Yılbaşı Serisi | Serendipity

Kadere inanır mısınız? Peki tesadüflere.. Ruh eşlerini de sormalıydım sanırım. 2021’e sayılı günler kala başladığımız yeni serinin ilk konuğu 2001 yapımı Serendipity filmi. Koskoca bir yılı geride bıraktığımız ve bütün yorgunluklarımızla başbaşa kaldığımız bir ay Aralık. Ama aynı zamanda yeni umutların doğduğu, heyecanların başladığı da bir zaman dilimi. İnsanın sakinliğe, huzura ve canlılığa, ışıltılara ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde yapılabilecek en güzel şeylerden biri de elbette film izlemek. Atmosferiyle insanı keyiflendiren Christmas temalılar ve bizi mucizelere inandıran yeni yıl hikayeleri..

İşte bunlardan söz edince ilk akla gelenlerden olan Serendipity, bir buçuk saatlik bir romantik komedi. Bir Noel zamanı rastlaşan iki insanın kavuşamadan ayrılmak zorunda kalması ve sonra tekrar buluşmasını konu ediyor. Gerçeklikten uzak bir hikayenin içinde izlediğimiz bu iki insan izlerken sizi hem güldürüyor hem de zaman zaman içinizi burkuyor. Hani bir şey içinizde ukte kalır ya, aynı o hissi tadıyorsunuz.

Elbette romantik komedilerin olmazsa olmazı mutlu sonlardır ama bu filmde önemli olan şey son değil, süreç. Hayata teslim olmakla tutkuların peşinden koşacak fırsatlar aramak arasında bir yerlerde kalarak, arafta izliyorsunuz. Tıpkı ana karakterlerimiz gibi.

Mutlaka bir yerlerde karşınıza çıkmış olan o meşhur asansör sahnesinin de bu filme ait olduğunu söyleyelim, eğer hala izlemediyseniz. Hoş detaylarla yüzünüzü güldürecek, sıcak arkadaş ilişkilerinin ve hafif komedinin de bulunduğu tatlı bir film Serendipity. Yormaz, sinirlendirmez. Bu aya, biraz mutlu olmak zaman geçirmek isteyenlere uygun bir filmdir. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!