2022’ye Gün Sayarken | Neşeli Hayat

Konu yılbaşı olur da bir dönemin ünlüsü Neşeli Hayat’ın lafı geçmez mi.. Yılmaz Erdoğan imzalı 2009 yapımı bu film, biraz trajik olsa da iç rahatlatan mutlu sonuyla insanı izlediğine pişman etmeyen bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça akıcı ve sosyolojik tarafının baskın olmasının yanı sıra, kadrosuna bakınca da bi arkadaş grubunun toplanıp kamera kaydını açtığı hissini yaratıyor. Zaten bizim ülkede huy o, biliyorsunuz.

Eskiyi özleyenlerin, Noel Baba’lık görevi için Allah kabul eder inşallah tarzı temennilerde bulunan ve sürekli başkaları için kendinden feragat eden saf birini görmek isteyenlerin açıp vakit geçirebileceği, biraz garip bir film Neşeli Hayat.

Saadet zinciri, sınıf farkları gibi gündelik konulara değinmesiyle tanıdık hissettiren, bir saat kırk dakikalık bir “komedi”. Ha çok gülmezsiniz, orası ayrı. Ama bi parça umut, her şey yoluna girer hissi de veriyor dürüst olmak gerekirse. Listede yerli bi imzamız olmasın mı dedik, ve ekledik. Elçiye zeval olmaz. İsteyen 6.1 imdb’sine güvenip şans verebilir. Biz farklı seçenekler sunmaya devam edeceğiz. Bu yılın ilk önerisi için buraya, eskilerden bir tanesi içinse buraya tıklayabilirsiniz.