tds_thumb_td_300x0
Upload 9. Bölüm | Unutmak ve Hatırlamak

Önceki Bölüm Yorumu

Upload’un bu bölümünde sistemin yeni güncellemesi merkezdeydi. Tabi bu güncelleme sırasında Nora ve Nathan’ın planı işleyecek, hafızasının geri gelme ihtimali için bizimki uyutulmayacaktı.

Aklımdayken söyleyeyim, Nathan’ın arkadaşıyla “Ingrid’den ayrılmak” hakkında konuştuğu sahne keyifliydi. Bölümün başındaki ahiret kuyruğu ise etkileyiciydi. Henüz yaşına bile girmemiş bebeğiyle gelen kadın.. Bu tek fırsatımız demesi ve onu bu hayattan göndermesinin iyi, doğru bir kara olduğunu düşünmesi gerçekten çarpıcıydı.

Bu bölüm aslında çok şaşırdığım ve kafamın karıştığı bir bölüm oldu. Başından beri Nathan’ın iş ortağının, ona ihanet ettiğini düşünmemizi isteyen sahneler gördük. Elbette bi ters köşe bekliyorduk ama adamın cinayetle hiçbir alakasının olmaması, tek hatasının Ingrid’le birlikte olması çıkacağını da beklemiyordum açıkçası. Hatta açık açık eski dostunu hala sevdiğini de gördük, eğer doğruysa tabi.

Ingrid’in olayla bağlantısının ne olduğunu hala çözememekle birlikte, tavırları beni gerçekten sinirlendiriyor. Nathan ona karşı olan hislerinin değiştiğinden (hatta belki hiçbir zaman olmadı) bahsederken onun harçlığını artırmaktan bahsetmesi ya da onu öpmeye çalışması.. Bu nasıl bir sığlık anlamıyorum ki.

Hediye sahnesi, Nora’nın duyu eldivenleri takıp hissetmesi ve birbirlerine söyledikleri şeyler çok kıymetliydi. Gerçekten oldukça duygusal sahnelerdi. Çok beğendim. Bir yandan da Nathan’ın Nora’yı hatırlamayacak olması ihtimali yüzünden tedirgindim tabii.

İkisinin o ana kadar yaşadığı belki de en özel sahneydi gecenin sonu. Nathan’ın hafızasının gelme ihtimaline rağmen “eğer seni unutacaksam istemiyorum, vazgaçetim” demesi çok etkileyiciydi. Nora’yla birlikte bizim de içimiz eridi.

Dediğim gibi bu bölüm kafamı çok karıştırdı. Nathan, Ingrid’in babasıyla ne yapıyordu, Ingrid ne yaptı, neden yaptı, Nathan nasıl öldü? Bunların hepsi kafamda büyük soru işaretleri oluşturuyor.

Bir yandan da Nathan’ın geçiş yapma durumu var tabii. Nerede, nasıl yaşayacak, Nora’yla ilişkileri ne olacak, görüşebilecekler mi? Hepsi için bir sonraki bölümde görüşürüz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!