tds_thumb_td_300x0
Aşk 101 Fragman Yorumu!

Netrflix’in merakla beklenen yeni Türk dizisi Love 101’in yeni yayınlanan fragmanı, öncekinin aksine gayet başarılı. İlgi çekici sahnelerden oluşturulmuş ve temposu yüksek bir iş izlenimi veriyor. Bu noktada Netflix’in eğlence ve aksiyon, hareket potansiyeline güveniyor ve ilk bölümlerde bizi hayal kırıklığına uğratmamasını umuyorum.

Karakterlere gelecek olursak, Burcu hocanın “çocukların arkasını kollayan idealist” karakter olarak yazılmasını sevdim. Kemal’le yaşayacağı ilişki de şimdiden cezbetti diyebilirim. Kemal’in umursamaz tavrı çekici duruşuna uyum sağlamakla birlikte, ileride yaşayacağı değişimin de bariz biz göstergesi aynı zamanda.

Biraz Kerem’e (Kubilay) ağırlık verilmiş gibime geldi, onu da merak ediyorum ama çok daha fazla beni çeken biri oldu ki o da kesinlikle Eda. (Alina) Beklediğimden daha aykırı, sessiz sakinlikten uzak, inişli çıkışlı bir tip olacak belli. Heyecanlandırıyor. Sinan’ın (Mert) inanılmaz karizmasını bir kenara bırakacak olursak -bırakmasak da olur aslında- bu tayfanın yaşayacağı maceraları cidden iple çekiyorum.

Diziye laf atmaya dünden hazır ve önyargılarından kendilerine ev yapmış bazı komplekslilerin yorumlarına yalnızca gülüyorum çünkü eğer fragman yanıltıcı değilse dizi gayet keyifli bir iş olarak gözüküyor. Kötüye kötü diyip (ilk tanıtım) iyisi geldiğinde (bu fragman) bunu kabul etmek mantıklı olanı. İzlemeden etmeden, fırsat vermeden etkileşim kaygısıyla sallayıp komik olduğu sanmak ise.. 

Pınar’a öğretmen rolü çok yakışmış. Gerek mizacı, gerekse dış görünüşü olarak çok tatlı buldum. Dizide bol bol atlamalı zıplamalı olaylar, kavgalar, basketbol maçları ve romantik sahneler göreceğiz gibi. Tadından yenmezz. Ama Kerem’in Eda’ya yaklaşımı samimi mi, yoksa duyguları sahte mi emin olamadım. Nedense bi işkillendim. Ayrıca umarım shipler kesin çizgilerle belirli değildir de gönlümüzden geçen başka çiftlere rahatça düşebiliriz. 🙊 Bakalım bekleyip göreceğiz.

Dizi kaç sezon sürecek, sezonlar kaçar bölüm ve bir bölüm kaç dakika sürecek bilmiyorum ama umarım maksimum 40’tır. Fazlasını çoğu insan sıkıcı buluyor çünkü. Ben de dahil, kısa olunca hem eğlenceli oluyor hem de odak dağılmıyor. 24 Nisan’da buluşacağımız Aşk 101’i merakla bekliyor ve Netflix’ten ilk kez bu tarz bi gençlik işi izleyeceğimi itiraf ediyorum. Görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!