İlk bölümlerini izlediğim Gençliğim Eyvah ve Sen Çal Kapımı’dan sonra bu dizi bana gerçekten çok iyi geldi. Yaz dizisi özelliklerinin bir kısmını taşımakla beraber, diğerlerine nazaran çok daha doğal, tahammül edilebilir bir havası var.

Bölüm ilk başladığında, yaklaşık beş dakika boyunca bizi salmayan müzik hiç bitmeyecek sansam da, ev ortamını sevdim denebilir. Özellikle yaşlı karı kocanın minik sahnesi hoşuma gitti, hiç rahatsız etmedi. Güzel olmuş.

Ayşen kızımızın konuşma tarzına alışmakta zorlanacağım açık, biraz tuhaf ve rahatsız edici çünkü. Duyunca şok olduğum nasırlı el fantezisi, hiçbir acelesi olmadığı halde arkadaşının evine elbise bırakmaya giderken yürümek yerine koşması/sekmesi, telefonda yaptığı asla komik olmayan şaka ve çok da gerekli görmediğim yakışıklı erkeğe “ilk anda vurulma” sahnesi de bonus.

 

Ateş’e de başta bi uyuz olacağım sandım ama neyseki toparladılar. Beğenisini açıkça ifade etmesi ve rahat tavırları, ikisinin çay içerkenki halleri hoşuma gitti. Yiğit’in ufaktan Tuna vibeı vermesi duygulandırsa da, buradaki karakterinin daha farklı biri olacağı belli. Bayan kelimesiyle imtihanı da ne kadar sürecek merak ediyorum. 😂

Tamirci çırağımız hakkındaki gerçek ortaya çıkınca ayrı, yaptığı açıklamaya ayrı şok oldum. Yarış dahil sonraki sahneler aktı gitti, gayet keyifliydi. 

Hem aile içindeki, hem de mahalleli arasındaki ilişkiyi çok sevdim. İçimi açtı. Yasemin’in evdeki sahnesi güzeldi. Nilay’a yakışmış bu rol. Ateş’in ilk baş umursamaz takılıp sonra kendini Ayşen’in peşinde bulmasınaysa garip şekilde bayıldım. Çok eğlenceliydi sahneler, bir iki pürüz dışında replikler de gayet tamamdı. 

Furkan’ı yine babadan yaralı bir rolde izlediğimize göre, bol bol hüzünleneceğiz demektir. Adamın da hakkını vermek lazım, baya iyi oynuyor. Her konuştuğunda nefret ettirdi kendinden. Ateş’in ailevi yaralarının Ayşen’le iyleşmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım dengeli ve güzel işlenir ilişkileri.

Yasemin’le Ateş’in serüveninde çok eğlendim. Tatlı tatlı atışmaları inanılmaz keyifli olmuş. Olmuş olmasına da, bölümün geri kalanı da hayli şenlikliydi. Çapkınlığın kaçınılmaz sonucu olan kaos neler doğuracak merak konusu.

Genel olarak baktığımda, Ayşen’in kombinlerini, Celal’in celallenmelerini, dayıyı, hepsinin aynı eve düşmesini ve Yasemin’i de (çok) sevdiğimi söylemeliyim. Sonda kazıkçı Sami’nin yakalanmış olmasına çok sevindim. İnşallah borcunu tahsil ederler de bizimkilerin 6 aylık kira için sıkıştırılması boşa çıkar. Belki, umarım yani. Ya da para bulmak için çeşitli maceralara atılırlar, bana o da uyar.

İlk başta babanne, Süheyla ve kocası Şuayip’e pek ısınamasam da, sonra onlara da alıştım. Hele çatıdan sallandırma sahnesinde kadının babasına mikrofonla konuşmasına bayıldım bayıldım. 😂 Karakterler açısından bir sorunum yok, mis. Ateş’le Ayşen’in karşılaşmamaları da güzeldi, atlamayayım. 

Yasemin karakteri her iki erkekle de shiplenebilecek şekilde yazılmış, işin kötüsü ikisiyle de yakışmış. Çıkacak ship savaşlarını şimdiden görebiliyorum derdim de, onlar taa cast ortaya çıktığından beri var.. Ben Ateş’le Ayşen’i beğendiğim için Yasemin’le Demir’ciyim gibi gözüküyor şimdilik. Ama Furkan Nilay uyumuna da nasıl dayanılır bilmiyorum. Zaten dizi de harika olmuş. Çok samimi, doğal, eğlenceli. Bayıla bayıla izleyeceğiz her şeyi, kaçınılmaz.

Bölüm sonu sahiden iyiydi. Tam bir kaos, tam bir cümbüş. Ateş hoşlandığı kıza gerçekten evli olmadığını açıklamaya çalışırken tüm mahallede duyulan, ona seslenen bir “aşkım sevgilim” sesi, Ayşen’le görünce zaten hafiften kıskanmış olan sahte karısının şoku ve ev halkı! Aman aman. 

Bu arada, diziyi izlerken eş zamanlı olarak yazıyı yazdığımdan, bi nevi canlı duygu akışıma şahit oluyorsunuz. Yani başta orta karar sevmiş halimin, sonlara doğru coşması ondan. İzledikçe ekledim yazıya. Sonuç bu 🙂

Kamera önünde ve arkasındaki herkese bol bol tebrik. Emeklere sağlık. Şahane olmuş! Her şey tıkırında, çok tatlı. Umarım bozmadan devam eder. 🧡

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz