Camdaki Kız 1. Bölüm Yorumu

Burcu Biricik’in yeni dizisi ”Camdaki Kız” dün akşam izleyiciyle buluştu. Ekran ömrü uzun olsun, her bölüm sonrası beraberiz artık 🙂

Dizi adından da anlaşılacağı üzere Gülseren Budayıcıoğlu’nun aynı adlı romanından Nalan’ın hikayesini anlatıyor. Daha önce kısa bir tanıtım yazısı yazmıştım konuyla alakalı ama kafamda birçok soru işareti vardı. Kitaba göre mi gidecek, nasıl işlenecek, neler değişecekti. (Bir önceki yazıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Konusu

Nalan tahmin ettiğimiz gibi zorlu bir çocukluk geçirmiş, bastırılarak büyütülmüş genç, güzel bir kadın. Masal diyarından gelmiş gibi büyüleyici… Dışarıdan baktığın zaman cıvıl cıvıl bir insan ama bazen öyle bakışları oluyor ki o bakışlarda yatan derin acıyı görüyorsunuz. Ailesine çok düşkün, annesine olan bağı kurbanın celladını sevmesi gibi geldi bana. Onları kaybetmemek uğruna senelerce göz ardı ettiklerini göz önünde bulundurursak haksız da sayılmam. Ek olarak geçmişe dair izlediğimiz birkaç kesit ise düşüncelerimizi destekliyor. Bir anda da kendisini evlilik arifesinde buluyor Sedat ile. Sedat’ın ailesinin kurbanı olarak seçildiğini bilmeden… Bakalım girdiği yeni yol neler yaşatacak güzelim Nalan’a…

Sedat ise yakışıklı, zengin genç bir adam. Evin katı kurallı babası ve ona kıyamayan, kendinin de çok normal olmadığını düşündüğüm annesi tarafından yetiştirilmiş. Evli bir kadınla aşk yaşayan iç dünyası fırtınalarla dolu ama dışardan baktığımızda klasik şımarık tiplerden. Ailesine olan mecburiyetinden babası ne derse yapmak zorunda hissediyor, boyun eğiyor söylenenlere. Benim yıldızım karakterle pek barışık ilerlemeyecek gibi ama Feyyaz Şerifoğlu’nun hakkını yememek gerek. Elinden geleni yaptığı, çok sıkı çalıştığı çok belli oluyor.

Sedat ve Nalan

Camdaki Kız’ı Nasıl Bulduk?

Ben Burcu Biricik’e olan sevgimi bir köşeye koyarak söyleyebilirim ki diziyi gerçekten sevdim. Nur Sürer ve Burcu Biricik sahneleri, tüm ekibin kusursuzluğu, Selma Ergeç’in o sıcacık gülümsesi… Ekranlarda görmeyi özlediğimiz yüzleri gördük bu diziyle. Yalnız dizinin acilen düzeltilmesi gereken bir yanı var ki… Dün akşam da bolca konusu olan zoom meselesi. Çekim ekibi sanırım Yeşilçam havası katmak istemiş diziye lakin hiç güzel durmuyor. Umalım da kulak asıp vazgeçsinler bu sevdadan. Onun dışında da bir pürüzü olmayan seyri kolay bir diziydi bana göre.

Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu’nun inkar edilemeyecek güzellikteki uyumları, kadronun gücü, oyuncuların karakterlerini emmiş olmaları bir bütün haline getirmiş diziyi. Dizide bir de aşırı merak ettiğim dün sadece değinmekle yetinip dahasına gitmedikleri Muzo karakteri var. Nasıl bir karakter olacak çok merak ediyorum doğrusu.

Reytingler Nasıl?

Ben bu yazıyı geceden yazmaya başlarken sabah da ayrı bir sevince şahit oldum şimdi onu da hemen paylaşayım istedim yazımda. Dizinin reytingleri de zorlu perşembe günü için gayet güzel geldi. İnanıyorum ki PR ve tekrarlarla daha da yükselecek.

Camdaki Kız Totalde 5.23 reytingle 7. AB’de 7.43 reytingle 1. ABC’de 6.95 reytingle 3. olarak açılışını yaptı. İzleyiciden ilk bölümü ile tam notunu alan dizide bakalım ilerleyen bölümlerde neler olacak? Umalım ki dizinin ekran ömrü uzun olsun biz de her bölümü yorumlayalım. Haftaya görüşmek dileği ile…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!