Çatı Katı Aşk 7. Bölüm | Sevmek

Ne yalan söyleyeyim çok güzel bölümdü. Hatta öyle demek yetmez, harika bir bölümdü! Çok içime sindi. O kadar ki, izlemeyi bitirir bitirmez buraya koştum bir an önce yazmaya başlayabilmek için.

Öncelikle, eğlenceliği, akıcılığı, çiftlerin durumu, duygusallık gibi birçok konudan tam not aldığını söyleyebilirim. Dizinin yalnızca çiftlere odaklanmayıp diğer karakterlere de önem veriyor olması (bazen aşırıya kaçılsa da) hoşuma gidiyor. Şuayip’in hislerine sık sık değiniliyor mesela, hayattaki ve ailedeki konumunu sorguladığı, pişmanlık yaşadığı anlar vs. 

Ateş’in zıpır serseri olmayan hallerini görmemiz de mesela, takdir edilesi aynı şekilde. Yarış konusunda gururunu hiçe sayarak yaptığı fedakarlık gerçekten etkileyiciydi. Artık ortaklık seviyesini aşıp kardeşi sayılabilecek Yasemin’e verdiği sözler ve Ayşen’in birkaç seferdir laf çarpıttığı zengin hayatını düşünüp zor bir karar verdi. (O kardeş sahnesinden sonra zaten net olan shipler daha da netleşmiştir diye düşünüyorum, hala pes etmeyip ısrar edecek olan varsa bir doktora görünmesini tavsiye ederim. Hayatımda hiç partnerine kardeşim diyen, onunla aşk hayatını tartışan birini görmedim çünkü 🙂 )

Gülriz & Emin pek sevdiğim ya da ilgi duyduğum bir çift değil ama Emin’in onu yanlış anlamaya devam etmesi sinirimi bozuyor. Kadın iyi niyetli hamlelerde bulunurken bile, geçmişteki hataları yüzünden yanlış anlaşılıp laf yiyor sürekli. Neyse.

Demir & Yasemin sahneleri de, Ateş & Ayşen sahneleri de çok güzeldi bence. İki tarafın da artık iyice rahat bir seviyeye gelip açık flört evresine geçebilmesi çok iyi oldu. Demir’in, bayanı kıskançlıktan kudurtma eylemleri, AyTeş’in taç mevzusu.. Çok doğal, samimi ve keyifli anlardı. Özellikle aşk bohçam mevzusu hallolunca sevinçten birbirlerine sarılıp sonra değişmeleri.😂 

Ayşen’in Ateş’e kızmadan cevap verdiği, adımlar attığı anlardan sonra bölüm sonundaki konuşmaları gerçekten güzeldi. Acı ama gerçek, karakteri anlayabildiğimiz, hak verdiğimiz, altı dolu diyaloglar olmuş. Karşılıklı ağlamalarına da bayıldım. Cidden çaresizler çünkü, Ateş de farkında. Kız tamam deyip kabul etse ne olacak, ne yapacaklar o da bilmiyor. Peşinden gittikten sonra ne söyleyecek, durdurabilecek mi çok merak ediyorum.

Sevda konusuna değinmek istemiyorum. Bu kadar gurursuz, utanmaz, saçma, akıldışı bir karaktere acilen veda etmemiz gerekiyor yoksa herkes kafayı yiyecek. Son görevi olduğunu umduğum evlilik cüdanı tehdidini de yapsın ve gitsin lütfen, hatta defolsun. Mümkünse Demir tarafından. İnşallah Yasemin akıl edip güvenir de, Demirciğimden yardım ister bu konuda, o arsız deli de kudurur. Hadi be aslan, güveniyoruz sana. Hallet n’olur.

Dizideki çoğu şeyin mümkün ya da gerçekçi olmadığının farkındayım, ama yapabileceğimiz bir şey yok. Çok keyifliydi. Ayrıca eklemek istediğim bir şey var ki, o da Çatı Katı Aşk’ın komedisi. Dizi gerçekten güldürmede başarılı, bizzat kendim test ettim onayladım. Hem sahneler, hem oyunculuklar, hem de doğaçlamalar harika. Ekibe helal olsun, süper iş çıkarıyorlar.

Kostümler de yine başarılıydı, özellikle Furkan Andıç’ın kombinleri.. Ağlamak istiyorum. Koca bir maşallah. Ateş’in ailedeki imajının düzelmesi hoşuma gitti, YaTeş’in el yanması paraleli hoşuma gitti, bölümdeki çoğu sahne çok hoşuma gitti. İstenmediği halde ısrarla kendini yamamaya çalışan yüzsüz Se*da hariç tabii. Demir onunla resmen “Yasemin’i kudurtayım da sonra sakın yanıma yanaşma” modunda iletişim kuruyor, bu akılsız hala.. Gerçi kılavuzu kim ki karga ne yapmış olsun. Anladınız siz 🙂

Dediğim gibi, beğendiğim bir bölüm oldu. Gidip baksam daha eminim çok şey söylerim ama bunları tek nefeste aklımda kalanlarla yazdım. Yeterli gibi duruyor, aşağı yukarı anlatmışım genel görüşlerimi. Fragman için deliriyorum. Nasıl bekleyeceğiz bilmiyorum. 

 

Sonraki Bölüm Yorumları

Önceki Bölüm Yorumları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!