tds_thumb_td_300x0
This Is Us 4. Sezon 10. Bölüm İncelemesi: ”Sakın Unutma”

This Is Us, 4. sezon arasından tarihinin en etkileyici ve gözyaşı vaatli bölümlerinden biri ile döndü diyebiliriz.

Bölümde ilk olarak Rebecc’nın babasının ikiliyi ayırmasını izliyoruz. Ama çok geçmeden Rebecca, babası hakkındaki gerçekleri annesinden öğreniyor. Bölümde Rebecca’nın annesinin bir repliği var. Kendisi aşk evliliği yapmamış. Kızının Jack ile bir geleceğinin olacağına da inanmıyor. Ama yine de Jack’le yaşadıkları heyecanı görüyor ve eğer gerçekten aşıksa ve onunla evlenecekse ”en azından sana iyi bir aşk hikayesi vereceğinden emin ol.” diyor. Rebecca, bu sözlerden sonra Jack ile barışmaya gidiyor. (Hem de en iyisi verdiğini söyleyebilir miyiz? Kesinlikle evet…)

”En azından sana iyi bir aşk hikayesi vereceğinden emin ol.”

Ve sonrasında o efsane replik geliyor… 

”Seni seviyoru Rebecca Malone. Bunu sakın unutma.”

 

Bir çoğumuz kalbimizi bu replikte bıraktık değil mi? Çünkü bu bölüm Rebecca, alzheimer olduğunu öğrendi ve bunu öğrendiğinde aklına gelen ilk hatıra Jack ile yeni sevgili oldukları zamanlardan, Jack’e verdiği bu söz oldu.

Bu dizi kalbimizi daha kaç farklı yerden kırabilir. Başlarda Jack’in günümüzde ölmüş olduğunu bilerek Pearson’ların bu felaketten önceki sahnelerini gözümüz yaşlı izlerken, Jack’in nasıl öldüğünü izledikten sonra daha fazla ne konu olabilir ki derdik ama oldu… 3. sezon finali ile birlikte Rebecca’nın alzheimerı da bu aşkı izlerken bir hayli duygusallaşacağımız yeni bir yük ekledi.

Rebecca’nın alzheimerı muhtemelen onu bir süre yakın geçmişten alıp sadece eskisi hatta direkt Jack’li anılarını hatırlamasını sağlayacak ve onları bir bir unuturken, biz bol bol Jack&Rebecca ve Pearson’s anısı içinde salya sümük boğulacağız gibi bir his… Çünkü Rebecca’nın alzheimerını düşününce Jack’in ”Seni seviyorum, bunu sakın unutma” demesi bile şimdiden çok dokundu ki bu daha başlangıç. Bu aşkın sonunu yangın getirmişti; finalini de alzheimer yapacak gibi duruyor.

Bu olanların yanı sıra Kevin da bu bölümlerde gerçek aşkını aramaya hiç olmadığı kadar hevesli ve meraklı. Zoe ve Cassy gibi birçok kişi girdi hayatına, hepsini de sevdi ve hepsiyle de endgame olabilecek gibi bir hava yaratıldı ama bir şekilde hiçbiriyle yolunda gitmedi ve Sophie’nin dönüşü için tekrar yeşil ışık yakıldı. Kevin’ın, Sophie ile hikayesini seven kesimdeyim ben de. Bu ikilinin endgame olması için hazırlanmış gibi sanki tüm ortam. Üstelik flashforwad sahneleri sayesinde de Kevin’ın 1 yıl içerisinde nişanlanacağını ve baba olacağını biliyoruz. Sophie şimdi dönmüşken, zamanın da daraldığını hesaba katarsak bu kişinin Sophie olma ihtimali yükseliyor.

4. sezonun havasında büyük aşklar, büyük bir duygusallık ve de büyük bir eskiye dönüş var gibi hissediyorum. Sezonu yarıladık artık, bakalım bizi son çeyrekte nasıl sahneler bekliyor? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!