Your Place or Mine Film Yorumu: Hani Eski Bir Resme Bakarken

Your Place or Mine, başrollerinde Reese Witherspoon ve Ashton Kutcher’ın yer aldığı, Aline Brosh McKenna tarafından yazılıp yönetilen 2023 yapımı Amerikan romantik komedi filmidir.

Film, üniversitede kısa bir süre çıkmış sonra ise en yakın arkadaş olarak kalmaya vermiş ve dostluklarını kırklı yaşlarına kadar sürdürmüş olan Debbie ve Peter’ın, bir haftalığına evlerini değiştirmelerini konu alıyor.

Debbie, üniversitedeki editör olma hayallerini bir kenara bırakmış, muhasebeci olmuş. Bekar ve bir çocuğu var. Risk almamak için hem kendi hayatını hem de oğlunun hayatını kuralları ile yönetiyor. Peter ise üniversiteden sonra çok zengin olmuş ancak gerçek aşkı bulamamış gözde bekarımız.

Bir gün Debbie, mesleği ile ilgili Peter’ın yaşadığı şehirde iyi bir kurs fırsatı yakaladığında, Peter onu kendi evine davet ediyor, Peter ise bu süre boyunca Debbie’nin oğluna bakmak için Debbie’nin evine gidiyor.

İkili, bir hafta oyunca birbirinin hayatlarını yaşıyor. Bu ikilinin zıt yaşamları bizi, kendimizi adeta 90’lar ya da 2000’lerinde başında gibi hissedeceğimiz türden tatlı bir romantik komedi yolcuğa çıkarıyor. Filmin bir ilginç yanı da çiftimizin belli başlı sahneler dışında pek de yan yana gelmemesi. Sürekli farklı şehirlerde oldukları için görüntülü telefon görüşmelerinde, ikiye bölünen ekranlarda görüyoruz bu çifti. Bu kadar mesafeye rağmen, sanki karşılıklı sahneler izliyormuşuz gibi aşklarının peşinden gitmemizi sağlamaları da ayrı takdire şayan.

Özellikle 90’ların insanı o mutlu eden, doğal romkomlarını özleyen bir seyirciyseniz bu film tam size göre. Elbette romkom klişelerini takip eden bir film ama işin ‘’safe place’’ hissi veren yanı da bu değil mi zaten? 😊 Ben, beklediğimden çok daha yüksek seyir keyfi veren bir filmle karşılaştım. Sizlere de öneririm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!