Yerli Dizilerdeki Güzel Şarkı Performansları

Dizilerin en güzel taraflarından biri zaman zaman oyuncuların şarkı söylediği anlara yer verilmesi. Hem yerli hem yabancı sektörde uzun süredir varolan bu konsept, son yıllarda oldukça yaygınlaştı. Birbirinden başarılı sevdiğimiz isimlerinden diziler aracılığıyla birçok şarkı dinledik. Bugün sizlere onlardan bazılarını, benim için en özel olanlarını anlatacağım. Keyifli Okumalar!

 

  • Umut Kurt – Dertler Derya

    

 

 

 

 

 

 

 

Ulan İstanbul’da izlediğimiz bu performans, benim için bu şarkının gelmiş geçmiş en güzel performanslarından biri. Kısa olmasına rağmen döngüye alıp saatlerce dinlediğim, keşfettiğim günden beri playlistlerimden asla eksik olmayan, her vurgusuna kadar ezberlediğim bir eser. Umut Kurt bu parçayı öyle güzel söylemiş ki, ne zaman hüzünlenseniz size iyi gelebilir, derdinize eşlik edebilir. Sanmıyorum ama, eğer bilmiyorsanız şiddetle tavsiyedir.

 

  • Aslı Enver – Böyle Kahpedir Dünya

 

 

 

 

 

 

 

 

Biricik Süreyya’nın hayran olarak izlediğimiz performanslarından biri olan bu şarkı, yayınlandığı sahneyle birlikte daha anlamlı hale geliyor. Duygu yansıtma konusunda en başarılı bulduğum oyunculardan biri olan Aslı Enver’in hüznü, öfkeyi, hayal kırıklığını nasıl yansıttığını görmek bir yana, konuşurken bile hayli güzel olan o sesini bu şarkıda dinlemek çok güzel.

 

  • Seda Bakan – Devlerin Aşkı

 

 

 

 

 

 

 

 

Komedi dizisi olarak geçse de içinde bolca dram da barındıran bir dizi olan Kardeş Payı’nın Feyyza’sının adeta kendinden geçerek, tabii biraz da abartarak söylediği bu şarkıyı, orijinalinden daha çok dinlediğimi söyleyebilirim. Hatta parça başlamadan önceki konuşmalara kadar ezberimde. Her duyduğumda gülümsetiyor. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in en sevdiğim, hatta tek sevdiğim işi olan bu dizinin en keyifli anlarından biri de Feyza’nın sahneye çıkmasıydı. Eğer daha önce dinlemediyseniz bir bakmanızı ve biraz eğlenmenizi öneririm.

 

  • İlker Kaleli – Doktor

 

 

 

 

 

 

 

Poyraz Karayel’de Kaleli’yi birden fazla kez şarkı söylerken gördük. Sevilen oyuncunun sesinin güzel olduğunu da biliyoruz. Efsane karakter Ahmet Poyraz Karayel’in her sahnesi birbirinden keyifli olduğu için aralarından seçmek zor olsa da, Doktor’u bu listeye aldım. Dinlemekten sıkılmayacağınız güzellikte bir performans olduğunu düşünüyorum.

 

  • Pelin Akil – Fikrimin İnce Gülü

 

 

 

 

 

 

 

 

Mini dizi şeklinde izlediğimiz, her bölümünde farklı bir olaya odaklanan, bölümlerinin özel isimleri olan film tadındaki Çember’de Pelin Akil eşi Anıl Altan’la birlikte rol almıştı. Gerçek hayatta da aşklarına tanıdık olduğumuz bu oyuncuları dizide de sevimli bir ilişkinin içinde görmek herkesi mutlu etmişti. İşte bu ilişkinin en özel, romantik anlarından biri olan bu sahnede Ayşe komiser, bu şarkıyı Volkan’a bakarak söylemişti. Pelin Akil’in de müziğe meraklı biri olduğunu ve zaman zaman cover, müzikal tarzı ilgili çalışmalar yaptığını biliyoruz.

 

  • Ali Atay – Sevdalılar Beni Anlar/Sevgim Yüce

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye’nin en çok konuşulan dizilerinden Leyla ile Mecnun’da Ali Atay’ın ve diğer oyuncuların şarkı söylemesine defalarca şahit olduk. Bunlar arasında “batsın bu dünya, itirazım var, yar yar, ben de özledim” gibi eserler de yer alıyor ama bu listeye giren parça Sevdalılar Beni Anlar oldu. Özel bir karakter olan Mecnun Çınar’a sevgilerle..

 

Listemizin sonuna geldik. Siz de kendi favorilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. Görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!