tds_thumb_td_300x0
Çatı Katı Aşk 4. Bölüm | PLAN

Dolu dolu bir bölümdü. Bir sürü duyguyu tattık peşpeşe. Öncelikle söylemek istiyorum ki Gülriz ve Emin beni baydı. Açık konuşalım, bölümde onlara ayrılan süre biraz fazla oluyor artık. Tamam önemli karakterler, kritik konumlar ama bi yere kadar ya. Güzelim şarkıdan bile sıkılacak noktaya geldik. Abartmasalar iyi olur. 

Bölümün en güzel yanı tabii ki bizimkilerin birleşmesiydi. Demir gerçeği biliyor ama Yasemin’le Ateş bildiğini bilmiyor, Ayşen de abisinin bildiğini bilmiyor ama o da biliyor, Demir de kardeşinin bildiğini bilmiyor. Ateş Ayşen’in bildiğini biliyor. Dolayısıyla ortada herkesin rol yaptığı karmakarışık çorba bir ortam var. 

Ayşen’in gafları, Demir’in bariz kıskançlık ve ilgisi, herkesin herkese laf sokması derkeen, çok eğlenceli sahneler izledik. Özellikle beylerin atışması.. Bu güzel dörtlüden bahsetmişken, kızlar erkeklere göre daha iyi anlaştı, birbirlerine adeta kardeş olacakları zamanları iple çekiyorum. Yasemin’in de Demir konusundaki halleri, birbirine giren düşünceleri arttı iyice.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu arada söylemiş olayım, Ateş’in terbiyeden yoksun tüm kötü sıfatları hak eden canavar babası gittikten sonra yaşanan düğün anı baya saçmaydı. Herkes üzülüp dağılsaydı, öyle bi mod yükseltme şekli yok. Gereksizdi. Neyse.

Üzülsem de, aile bizimkilere tavır almakta haklı malesef. Cidden sabırları taşalı çok oldu, fazla fazla müsamaha gösterdiler. Böyle olacağı belliydi. Yine de kendi kabahatleri değil de, canavar adam yüzünden olmuş oldu. Bi nevi iyi bir şey. Böyle dedim de sonra felaketler yağdı tabi. Konuşacağız sonra.

Çatı Katı grubu olayını çok sevdim. Bu insanların işbirliği yapıyor olması, türlü türlü oyunlar çevirmeleri vs bölümün ana dinamiğiydi. Her şey bu çerçevede gerçekleşti. İyi şeyler de yaşandı, kötü şeyler de. Hele Demir’le Ateş’in sürekli atışması ve baya farklı karakterlerinin çatışması ortaya çok keyifli diyaloglar sahneler çıkarıyor bence.

Dikkatimi çeken bir diğer şey de, senaristin dizi sektörüne giydirmesiydi. Birkaç kez vurguladılar olumsuz gördükleri yönleri karakterler ağzından 🙂 Ne diyelim. Hem haklı, hem de yaz dizisi çekiyor. Gerçi hakkını yiyemem, diğerlerine nazaran çok başarılı bir iş Çatı Katı Aşk ama.. Lacivertlik bir mevzu var sonuçta ortada, çok da kendini övmeye lüzum yok diyorum naçizane.

 

 

 

 

 

 

 

 

Laf dalaşında bahsi geçen halısaha olayını çok merak ediyorum ya, inşallah gerçekleşir. En sevdiğim sahne tarzlarından biri şu baskettir futboldur çeşitli sporların yapıldığı anlar. Baya duygusal malzeme de çıkıyor asıl olay o zaten. Bromanceeee çığlıkları 🙂 Susup devam ediyorum.

Ayşen ve Ateş’in belki de ilk “dertleşme”sine şahit olduk bu bölüm. Neyin var neden iyi değilsin diye samimiyetle sordu Ayşen. Aralarındaki bağa güzel bir sayfa eklendi böylece. Gerçi Ateş şansını biraz zorladığı için arada sinirlenip yükselse de, yine de kıyamaz ona bence. Hele de mahalle borcu mevzusunu biliyorken.

Savaş çıkan mutfak sahnesini beğendim. Gerçeklikten uzak oluşunu bir kenara bırakırsak, kıyaslandığı Aşk 101 lab sahnesinden çok çok çok daha güzel ve eğlenceliydi kesinlikle. Arkadaşlık anlamında da ship anlamında da başarılıydı ayrıca. Tabi sonrasında bunlar kovulunca üzüldüm ama, tek bir ıspanaklı mantıyla aşırı beğenilmeleri ihtimali saçma gelse de, muhtemelen bunun yaşanacağını biliyorum. O yüzden biraz rahatım.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bölüm sonu hakkında nasıl konuşacağım bilmiyorum. Çok üzgünüm.. Celal çok ağır ve kırıcı konuştu. Yetmezmiş gibi bir de dizinin kötü karakterine dönüşen pislik cadı annesinin sözünü dinleyip evden kovdu çocukları. Vicdanı sızlamayacak mı bilmiyorum, sızlasa da kendini tutar inat eder geri adım atmaz bence. Acaba bizimkiler nasıl affettirecek kendini ya 🙁 Aile bağı mevzusu kötü oldu. Dördü için de ayrı üzülüyorum resmen.

Olay nasıl çözülür, nasıl bir güzellik gelir çöker üstlerine bilmiyorum ama dizinin romantik komedi oluşuna ve genelde olumlu şeylerin çabuk yaşanışına güveniyorum. Yarı yolda hayal kırıklığıyla kalmayız inşallah, uzamasın bu tatsızlık. Keşke bölümden hemen sonra fragman verilse ya, en çok bu konuda sıkıntım var. Deliriyorum/z meraktan. Neyse gün sayacağız mecbur.. Eğlenceli fragmanlar ve iç açıcı, zorlukların yok olduğu, sorunların çözüldüğü bir bölümde görüşmek dileğiyle. Bu bölümü gayet sevdim, başarılıydı.❤

 

👈 Önceki bölüm yorumu

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!