Çok güzel bir bölümdü. Gerçekten tam yaza uygun, cıvıl cıvıl harika bir iş ya! Neredeyse tamamını sırıtarak izledim. Her şeyden bahsetmek için sabırsızlanıyorum! Hadi o zaman, keyifli okumalar.🎈

İçine düştükleri zor durumdan Yasemin’in soğukkanlı düşünmesi ve zekice açıklamaları sayesinde kurtulmaları güzeldi. Arsız seviyesiz Efsun’un saçının başının yolunması da.😂 Ayşen somurtkan bir halde, Demir ise keyifle izledi bu kaos anlarını.

Ateş’in zengin hayatını elimizin tersiyle itip aşkımız için savaştık, kaçtık, hayatta kalmaya çalışıyoruz hikayesi aileyi hem ikna etti hem de şefkat görmelerine sebep oldu. Tabii aileye Ayşen de dahil olduğu için şahit olduğu olaylar ve Ateş’in söyledikleri arasında tutarlılık görmekte zorlandı. Dolayısıyla Ateş rahat edemedi ve son derece tehlikeli bir karar alarak gecenin köründe kıza açıklama yapmaya karar verdi. 

Vazonun kırılması yüzünden yakalanacakları sırada Ateş’in Ayşen’i koruyup kendini ortaya atması, onu karıştırmadan halletmesi tatlılığından eminim Ayşen de etkilenmiştir. Sürekli inkar etse de zaten hem etkilendiği hem de sürekli onu düşündüğünü biliyoruz. Aynı çatı altında yaşadıklarından, istemese de düşünecek o ayrı.

Ama yine de, güvenilirliğinden emin olmadan Ateş’ karşı yumuşamaması, sürekli tepki koyması, yüz vermemesi çok güzel. Net şekilde karşı çıkıyor helal olsun. İkisi de farkında ve konuşuldu, zengin bebemiz ilk defa beğendiği bir kızı elde edemiyor, elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen. Anlaşılan daha çook yolu var Ayşen’e ulaşmak için. Kolay teslim olmayacak aşka, öyle umuyorum.

Antikacı Emin’in geçmişine duygusal bir yolculuk yaptık. Aşk acısının bir şarkının hatırasıyla nasıl alevlendiği ve bir adamı mahvedebildiğini gördük. Herkes gibi ben de o eski aşkın Ateş’in halası (aslında annesi) olduğunu ve Emin’in de bizim yakışıklının babası olduğunu düşünüyorum. Defalarca kez birbirlerine ne kadar benzediklerinin vurgusu yapıldı çünkü.

Maddi durumu iyi olmadığı halde, çocuk heyecanla gelip saatinin durumunu sorduğunda satıldı diyip parasını cebinden vermesi de çok güzeldi.🥺 Koca yürekli antikacı.. 

Süheyla’nın kompleksli halleri beni çok şaşırttı. Bir kek meselesi yüzünden kocasına ve ailesine çektirdiği çile ve bizimkilere aldığı tavır, bir anda büyük bir değişim yaşaması beklemediğim bir şeydi. Yürüyen bir kıskançlığa dönüştü kadın adeta.

Ateş’in camdan izleniyorlar diye fırsattan istifade gidip sahte karısını sımsıkı öpmesine de bayıldım. Çok salak çocuk ya, çok hoşuma gidiyor. 😄

Demir’e gelince, o kadar güzel bi karakter oldu ki, her sahnede daha da güzelleşiyor. Çok gülüyorum, aşırı eğlenceli. Yasemin’le olan atışmaları olsun, genel agresif tavırları olsun. Komik baya. Neşelendiriyor insanı, iyi geliyor izlemek.

Ayşen’le Ateş’in sahneleri güzeldi. Tamirci, evdeki ölçü alma ve kedi besleme. Güzeldi de, her dizide görüp bunda fazla olmadığı için sevindiğim, insana baygınlık veren “sen çok farklısın, sende bir şey var, sen diğerleri gibi değilsin” tarzındaki kusturucu klişe cümlemiz olmasa daha iyi olurdu tabii. Yine de sorun değil, ziyanı yok olur o kadar.

Çocukları sevme ve kollama noktasında Celal’le karısı biraz rolleri değişmiş olsa da, Yasemin’in mantıcıda işe başlamasına çok sevindim. Demir’le olan sahneleri için eve tıkılı kalmayacak, işte de bol bol vakit geçirecekler!💃 Ayrıca şöyle bir olay var, ikisinin de o halleri son derece doğal, hiç zorlama durmuyor ne bakışlar konuşmalar ne de replikler. İnanılmaz eğlenceli o yüzden. Tam oturmuş roller üstlerine, birbirleriyle olan enerjileri de harika. Hem bireysel hem de karşılıklı çok iyiler.

Normalde kavga sahnelerini pek sevmem ama mantıcının önünde turist rehberiyle çıkan kargaşayı bile beğendim aşırı kısa olmasına rağmen. Dizide karakterlere gereken özen gösterildiği için, bu tarz sahneleri uzatmaya gerek duymuyorlar öyle de bi güzellik var. Karakter sayısı da, hikayeleri de yeterli çünkü.

Aileyle tanışma mevzusunda, Ateş bir an Emin’i çağıracak ve bölüm sonunda halasıyla karşılaşacaklar sandım ama öyle olmadı. Tamirci ustaya söylemiş her şeyi demek ki, ondan yardım istedi.

Evdeki bu sahneyi çok beğendim. Süheyla’nın şakayla karışık da olsa evliliğine ve kocasına dair gördüğü muameleyi, hangi konularda kendini neden kötü hissettiğini ve neye kırıldığını güzelce açıklamışlar, Celal baba da ona yakışır şekilde özrünü dilemiş. Temizz. İyi ki yazılmış, aile üyelerinin ilişkileri yüzeysel bırakılmıyor, sağlamlaştırılıyor bu tarz hamlelerle.

Aşırı sürükleyici harika bir bölümdü. Her şey güzel, içime sinerek ilerliyor. Müzikler, duygusal kısımlar, eğlenceli anlar.. Hepsinden iyi notlar alıyor dizi. 👏

Tek sevmediğim şey malesef yönetmenin denediği teknikler oldu. Akışı bozan tuhaf çekimler yapıyor. Aşırı yukarıdan, aşırı aşağıdan, bi anda uzak sonra anında yakın çekim kullanmalar falan. Yapmasın n’olur, cidden başarılı değil. Tek sevdiğim şey  Ateş ve Ayşen’de iki kez kullandığı ayna görüntüleri oldu, ona bir şey demiyorum abartmadan devam edebilir.

Dizi biter bitmez yana yakıla fragman aradım ve bulamayınca çok üzüldüm deli gibi merak ediyorum çünkü her şeyi. Hemen verselerdi keşke. İnşallah dizi hiç bozmadan hep bu tatta devam eder.💕  3. Bölümden sonra görüşürüz, önceki bölümün yorumu için buraya tık tık. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz