tds_thumb_td_300x0
Voice 3. Sezon: Daha Acımasız…

2. sezonunu 2018’in Eylül ayında sonlandırdığımız polisiye/aksiyon dizisi Voice nihayet 3. sezonuyla başladı. İkinci sezon da olduğu gibi bu sezon da başrolleri Lee Jin Wook ve Lee Ha Na paylaşıyor. Bırakın üç sezonu, ikinci sezonun s’sini göremediğimiz Kore dramalarında, sevdiğimiz bir dizinin üçüncü sezonunu izleyebiliyor olmak hala mucize gibi geliyor desem abartmış olmam. Üstelik bu sezon daha gizemli ve daha acımasız olacak…

Çevirinin hala gelmemiş olması sebebiyle ikinci bölümü izleyememiş olsakta, ilk bölümü büyük bir heyecanla ekrana kilitlenerek izledim. Golden Time ekibinin enkazdan hayat kurtarmaya daha da istekli olarak çıkması ve aylarca ekip liderleri Kang Woo’yu canla başla aramaları, izlerken işte bizim beklediğimiz ekip tam olarak buydu dedirtti. Fazla spoiler vermeden biraz ilk bölümde ki detaylara geçmek istiyorum.

Hiçbir şeyin bir anda ortaya çıkarılmadığı ve izleyici sıkla şaşırtan bir dizi izliyoruz bu yüzden bu sezonun da daha ilk bölümünde bir sürü cevaplanmamış soru ile karşılaştık. Ekip lideri Kang Woo 10 ay boyunca Japonya da nasıl yaşadı, ne yaptı ve izini nasıl kaybettirdi? En önemli soru ise tıpkı ikinci sezon da olduğu gibi Kang Woo’ya yapılan şey bir komplo mu yoksa bu sefer gerçekten kimsenin bilmediği suçlar mı işliyor? Gizli yaptığı telefon konuşması da cabası.

Ve… Her sezon da olduğu gibi bu sefer de nur topu gibi, bambaşka bir seri katilimiz oldu. Daha ilk sahneden bu ne tür bir manyak acaba dedirten karakterin kim olduğunu ve iç dünyasını gerçekten merakla bekleyeceğim ve izleyeceğim. Çünkü her kimse yine ana karakterlerimizle bir ilgisi var ve uzun süre bize kök söktürecek gibi duruyor. Neyse ki diziyi sevme nedenlerimizden biri de bu.

Dizi de ki mucizevi karakterimiz Kwon Joo’ya gelecek olursak, o patlamadan sağ çıkabilmiş olmasını ve büyük bir hızla iyileşmesini yaşamında ki tek amacı olan hayat kurtarma azmine bağlıyorum. Zaten dizinin asıl konusu olan bu ses duyusu yeteneğini de ilk kez babasını kurtarmak için kullanmamış mıydı? Şimdi de ortağı Kang Woo’yu yani nam-ı diğer Kosuke’yi bulmak için büyük bir çaba harcayarak başladı sezona. Her ne kadar ekip lideri Kang Woo onlara ters davransa ve bambaşka biri gibi davranmaya çalışsa da golden time ekibi ondan vazgeçecek gibi durmuyor. Bu ekibin bütünüyle hastasıyız.

Her şey tam olarak açığa çıkmasa da Kang Woo’nun ekip arkadaşlarını ve kendini henüz öğrenemediğimiz geçmişinden korumaya çalıştığına yoruyorum bu davranışları. Babası ve kendisiyle ilgili neyi anımsadıysa belli ki bu kendine bile itiraf edemediği kötü bir mazi. Golden Time’ın ekip liderlerini bulmak için Japonya’ya gitmesinin ardından, bir genç kızı katilin elinden kurtarma operasyonuna Kang Woo’nun verdiği küçük tepkiler ise onun hala değişmediğini ve insan hayatı kurtarmaya olan hevesinin aynı kaldığını vurguluyor bize. İstediği kadar kaçmaya çalışsın yine de dönüp dolaşıp golden time ekibine sürükleniyor. Yani anlayacağınız hepsinin tek bir amacı var o da hayat kurtarmak.

Final bölümüne kadar neler izleriz, neler ile karşılaşırız bilinmez ama bu sezon ki olayları izlemek için can atıyorum. Diziyi izlerken, Golden Time gibi bir ekibin gerçekten var olabileceğini düşünmek bile bana mutluluk veriyor. Umarım diğer sezonlar gibi delice çeviri beklediğimiz bir sezon olur, ki ilk bölüm itibariyle olacağından hiç süphem kalmamıştır.

“Mesele hayat kurtarmak…”

“Dünya senin düşündüğünden daha fazla yaşamaya değer bir yer.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!