Afili Aşk’ın İzlemeye Doyamadığımız 6 AyKer Sahnesi!

Öncelikle #AyKer çiftini ve Afili Aşk dizisini neden bu kadar sevdik bunlardan söz etmek istiyorum. Bana göre Afili Aşk’ın en büyük farkı romantizmden ziyade ‘’komedi’’ye ağırlık vermesidir. Çoğu zaman anti romantik denebilecek sahneleriyle komediye yükleniyor ve dizide çok daha eğlenceli ve gerçekçi bir hava oluşuyor.

Dizide ayrıca Ayker’in yanı sıra dostluklar da çok güzel işleniyor. Özellikle Kerem&Volkan bromance ve Ayşe, Kerem, Volkan üçlüsünü maceralar içinde izlemek de bir o kadar sıcacık ve de sürükleyici oluyor. Hatta bir favori sahneler yazısı da Kerem&Volkan için çıkar da biz şimdilik kendi konumuza dönelim ve AyKer’in favori sahneleri ile sizi baş başa bırakalım. Çünkü dizinin tutmasındaki en büyük faktör de bence bu ikili arasındaki uyum.

Çağlar Ertuğrul da Burcu Özberk de komedide çok başarılılar. Kasıp, kıvranmıyorlar son derece samimi ve doğal oynuyorlar. Sette iyi anlaştıkları da her hallerinden belli. Bu durum dizideki uyumlarına yansıyor ve rahat oynuyorlar. Eh mağlum hasret kalıyoruz böyle uyumlu, kasmayan partnerliklere. 😊 Öyleyse bulmuşken kaçırmayalım dedik, en sevdiğimiz AyKer sahnelerini derledik! Buyrunuz!

Asansör sahnesi

Asansörde kalma yılların eskitemediği bir romantik komedi klişesidir ama bizim çiftimize de çok yakıştığını söylemeden geçemeyeceğim. 😊 Birbirini yeni tanıyan çift üzerinde ilk telaş ve yakınlaşma etkisi yapmıştı ama bu sahneyi bu kadar çok sevmemin nedeni bundan da öte çekim açısıdır. Öyle bir açıyla çekilmiş ki Çağlar Ertuğrul ve Burcu Özberk uyumu adeta tavan yapıyor. Sahne, yangınlara sürüklüyor. 😊

Araba kazası

Evet yine tam bir klişe olacak ama Ayşe’nin, Kerem için endişelendiğini izlemek en büyük zevklerimizden birisi. Senaristlerimiz sağ olsunlar bu zevki bize pek de ağız tadıyla yaşatmadılar henüz. Ama yine de birkaç sahne kırıntımız olmadı da değil. Onlardan biri de Kerem’in, Ayşe’ye araba kullanmayı öğretirken yaptıkları kazada Kerem’in kısa bi süreliğine bayılması ve Ayşe’nin, Kerem’in uyanması için ‘’SAO’nun ne olduğunu söylerim. SAO, Sakın Aşık Olma demek.’’ diye itiraf etmesiydi. O telaşı ve itirafı görmek, Kerem’in muzur bir yüz ifadesiyle uyanışına kadar çok etkileyiciydi.

Kampta bir gece

AyKer’in Muhsin amcanın peşine takılıp kampa gittikleri sahneler de birbirinden keyifliydi. Özellikle yabancı sitcomlarda çekici bir konsept olarak (bkz: New Girl), kamp sahneleri hep çok keyifli olmuştur. Afişi Aşk da bu konsepti başarıyla sağlamış. Bu bölümde Ayşe’nin, Kerem’in eline batan kıymığı çıkarması özel favorilerimden. 🙂 Tek kişilik uyku tulumunda gülüşerek uyumaları ise favori ötesi, kalp kalp kalp! 😊

Reklam filminde öpüşme

Yağmur altında çekilen reklam filmi sahnemiz de ayrı romantikti. Ayşe’nin reklam yüzü olduğu markanın çekimlerine Kerem kendini dahil etmiş, çift olarak reklam yüzü olmuşlardı. Yağmur altında, özel kıyafetleri ile tam bir film karesiydiler.

Kerem’in Buse’ye yardım etmesi

Anne ve babasının kavgasından korkan Buse, gizlice halasını aramış, telefonu Kerem açmıştı. İkili hemen Buse’nin yardımına koşmuştu. O an Buse’yi en iyi Kerem anlamış, onu en güzel Kerem sakinleştirmişti. Ayşe!nin de bunu fark etmesi üzerine Kerem’in de çocukken benzer şeyler yaşadığını öğrenmiştik Ayşe ile birlikte. Kerem’in geçmişini dinlediğimiz ikilinin daha da bağ kurduğu, en özel sahnelerdendi.

Kuğu Sahnesi

Ve evet, babaları eski arkadaş olan aşıklarımız aslında yıllar önce bir düğünde tanışmışlar ve ilk kez birbirlerine aşık olmuşlar. Ayşe, o çocuğun Kerem olduğunu bilmeden ilk öptüğü ve ilk aşık olduğu çocuğu yine Kerem’e anlatmıştı. Kerem, Ayşe’ye o düğünde aşık olmuş ilk kez dikkatini çekebilmek için de o kuğuyu yapmış. Birkaç bölüm içinde tabii ki o kuğu AyKer’imizin simgesi haline geldi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!