Yeni Sezonu ve 66. Bölümü İle Bir Zamanlar Çukurova

Herkese tekrar merhaba! Bugün sizlerle birlikte şu an yayınlanan televizyon dizileri arasındaki benim en sevdiğim Türk dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova’nın yeni sezonunu ve son bölümünü inceleyeceğiz. Bir Zamanlar Çukurova, bir dönem dizisi olduğu için ilk yayınlandığı günden bu yana ilgimi çekti ve sıkı takipçisiyim. Elimden geldiğince bölümleri sizlerle yorumlamaya çalışacağım. Siz de yorumlarınızı paylaşırsanız “Ne İzledik” ekibi olarak çok seviniriz. Hadi, gelin biraz Bir Zamanlar Çukurova hakkında konuşalım.

Öncelikle Bir Zamanlar Çukurova dünkü bölümüyle Total’de birinci olurken AB’de üçüncü sırada yer aldı. Reytingleri anlayacağınız üzere gayet başarılı bir şekilde seyrediyor fakat yeni sezonda hoşlanmadığım bir durum söz konusu. Yeni sezonda kadroya ünlü oyuncu Nazan Kesal dahil oldu. Bir anda Hünkar Yaman’ın rahmetli eşi Adnan Yaman’ın sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Demir’in bu kadının üzerine çok titrediği hatta babasının emaneti gözüyle baktığı ekranlara lanse edildi. Demir’in her şeyi bu kadar normal karşılaması aşırı samimiyetsizdi, sonuçta Demir’in de evliliğinde karşılıklı aşk yok ama sırf Yılmaz’la görüştü diye Züleyha’ya neler yaptı, “Sen evli barklı kadınsın.” diyerek. E o zaman Demir Bey bu bir paradoks değil mi??

Dizi zaten dönem dizisi ve o zamanlarda bu tarz olayların normal karşılanması mümkün değildi. Böyle bir gayriahlaki olayın ekranlarda aşk adı altında bizlere izletilmesini ben şahsen doğru bulmuyorum. Bazı olayların da normalleştirilmemesi gerek bana kalırsa, bir izleyici olarak ben bu durumdan rahatsızım. Demir Yaman, Sabahattin ve Jülide’nin nikah davetlerinde annesinin gözü önünde güya bir kadının itibarını geri verdiğini söylese de diğer bir kadının da itibarını zedeliyor. Bu da ikinci paradoksumuz. Bazı zamanlarda Demir karakterini anlasam ve hak versem de bu sezon bu karakterden bayağı bir soğuttular. Yaptığı nankörlük hazmedilebilecek türden değildi. Hünkar Yaman da artık onun annesinin sadece Sevda Çağlayan olduğunu ve holdingdeki payını Yılmaz’a devredeceğini söyleyerek çok iyi yaptı, ekran karşısında bir “Oh!” çektik ya hu.

Gelelim Müjgan-Züleyha olayına. Bir şekilde tabii ki öğrenilecekti, neyse ki dizide olaylar yavaş ilerlemiyor da anında Müjgan’ın Züleyha’yı öldürmeye kalkıştığı nihayet gün yüzüne çıktı. Bakalım yeni bölümde Yılmaz’ın Müjgan’a tepkisi ne olacak? Müjgan kendisini nasıl savunacak? İzleyelim, görelim.

Behice Hala’ya ise dizi boyunca ilk defa hak verdim. Bir anda Fekeli’nin yıllardır görmediği yeğeni ortaya çıkıyor ve hiç soruşturmadan bağrına basıyor. Mevlana mısın be adam herkesi kucaklıyorsun 😀 Fikret desen her şeyden “Çok küçüktüm, hatırlamıyorum.” diyerek sıyrılıyor. Vallahi anlamıyorum, bu sezonun senaryosu biraz zorlama olmamış mı sevgili senaristler? Çok severek izlediğim bir dizinin bu kadar anlamsız ilerlemesi beni cidden üzüyor. Umarım toparlanır. Yeni sezonda hoşuma giden iki şey var sanırım. Yılmaz ve Züleyha’nın artık daha da yakın olması ve Saniye ile Züleyha arasındaki buzların erimesi.

Bir de dizi hakkında şu konuya değinmeden de edemeyeceğim. Dizideki herkes usta bir oyuncu gibi rollerini oynuyorlar. Sadece başroldeki oyuncuları beğenerek izlemiyorsunuz, evin çalışanları bile o kadar iyi oynuyorlar ki başrol kadar değerliler bence. Kadro muazzam oluşturulmuş, oyunculuklara bayılıyorum, zevkle izlemeye devam edeceğim.

Bu bölüm için benim yorumlarım bu kadar, yeni yorumlarda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!