillerinde birilerini başarıyla canlandırabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!