Akıncı Dizisi Hakkında Genel Bilgiler

“Hiçbir suç cezasız kalmayacak.” sloganlı “Akıncı” dizisi bu akşam izleyicilerle buluştu. Dizi güçlü kadrosuyla, afişleriyle, tanıtım videosuyla daha başlamadan herkes tarafından konuşulmaya başlanmıştı. Bugün ise Twitter’da trend topic listesine girmeyi başardı. Biz de sizlerle birlikte biraz Akıncı’dan bahsetmek istiyoruz.

Akıncı

Akıncı’nın Konusu Nedir?

Dizinin fragmanında köklerini Osmanlı tarihinden alan bir kahramanın günümüzdeki zorlu mücadelesini anlattığını izlemiştik. Bu akşam yayınlanan bölümde suç dünyasına karşı amansız bir mücadele yürüten Akıncı, terör örgütlerine İstanbul’da yapılacak silah teslimatını öğrenerek bu duruma müdahale etti. Dizideki gazeteci Nergis Emiroğlu ise üç yıldır bu herkesin kim olduğunu merak ettiği kahraman ile ilgili yaptığı haberlerle tanınırken onun gerçek kimliğine ulaşmaya çalışmaktadır.

Akıncı dizisinin ilk bölümünden bir kare

Yapımcılığını Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği ve Veli Çelik’in yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Didem İnselel, Erkan Bektaş, Tolga Çelik, Deren Talu ve Yıldıray Şahinler gibi önemli isimler yer alıyor. Aynı zamanda dizinin senaristliği de Hakan Kandal’a ve Nimet Erdem’e aittir.

Akıncı Dizisi Nerede Çekilmektedir?

Akıncı dizisinin ilk bölümünden bir kare

İstanbul’un en sevilen bölgelerinden biri olan Kuzguncuk ile beraber İstanbul’un pek çok tarihi semtinde çekimler devam etmektedir. Akıncı’nın aynı zamanda dizi-film sektöründe sık sık kullanılan platolarda da sahneleri yer alıyor. Benim dizide en sevdiğim kısım ise sınıftaki öğrencilerin Akıncı’dan bahsederken tarih öğretmeni olan Fatih Hoca (Akıncı)’nın onlara, “Arkadaşlar, sizin böyle atalarınız var. Siz nasıl olur da başkası için öyle kahraman ya da karizma gibi kelimeler kullanabiliyorsunuz?” diyerek Atatürk’ü ve Fatih Sultan Mehmet’i anlatması oldu. Çok etkileyiciydi. Herkes tarafından da bu sahne çok beğenilerek takdir edildi. Aşağıdan bu sahnenin videosuna ulaşabilirsiniz.

Takipte kalın, diziye gelen yorumları da paylaşmaya devam edeceğiz 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!