tds_thumb_td_300x0
Upload 8. Bölüm | Su Üstünde Yürümek

Nora’nın kural ihlali yaptığı için işinden açığa alınmasıyla açtık bölümü. Patronunun her zamanki çizgisinden şaşmayıp kurduğu “unutma, hiçbir şey asla benim suçum değildir” diyişi ve “gofret de şirket malı” diye ekleyerek elinden almasıyla dünya genelindeki özel sektör anlayışına, kurumların bakış açılarına, işleyişine ve çalışanlara olan tavır konusunda ışık tutuldu seyirciye.

Romantik açıdan bakacak olursak oldukça olumlu bir bölüm olduğunu söyleyebilirim. Hem birlikte eğlenmeleri, birbirlerini korumaları, düşünmeleri hem de Nathan’ın duygularını açıklama isteğiyle.. Stresli flashbcakten sonra görevli “mutlu bir anı”yla kendisini yatıştırmasını isteyince Nora’yla olan anlarını izlemek istemesi de kalplerimizi eritti.🥰

Nathan özgürce yaşayabilmek için kendine yeni bir ahiret arayışına çıktığı sırada ziyaret ettikleri satıcı aracılığıyla, sık sık kullanıcı hakları ve gizliliği konusunda gündem olan Facebook’a açık açık giydirmeleri çok güzeldi. Şimdilerde, günlük olarak en sık kullandığımız Whatsapp, Instagram gibi uygulamaları elinde tutan ve bunlar aracılığıyla inanılmaz bir dataya sahip olan şirket hakkında herkesin daha bilinçli ve katı olmaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Sürekli olduğu gibi, dizinin bu kısmında yine “pazarlama”ya vurgu yapılmıştı. Kötü seçenekler/ürünlerin müşteriye nasıl cazip gösterildiği, çekinmeden söylenen yalanlarla ulaşılmaya çalışan kazıklama.. Ayrıca iş sahiplerinin özensizliği de adamın hem beden dili, hem çevresi, hem de konuşmasıyla anlatılmıştı. Koruyucu çanta sahnelerini de unutmayalım. Tamamen tüketim kârı odaklı hedefler, planlar.

Nathan ve Nora birbirlerinin “yanında”, birlikteyken rahat ve mutlu hissediyor, gülümsüyor, eğleniyorlar. Nora henüz duyamamış olsa da Nathan’ın (ilan-ı aşk ederken yaptığı konuşmada) haklı olarak endişe ettiği “farklı dünyalarda” olma konusunu nasıl halledecekler merak ediyorum. Toz pembe bir ilişki işlenebilir, Nora’nın evet dediği, sanal olarak görüşmeyi kabul ettiği. Ama bu çok büyük bir fedakarlık bence. Acaba 2. sezona kadar, insanların kafaları patlamadan dünyaya geri “upload” edildiği bir yöntem bulunabilir mi? Umarım..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!