tds_thumb_td_300x0
Afili Aşk 34. Bölüm Yorumu: Birbirinin en iyi dostu olan aşklara!

Geçen hafta Favori 6 AyKer sahnemizi listelediğimiz bir yazı yayınlamıştık. (Okumak için buraya tıklayın.) Nereden bilebilirdik ki en güzel AyKer sahnesi henüz izlemediğimizmiş. 😊

34. Bölüm Afili Aşk’ın gelmiş geçmiş en güzel bölümlerinden biriydi. Kendi adıma son 3-4 bölüm harici genel anlamda konseptinden ve işlenişinden zaten çok memnun olduğum bir dizi Afili Aşk. Yeterince değerinin bilinmediğini düşünüyorum hatta. Bence bu dizinin formülünde safoz kızlar, havalı patronlar değil de birbirinin aynı zamanda en iyi arkadaşı olan aşk’lar, sahici dostluklar ve sahici aileler olduğu daha çok vurgulanmalı. Hatta sadece romantik komedi olmadığı yeri geldiğinde dramı da çok güzel hissettirebildiklerinin reklamı da sonuna kadar yapılmalı. Bu bölüm, en azından bunun için bir başlangıç oldu diyebilirim. Umarım Afili Aşk seyircisini derinden etkileyen bu bölüm, daha fazla seyirciye ulaşmayı başarmıştır.

Bölüm yorumuna gelirsek; Afili Aşk’ın hem en komik hem en macera dolu hem de en duygusal bölümlerinden birin izledik.

Bu bölüm Ayşe ve Kerem’i, Ayşe’nin babasını dolandıran adamın peşine düşerken izledik. Aslında Muhsin, bir dedektifin yardımıyla araştırıyordu ama dedektiften gelen son haberi Kerem’in alması üzerine Kerem ve Ayşe, kimseyi beklemeden Abdi diye bir adamın peşine düşüp, tuzağa düştüler.

Bu işin bir artısı; Ayşe’nin, babasını dolandıran adamın Ömer’in babası Necdet olduğunu öğrenmesi oldu. Çünkü peşinde oldukları adam ile bir depoda görüşürken yakaladılar Necdet’i. Necdet, Ayşe’nin ailesini yeniden dolandırmayı denerken Ayşe ve Kerem ayağına dolanmasın diye işi bitirene kadar Abdi’den AyKer’i rehin tutmasını istedi. Ama bizimkiler adamlardan kaçarken daha büyük bir felakete yakalandılar.

Deponun yanındaki sanayiye dalıp bir tamircinin önünde duran ambulansın içine saklandılar ama tabii ambulansın hasarını bilmeden. Ambulansın hem motorunda sorun varmış hem de kapısı kapanınca içerden açılmıyormuş. Bu yüzden ikili ambulansın içinde egzos gazından zehirlenerek mahsur kaldılar. Buradaki sahneler ilk bölümlerdeki asansör sahnesine de paraleldi. Kerem yine hayal kurdurarak Ayşe’yi sakinleştirmeye çalıştı ama bu kez zehirlenmekte oldukları için işler o kadar basit değildi. Bir yandan da ambulanstaki oksijen maskesini Ayşe’ye taktı. Hem de kendisi neredeyse hiç kullanmadan. Çünkü maskedeki oksijen de bi yerde bitecekti. Hatta Ayşe, maskeyi Kerem’e uzatırken Kerem çekmediği halde ‘’Tamam ben çektim.’’ deyip maskeyi her defasında Ayşe’ye geri taktı. Kerem’in, Ayşe’yi canı pahasına sevdiğini gösteren en güzel sahnelerden biriydi. İşte bizim tanıdığımız Kerem, inat uğruna bile olsa kendilerine türlü yalanlar söyleyip tuzaklar kuran Ceyda’ya giden değil, Ayşe için her şey göze alan Kerem’dir. Çünkü biz ilk bölümden beri Kerem’in, ilk aşkıyla yeniden yollarının kesişmesinden sonra zaten güzel olan kalbinin daha da nasıl büyüyüp kocaman olduğunu izliyoruz. Ah Kerem öyle büyük öyle naif seviyorsun ki yerin gerçekten çok ayrı ve çok daha fazlasını hak ediyorsun!

 

”Kerem sen benim en iyi arkadaşımsın.”

”Sen de benim en iyi arkadaşımsın.”

Çünkü onlar birlikte o kadar çok şey yaşadılar ki zamanla birbirlerinin hem aşkı hem en iyi dostu oldular. Bence en değerlisi de bunu izliyor olmak. 

Bölüm boyu eğlence ve macera devam ederken bir yandan gizem de vardı bölümümüzde. Bölüm boyunca kim olduğu gösterilmeden birinin bölüm sonunda kalbinin durduğunu, şok verildiğini ve kalp masajı yapıldığını gördük. Kerem mi Ayşe mi derken sürekli “… saat önce” diye sahneleri başa sarıp yavaş yavaş geldik o merak ettiğimiz sahnelere.

Ve sondaki hastane sahnesi ise mahsur kaldıkları ambulans sahnelerinden bile güzeldi. Hem çekim açısı olarak hem de Ayşe’nin gözlerindeki endişeyi görmemiz açısından…

Ayşe’nin “Ölmeyeceğiz dimi? Söz ver.” repliğini ise hiçbir yere sığdıramıyorum her yere yazmak istiyorum. Dizinin romantik komedisinin tadı ayrı bunu kabul ediyorum ki Afili Aşk’ın içinde her zaman tatlı maceralar da vardı. Ama bu gerilimli/hüzünlü macera replikleri de çiftimize bir ayrı yakıştı!

”Kerem lütfen ölme… Söz verdin. Kerem, sen benim en iyi arkadaşım, ilk ve son aşkımsın.”

Gelecek bölümlerin de bu çıtayı koruması dileğiyle diyor; Afili Aşk’ın bundan sonra Cumartesi akşamları yayında olduğunu hatırlatarak bölüm yorumumu sonlandırıyorum. Bundan sonra cumartesiler Afili cumartesidir! 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!