Toy Story’nin Kökeni Olan Animasyon: Tin Toy

1988 yılında Pixar yapımı olan Tin Toy (Teneke Oyuncak) animasyon film tarihinde çok önemli bir yere sahip. Film aynı zamanda En İyi Kısa Animasyon Filmi Akademi Ödülü‘nü de kazanan 57. çizgi film olma özelliğini de taşıyor.

Tin Toy, Amerikalı John Lasseter‘in yazıp yönettiği Pixar Animasyon Stüdyolarına ait kısa ve üç boyutlu bilgisayarla yapılmış bir animasyon filmdir.

Afiş

Konusu

”Bir bebek asla bir canavara benzemez, tabii eğer oyuncak değilseniz.”

Tinny küçük bir teneke oyuncak. Bir bebeğin oyuncağı. Buraya kadar her şey normal geliyor bize, insanlara yani. Ama oyuncaklar açısından durum hiç böyle değil. Oyuncaklar neden hep koltuğun altında olur sorusunun cevabını öğreniyoruz bu filmle. Çünkü bebekler sürekli oyuncakları ağızlarına alarak salyalarını akıtıyorlar. 🙂 Tinny de bu durumu fark edip kaderini değiştiren oyuncaklardan biri olmak istiyor.

Salyadan kaçmak isteyen Tinny de soluğu diğer oyuncaklar gibi kanepenin altına kaçmakta alıyor. Ama daha sonra Tinny’nin kalbini sızlatan bi durum gerçekleşiyor. Bebek oyuncakları kaçtığı için üzülüyor ve ağlamaya başlıyor.

Oyuncak diyip geçmemek lazım Tinny o kadar duygusal ki bebeğin ağlamasına dayanamayıp kendini feda ederek koltuğun altından çıkıyor. Ve bebeği eğlendirmek için elinden geleni yapıyor, eğlendiriyor da. 🙂

Pixar’ın Yorumu

Pixar film hakkında bazı açıklamalarda bulunmuş ve bu açıklamalar bizi günümüzde efsane olan Toy Story film serisinin çıkış noktasına götürüyor. Duygusalım biraz. 🙂

””Yüz animasyonu… Bu gelmiş geçmiş ilk gerçek yüz animasyonumuz. Ayrıca burada ilk kez oyuncakları canlı gösterdik… ki bu Toy Story‘nin kökeni oldu.

Filmden Kısa Bir Sahne:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!