tds_thumb_td_300x0
When They See Us Hakkında Bilmeniz Gerekenler

When They See Us, Mayıs 2019’da yayınlanmış biyografi türde bir Netflix Original Dizisi. Yazdan beri izlenirliğini giderek artıran dizi hakkında bilmeniz gerekenleri derledik!

Konusu

19 Nisan 1989’da Central Park’ta beyaz bir kadına karşı işlenen tecavüz ve saldırı suçunda, hiçbir delil bulunmamasına rağmen lise çağındaki 5 siyahi çocuk göz altına alınıyor ve mahkemeye çıkartılıyor. Dizi, ”Central Park Beşlisi” olarak bilinen bu trajik olayı konu alıyor.

Kaç Bölüm

When They See Us, 4 bölümden oluşan bir mini dizi. Yani devam etmeyecek.

Ödülleri

Dizinin başrol oyuncularından Jharrel Jerome, Bir Mini Dizi veya TV Filminde En İyi Erkek Başrol Oyuncusu kategorisinde Emmy kazandı. Dizi ayrıca en iyi mini dizi dahil birçok kategoride Emmy’e aday gösterildi. Ancak en iyi mini dizi ödülünü Chernobyl kazandı.

Olayın Detayları

Central Park beşlisinin masum olduğu ancak 2002 yılında gerçek suçlunun, başka bir suçtan yakalanıp hapis yatarken suçunu itiraf etmesi üzerine ortaya çıkıyor. 

Donald Trump’ın Tutumu

Günümüzün ABD başkanı, dönemin ise ünlü iş adamı Donald Trump o dönemde çocukların idam edilmesi gerektiği yönünde konuşuyor.

Diziden Sonra Yeniden Hedef Oldular

Central Park beşlisini suçlu göstermek için her şeyi yapan Linda Fairstein, dizinin ardından yeniden hedef oldu. Fairstein’in kitap yazdığı final bölümünde gösterilmişti. Hala devam ediyor olacak ki diziden sonra yayınevi tarafından Fairstein’in yeni kitap anlaşmaları iptal edilmiş. Yayınevi konu ile ilgili bir yorumda bulunmadan Fairstein ile anlaşmalarını iptal ettiklerini açıkladı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!