tds_thumb_td_300x0
CenCem’in en güzel 10 sahnesi | Zalim İstanbul

Zalim İstanbul, özellikle genç kadrosu, yelpazesi geniş karakterleri ve hikayesi ile son ayların en çok konuşulan yapımlarından biri. Bu yazımda Zalim İstanbul’un genç, imkansızlıklarla dolu ama hikayeleri çok derin işlendiği için içimize işleyen çifti Cemre ve Cenk’in –fanların kısaltması ve bildiğimiz şekliyle cencem’in- en sevilen sahnelerine değineceğim.

Cemre ve Cenk’in hikayesinin derinliğini anlatmayı bir başka yazıya saklıyorum. Bu yazıda herhangi bir sıralama olmaksızın en sevilen sahnelerden 10 tanesini paylaşmak istedim.

 • Cenk’in itirafı

Cenk, annesi tarafından “sen canavarsın” diyerek büyütülmüş. 8 yaşında annesinin dolduruşları ve babasının ona sevgi göstermemesiyle birlikte çocukluk kıskançlığıyla kuzeni Nedim’i camdan atmış. Nedim’in tekerlekli sandalyeye mahkum olmasına neden olmuş. Annesinin onu doldurması yıllarca bitmemiş, genç bir adamken bile Şeniz, ona “ya sen ya o ölmeden bu bitmeyecek” diyerek psikolojik şiddet uygulamış sürekli. Cenk, Nedim’in odasına girip elindeki silahı kendi kafasına dayadıktan sonra, şans eseri dolu olmadığı için ölmedi. Bu harekete hemşire Cemre tanık oldu. Cenk’in de içinde acı çeken bir taraf olduğunu çoktan anlayan Cemre, bu işin peşini tabii ki bırakmadı. Cenk, çocukluğundan beri annesinden başkasının bilmediği, onu vicdan azabından öldüren, annesinin psikolojik şiddetini çekmek zorunda bırakan büyük sırrını ilk kez Cemre’ye açtı. Cenk’e Cemre gibi yaklaşmamak ne mümkün? Evet melek değil, ama 8 yaşında hata yapmış, omuzlarında bu yükle yaşamış, annesinin şiddetini en çok yaşamış kişilerden biri Cenk. Cemre, onu dinleyen, onu gören ilk kişi. Bu sahne de o yüzden Cemre ve Cenk’in en özel sahnelerinden biri.

 • “Sen, canavar değildin, değilsin.”

Cenk, bu sahnede Nedim’i camdan aşağı atmasının nedenlerini, sonuçlarını tüm açıklığıyla anlattı Cemre’ye. Bu sahne çok içe dokunan bir sahne. Cenk’in Şeniz tarafından daha küçük yaşlarda nasıl doldurulduğunu, neler diyerek zehirlendiğini, Cenk’in psikolojisinin nasıl bozuk olduğunu bize çok net gösteriyor.. Ama ona merhametle bakan Cemre’ye bir baksanıza… Karşısında çocukluğunu asla yaşayamamış, Nedim’i o camdan atarken aslında kendisini de hapsetmiş bir Cenk var. Bu sahnede Cemre gibi Cenk’in yaralarına derman olmak istemedik mi?  Aynı zamanda bu sahnede Cemre de kendinin bir sırrından bahsediyor. Biz bu sırrı Cemre’nin ağzından hâlâ duyamadık bölümler geçmesine rağmen. Umarım kısa zamanda duyarız.

 • Aşk Oyunu

Playboy Cenk ve daha önce bir erkekle ilişkisi olmayan Cemre’nin aşk oyunu… Önceki sahnede Agah ve Seher’e yakalandıkları için böyle bir oyuna başvuran Cenk’in bu oldukça hoşuna gidiyor aslında. Çünkü Cemre’ye yavaş yavaş kapılmaya başlıyor.

 

 • İlk Öpücük

Cenk’in bahsettiği ilk öpücük sahnesi daha dizinin ilk bölümünde oldu. Hovarda Cenk için başta umursamadığı bir şeydi, ama Cemre’nin ilk öpücüğüydü bu. Elleri dert görmesin Cenk’e tokat atarak haddini bildirdi Cemre aslında. Bu sahne dizinin asıl çiftini bize ilk bölümden gösteren bir sahne oldu.

 • Kaçma – Kovalama

Sezon finalinde Nedim’e yapılan işkencelere dayanamayıp onu kaçıran Cemre ve onları bulmak için her yolu deneyen Cenk… Cemre’nin o bölümlerde Cenk’e güvenmemek için nedenleri vardı ve o yüzden de Cenk’ten kaçıyordu. Ama Cemre ne kadar kaçarsa kaçsın, hem Cemre’ye hem Nedim’e iyi gelecek tek kişi oydu. Bu sahne de izlemesi keyifli, güzel Cemre & Cenk sahnelerinden biri.

 • Cenk’in Zor Anları

Cenk ve Cemre, Nedim için çok uğraştılar, odaya gizli kamera koydular. Cenk, “bana ne olacak bilmiyorum, ama sen iyileşeceksin” dedi hatta Nedim’e. Cenk, hem Nedim’i hem kendi çocukluğunu kurtaracaktı belki de… Ama bu kamerayı öğrenen Şeniz, oğluna öyle bir baskı yaptı ki… İntihar etmekle korkuttu Cenk’i. Gökdelenin tepesine çıkarak “beni at, beni attın. Nedim’e yaptığını yap” gibi bir sürü şey söyledi. Cenk, düştüğü kuyudan kurtarılmak için çırpınırken yine annesinin onu daha da derine itmesini izledik. Sonrasında da bu videodaki gibi bir Cenk çıktı karşımıza. Onu kurtaracak Cemre de ona yüz çevirdiği için böyleydi aslında. Cemre, pişman olup geldi. Ama Cenk, annesinin oğlu olduğuna tekrar inandırılmıştı. Yürek yakan sahnelerden biri de budur. Ama burada da Cemre’nin Cenk’i nasıl iyileştirmek istediğini çok iyi görüyoruz.

 • “Keşke başkasını(beni) sevseydin.”

Cenk ve Cemre, Nedim için bir sürü şey yaptı. Beceremediklerinde de son çare köşke girmek için evlendiler. Sonrasında Nedim ayağa kalktı vs. Bir sürü olay oldu. Bu olaylar içinde Cenk, Cemre’ye olan aşkının altında da ezildi. Cemre’ye öyle bir tutuldu ki, Cemre’nin sadece Nedim’i düşünmesi onu daha da üzdü. Cemre’nin Nedim’e aşık olduğunu düşündüğü gibi, Cemre’yi de buna ikna etti. Aralarında büyük bir merhamet bağı olan Cemre ve Nedim, şu an aşık olduğuna inanıyorlar birbirlerine. Ama aşk dediğin Cenk’inki gibi yaşanır diyebiliriz sanırım. Cenk, karşısında onu asla sevmeyeceğini düşündüğü, hayatında aşık olduğu ilk kadın olan Cemre’ye aslında bu sahnede üstü kapalı aşk itirafı yapıyor. Cemre de Cenk’in ona asla aşık olabileceğini düşünmedi, düşünmüyor da. İkili gelecek bölümlerde kalplerinin kapılarını birbirlerine nasıl açacaklar, büyük merak konusu. Cemre’nin Cenk’e karşı davranışları da hep itme-çekme şeklinde. Cenk, onu ne kadar Nedim’e gönderirse göndersin, “sen ona aşıksın” derse desin, Cemre buna kendini inandırdığı halde hep Cenk’in yanında oluyor. Cenk’in bütün sırlarını bilip kimseye açmaması buna bir örnek. Bu sahneden önce de Cenk, köşkü terkedip “sen burada kal, Nedim’e yakın olursun” dediği halde Cenk’in peşinden gelip durdu. İkilinin arasındaki bağ o kadar farklı ki, farkında olmadan birbirlerine çekiliyorlar. Farkına vardıklarında da büyük aşkın güzel sahnelerini izleyeceğiz.

 • Kıskançlık

Cenk, Cemre ile olan evliliği Nedim köşkten ayrıldıktan sonra bitecek sanıyordu. Bu sahnelerden sonra boşanmak istemeyen bir Cemre izledik. Ama boşanmadan önce ikisinin mutlu, eğlendikleri bir anısı da olsun isteyen Cenk, Cemre ile gecelere aktı. Aslında herkese sevdiği kadını da göstermek istedi. Gecelerin hızlı çapkını, eski playboy Cenk Karaçay, karısıyla gece kulübüne geldi. Herkes için olağandışı bir durumdu bu. Tabii ki Cemre için de.. Cemre, ilk öpücüğünü, ilk çiçeğini, ilk kalp kırıklığını, ilk sarılmasını vs Cenk’le yaşadığı gibi, ilk içkisini de Cenk ile içti. Sarhoş olduktan sonra da içindeki asıl Cemre açığa çıktı aslında. Cenk’i arayan Ceren’i kıskanan Cemre ,oldukça tatlıydı. Sözde formalite evlilik yaptığı kocasına hesap sorması, onu kıskanması, içindeki hislerinin ortaya çıkışıydı belki de.

 • Sığınacak Liman

Bazı videolar maalesef olay olay ayrılmamış. Bu videoda 2:30’dan sonra Cemre ve Cenk’in en özel sahnelerinden birini izleyebilirsiniz. Cenk, Cemre’nin Nedim’e aşık olduğunu düşündüğü halde Cemre’yi o kadar çok seviyor ki, onun üzülmesine asla dayanamıyor. Nedim için gözyaşı döken Cemre’nin yanında hep Cenk var. Onu koruyan, kollayan, gözyaşlarını silen, sığınacak bir omuz olan Cenk, sen ne güzel seviyorsun öyle…

 • İlk Şarkı

İlk sezona geri dönelim istedim. Cemre’nin en büyük tutkusu; şarkı söylemek. Ama çocukluğundan beri asla kendini düşünmek için fırsatı olmayan Cemre, en büyük tutkusundan da annesi için vazgeçmiş biri. Cenk, bunu anladığında da sırf Cemre onun ilgisini çektiği için ona bir oyun yapıyor. Çapkın, playboy Cenk Karaçay, kimsenin ona “hayır” diyemeyeceğini düşünüyor ama Cemre’nin duvarlarına çarpıyor. Cemre’nin farkını en net anladığı sahnelerden biriydi belki de bu. Cemre’nin kimseye pabuç bırakmaz hali de bu çiftte en sevdiğimiz özellikler arasında yer alıyordu.Bu sahne de CenCem severler için en özel şarkı ve içeriklerden biri o yüzden.

 

BONUS: Yazıyı bitirdikten sonra gerçekleştiği için, başka bir video ile yer değiştirmek istemedim. Ama eklemezsem de olmazdı.

 • Aşk İtirafı

Cenk, sonunda Cemre’ye olan aşkını ona da itiraf etti. Daha önce annesine, Ceren’e, Damla’ya ve Nedim’e anlatmıştı Cemre’ye olan aşkını. Şimdi sıra aşık olduğu kadına söylemeye geldi sıra. Bu güzel sahneyi de son olarak ekleyelim.

Cemre ve Cenk’in çok özel bir ilişkisi var. Onlar kendi deyimiyle suç ortağı, sırdaş, evli bir çift ve daha fazlası… Cenk’in içini açabildiği ilk insan Cemre. Cemre’nin içini açmaya yeltendiği ilk kişi de Cenk. Aralarında oluşan özel bağ, bir sürü engele takıldı, takılmaya da devam ediyor. Ama bu engeller bir bir aşıldıktan sonra karşımıza çok güzel bir çift çıkacak. İçlerinde yaşadıklarını dışarıya vurduklarında biz harika bir çift izlemeye başlayacağız. Hâlâ tam bir çift olamasalar da çok özeller..  Zalim İstanbul izleyenlerin bileceği gibi Cemre ve Cenk’in o kadar fazla özel ve güzel sahnesi var ki… Bunlar sadece örnek olarak sunduğum şeyler olabilir. Peki sizlerin en sevdiği CenCem sahnesi hangisi?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!