tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon Finali İncelemesi: “Her”

This Is Us’ın bir sezonunu daha geride bırakmış bulunuyoruz. Ben This Is Us izlemeye başlayıp, güncele yetiştiğimde henüz 2. sezonun ortalarındaydı dizi. Tam da Jack’in nasıl öldüğünü gösterdikleri 98′ Super Bowl’unda geçen yangın bölümünde yakalamıştım günceli. O efsane bölümlerden sonra, 3. sezon ne yalan söyleyeyim bir tık yavan kaldı. Bunun en büyük nedeni bence Jack’siz bir sezon geçirmemiz. Genel anlamda Jack’i pek görmediğimiz bir sezon izledik.

Sezonun daha ilk bölümünden gösterdikleri gelecek sahneleri diziye orijinallik ve yenilik katmış. Ama bazı konularda da fake yemişiz. Tüm sezon Randall ve Beth ayrıldı mı acaba derken, onların bitmeyen dertlerini izleyip durduk. Bu sezon Randall ve Beth sahnelerinin gereksiz uzatıldığını ve onları çok fazla izlediğimizi düşünüyorum. Daha fazla Jack, Rebecca ve geçmiş sahnesi görebilirdik. En son 3. sezon 16. bölümde biraz Jack&Rebecca görür gibi olduk onda bile kütüphanede tam romantik bir an yaşayacaklarken Randall’ın bu sefer de küçüklüğü fırladı! 🙂 Neyse sezon finalinde de gördük boşanmıyorlarmış, taşınarak hallettiler aralarındaki sorunu. Gelecekte de el ele gördük onları hatta. Her şey yolunda! 4. sezonda daha az görmemiz umuduyla diyelim.

Sezonun bir diğer konusu da Kate ve bebeğiydi. Sezon finalinde gördük ki gelecekte Kate’in oğlu Jack de gayet iyi. Kate’in, Rebecca’ya davranışları sezon finalinde çok sinirimi bozsa da, sonlara doğru kendini affettirip ”Oğlumun da Rebecca Pearson sihriyle büyümesini istiyorum.” diyerek gönlünü alması, ”Sana söylediğim her şey, kendime olan özgüvensizliğimden geliyor.” demesi ve son olarak da gelecekte yapacağı şeyler için bile özür dileyerek sarılmaları. Rebecca ve Kate’in arasının kötü olmasını 3 sezondur kabullenemiyorum, kabullenemeyeceğim. Tam da kötü denemez aslında. Ama ne demek istediğimizi anladınız işte. Kate’in kendini beğenmemesi ve kendine olan güvensizliğinin acısını sürekli Rebecca’dan çıkarması durumu söz konusu. Ergen Kate de yapıyor bunu, yetişklinliği de. Ama sonunda bunu itiraf etmesi çok güzel bir sahneydi…

Kevin’a bakacak olursak, gelecekte Kevin’ın kendi çocukluğu gibi bir oğlu olduğunu görüyoruz. Zoe, çocuk istemediği için sezon finalinde ayrılıyorlar. Aslında Zoe ile o kadar çok şey paylaştılar ki heralde Kevin için ”the one” Zoe demeye başlarken bu ayrılık şaşırttı. Tabii kararlar değişebilir, Kevin, Rebecca’nın da başta çocuk istemediğini ama sonra kendilerinin olduğunu söyledi Zoe’ye ama Zoe’de pek işe yaramadı ve ayrıldılar. İlerde biraraya geldiler de çocuk Zoe’den mi diyeceğim ama sanmıyorum. 3. sezon 16. bölümde Sophie’yi döndürerek bir hatırlattılar bize. Çocukluk aşkı olma durumu var bir de Sophie’nin. Onlar arasında da ”the one” dediğimiz bir ilişki hissediliyordu. Çocuğun Sophie’den olabileceğini düşünüyorum ben.

Gelecekte Kevin’ın hem oğlu olduğunu görüyoruz hem de 3. sezondaki en büyük amacı ve hayali olan babasının kardeşi Nick’i aileye yeniden sokmayı başardığını görüyoruz. Flashforward sahnelerinde Nick, Kevin’ın evinde yaşıyordu. Sezonun ilk bölümünden beri söylenip duran ”Randall’ın annesine gidiyoruz” sözü ise Rebecca’nın, Kevin’ın evindeki hasta yatağıymış meğer. Rebecca, gelecek sahnelerinde de hayatta ama ömrünün sonları… Muhtemelem alzheimer olmuş ya da ölüm döşeğinde olduğu için hatırlamıyor. Neredeyse bilinçsiz diyebileceğimiz bir şekilde yatıyor. Flashbacklerde izlediğimiz o ”büyülü”Rebecca’yı böyle görmek ayrı üzdü, Jack’siz geçen koca bir ömrü düşünmek ayrı üzdü.

Jack’in 98 yılında öldüğünü düşünürsek, o kadar erken ayrıldılar ki birbirlerinden. Rebecca’nın Jack’ten sonra geçirdiği koca bir 30 yıl var nereden baksanız. Çocukları ve torunları da olsa Jack’in bunu görememesi, Rebecca’nın yanında olamamasını düşününce Rebecca için bazen ne kadar da boş ve anlamsız gelmiştir geçen zaman. Hatta 3. sezon 14. bölüm olması lazım, Jack’ten sonra en büyük düşmanının ”zaman” olduğunu söylemişti. Her geçen gün çocuklarının mezuniyeti, evlenmeleri, torunları derken önemli olaylar oluyor ama hiçbirince Jack’i yanında göremiyor. İnsan böyle bir durumda zamanı nasıl düşman olarak görmez ki gerçekten de. Seviyorum seni Rebecca Pearson!

Bol Jack ve Rebecca’lı yeni bir sezona merhaba dememiz dileğiyle! Önümüzdeki sezon, Eylül ayında görüşürüz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!