Yeni Hayat Başladı! | 1. Bölüm Yorumu

Serkan Çayoğlu ve Melisa Aslı Pamuk’un başrollerini paylaştığı yeni dizi Yeni Hayat, ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Sevdiğimiz oyuncuları kadrosunda toplayan dizinin birinci bölümünde neler oldu, beğendik mi bugün onları konuşacağız. Keyifli okumalar.

Biraz hayal kırıklığına uğradığımı söyleyebilirim, yeteri kadar beğenmedim. Başarılı fragmanlarından yola çıkarak, daha iyi bir şey beklemiştim sanırım. Öncelikle dizide her şeyin çok hızlı oluşu, oldu bittiye getirilmesi hoş değil, tamam çok uzun sürmesin sakız gibi uzamasın ama bu kadar da koşturmaya gerek yoktu. 

Gerçi deseniz ki sanki çok şey oldu da bölüm güzel miydi, akıcı mıydı sanki. Cevabım hayır. Sonda Timur’un uyuşturucu işi çıkmasa ve Yasemin’in olayı gösterilmeseydi “sıkıcı” olarak bile tanımlanabilirdi. Ha çok mu kötüydü, değildi. Öylesine izlenebilir düzeydeydi ve zaten ilk bölümün günahı olmaz derler ama bana çok umut vaat etmedi açıkçası. Yeni yayına başlayan bir diğer dizi olan Menajerimi Ara’yla kıyasladığımda aradığı fark bariz. Seyirciyi tutabilmesi ve en başta diziye çekebilmesi için çok daha sürükleyici heyecanlı keyifli bir bölüm beklerdim. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Timur’un şımarık saygısız arsız kızını ve onunla ilişkisini hiç sevmedim, ama İpek Yazıcı rolü güzel oynamış. Gayet gıcık bir karakter çıkmış ortaya tebrikler. Kendisi gençler arasında iyi bulduğum, gelişime açık olarak gördüğüm bir oyuncu.

Yasemin’in kocasına olan kızgınlığını Adem’den çıkarması, ona kötü davranması çok saçma diyecektim ama sonradan anladık ki mesele sadece o değilmiş. Büyük kritik planlarına engel oluyor bizim “fedai.”

Yaseminle Timur arasındaki ilişkiyi anlamadım. Neden evlendiler, araları iyi mi kötü mü, Yasemin neden kaçıp gitmek istiyor, evliliklerinin arka planı ne? Timur ona ilk kez o gün mü vurdu yoksa geçmişte de yapmış mıydı, Yasemin neden bu evliliğe bir şekilde “katlanmaya mecbur”muş gibi hareketler sergiliyor?

Tüm bu tehditleri vs onun yaptırdığını görünce şaşırdım açıkçası. Beklemiyordum, Adem kovulsun diye hırsızlık oyununu kurduğunda da uyanmadım. Orada ipucu verilmiş aslında, “böyle arkadaşlarınızın olması ilginç” demişti bizimki.

Nevin’in teyzesi çok boş bir çar olmuş, muhtemelen bir olayla ilişkilendirirler ama gereksiz buldum. Evliliklerine gelecek olursak, sözde birbirlerini çok seven mutlu bir aile var ortada. Ama ben ikisinin arasındaki o bağı pek hissetmedim. İkisinin de kızlarına düşkün olduğu konusunda tamamız. Ama sadece sonlara doğru bir iki sahnede iyilerdi. Ondan öncesinde acaba morali bozuk diye mi bana öyle geldi bilmiyorum, iş arayıp bulamadığı için keyifsizdi falan. Ne bileyim çok aşk dolu yansıtılamamış işte.

Ayrıca, Yasemin’le Adem’in bakışmaları, koruyucuyu takarkenki gereksiz yakınlaşma ve arkadaşının sürekli çok güzel diye söyleyip durması da gereksizdi. (Timur’a bahsederken ondan temizini bulamazsın dediği halde.. Karaktersiz adam. Sanane evli birinin güzelliğinden.) Mevcut durumda, karısı ondan herhangi bir hastalık saklıyor olsa dahi ondan bu sebeple vazgeçip ayrılacak, soğuyacak biri değil Adem, aksine destek olur. Bu sebeple eğer Yasemin’e karşı bir şeyler hissetmeye başlayacaksa, sevgisi sorgulanır. Kaldı ki, hissetmeyi geçip bir de bir şeyler “yaşamaya” başlarsa geçmiş olsun. Kimse kusura bakmasın yasak aşka düşecek değiliz. Zaten herhangi bir soğuma uzaklaşmanın saniyesinde Nevin’in “ona bu iş için ben ısrar ettim” diye kendini suçlayacağı da çok açık.

Öte yandan, acaba Yasemin bi şekilde kocasının kirli dünyasından haberdar oldu da o yüzden mi korkup kurtulmak için harekete geçti? Eğer öyleyse er geç bunu Adem’e bi şekilde anlatır ve işbirliği yaparlar eminim. Zaten Kunduzi’nin “kendine aşık et” önerisi dikkate alıp deneyecek gibi. Başta sahte, sonra gerçeğe döner klasik..

Dizinin bundan sonraki bölümleri nasıl olur, beni kendine bağlar mı bilemiyorum ama şimdilik pek hoşuma gitmedi. Eğer Adem karısıyla bir aşk evliliği yapmasına rağmen bir ihanete düşecekse izlemem, çünkü güzel bir tarafı yok. Ama bir şeyler hissetse dahi bunu yok sayıp ailesine sadık kalırsa bilemiyorum. Tabi bir yerde Nevin’in değişip farklı şeyler yapacağına dair bir şeyler okudum. Eğer öyleyse, yapacağı hatalardan ötürü araları bozulacaksa o zaman işler değişir.

Her şey bunlara bağlı bakalım. Şimdilik durumlar karışık, bir süre sonra netleşir muhtemelen. Detay olarak, Adem’in zekasını, dikkatini sevdim. Biraz daha ince işlenirse daha da iyi olur. Görüşmek üzere.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!