Yılbaşı Serisi | The Nightmare Before ChristmasSerinin ikinci filmi olarak seçtiğimiz The Nightmare Before Christmas, hem animasyon severleri hem de müzikal severleri mutlu edecek bir yapım! Cadılar Bayramı Kasabası sakinlerinden Balkabağı Kralı Jack, senelerdir süregelen korku temasından sıkıldığını ve diğerleriyle birlikte yapmakta olduğu şeylerden, gelen tüm övgülere rağmen keyif almadığını fark eder.

Şans eseri rastladığı bir geçitten geçip Noel Diyarı’na varınca ise adeta büyülenir. Onların koyu ve kasvetli renklerinin hakim olduğu dünyalarına karşılık, bu tarafta her yer ışıl ışıl, rengarenk ve herkes neşelidir.

İçindeki mutsuzluğa çare olacağını düşündüğü bir yol bulan Jack hevesle bu amaç için işe koyulur ve tüm arkadaşlarını da örgütler.
Bu keyifli macera toplamda bir saat on beş dakika sürüyor ve izleyenleri kesinlikle eğlendiriyor. Bağ kurabileceğiniz karakterler, tatlı bir hikaye var ve olaylara harika şarkılar eşlik ediyor.

Christmas evreni, Halloween kasabasında yaşananlar ve Jack’in kendi benliğini sorgulaması ve sonrasında bulması, daha doğrusu anlaması çok güzel. Ayrıca takdir edersiniz ki Noel Baba’nın gerçek olup insan dünyasını ziyaret ettiği bir evrende geçiyor her şey.

İzleyecek olanlar için tat kaçırmamak adına spoiler olabilecek detaylar vermekten kaçındık. Tim Burton’ın en sevilen filmlerinden olan The Nightmare Before Christmas 1993 yapımı ve önemli özelliklerinden biri ise stop motion tekniğiyle hazırlanmış olması. Merak edenler için, filmin Imdb puanı 8/10. Son olarak, filmin seyir zevki yüksek birçok farklı karakterle dolu olduğunu da söyleyip bitirelim.