Better Call Saul’un 5. Sezonunda Ne İzledik?

”The Winner Take It All”

Better Call Saul  yeni sezonu itibariyle bizde Braking Bad özlemini fazlasıyla gidermeye devam ediyor.

5. sezonu ele almadan önce biraz Better Call Saul den bahsederek devam edelim Breaking  Bad’de olduğu gibi yine bir adamın istekleri ve hayatın gerçekliği arasında sıkışıp bambaşka bir karaktere everilmesini izliyoruz. Better Call Saull tam anlamıyla harika bir spin off oluşu da biz Breaking Bad hayranlarına her zaman Breaking Bad izlerken merak ettiğimiz diğer karakterlerin hayatını gözler önüne seriyor.

İncelememizin başlığında olduğu gibi 4.Sezon finalin de Jimmy Mcgill (Saul Goodman) Abba’nın The winner take it all şarkısın da daima kazananların her şeyi aldığı dünyada Jimmy avukatlık lisansını geri kazanarak Saul Goodman’a dönüşümüne yeni isime geçme kararı alarak göz kırpmıştı. 5 Sezon itibariyle artık Jimmy  düzenbaz avukat Saul Goodman’a dönüşmesiyle beraber başına gelen olayları ele alıyor. Jimmy ve Kim’in arasında bu dönüşüm kaynaklı bir takım sorunlar başlıyor ve Saul Goodman artık suç dünyasının aranılan Avukatı olarak kolay yoldan zengin olma hırsları ve egosu ile eski halinden eser kalmadan ilerleyeme devam ediyor.

İlk incelememde bölümlere çok değinmeden ve spoiler vermeden 5.sezonu ele almak istedim, 5. Sezonu izlediğimiz önceki sezonlara göre her bölümü daha merak uyandıran ve olayları birbirine daha detayla bağlayan bir sezon diyebilirim. Bu sezon Breaking Bad de olduğu gibi bölüm öncesi ileri de ve geçmiş te yaşananlar ile küçük tüyolar verme durumu Better Call Saul 5. sezon da daha çok karşımıza çıkıyor.  5. sezona puanım 9/10 diyebilirim.

Herkese iyi seyirler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!