tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon 7. Bölüm “Sometimes” Yorumu

This Is Us tarihinde yepyeni bir sayfa açan bir bölüm ile merhaba diyoruz. Sometimes adlı bölüm Jack ve Rebecca’nın şimdiye kadar görmeye çok alışık olmadığımız yanlarını gösterdi bize. Neyi mi? Evlenmeden yani bir aile olmadan önce nasıl olduklarını…

3. sezon 7. bölümde Jack ve Rebecca’yı Los Angeles’a doğru bir yolculuğa çıkarken izledik. Henüz bir haftadır tanıştıkları için hem ikisinin de birbirlerinden önceki hayatlarının izlerini izleme şansı bulurken aynı zamanda evli değil de 70’li yıllarda sevgili olan Jack ve Rebecca’yı izledik. Tek kelimeyle büyüleyici değiller miydi?

70’li yıllarda Rebecca, o yıllara özgü bir hareket olarak demosunu doldurmuş ve bir yapımcıya dolduruğu kayıtı dinletmek için Los Angeles’a hayallerinin peşinden gidiyor. Anne olmadan önceki hayatını, hayellerini, ilk aşık olurkenki heyecanını görmek bizi Rebecca’ya biraz daha yaklaştırıyor. Sonra aklımıza şimdiki zaman geliyor. Ah Rebecca ve Jack olmasaydı sonumuz böyle 🙁

Bölümün diğer hikayesi ise Jack, kardeşi ve Vietnam’dı. Rebecca Los Angeles’a şarkıcı olmak için giderken Jack ise Vietnam’da kaybettiği bir askerin ailesini ziyaret etmeye gidiyor.

Bir de Jack’in kardeşi ile anılarına şahit oluyoruz. Jack, depresyonda olan kardeşini iki haftalığına kendi himayesine almayı başarıyor. Jack’in kardeşi için kurduğu cümlelerden etkilenmemek de ne mümkündü zaten?

Babası evde örümcek gördüğünde öldürürken, kardeşi onları çizgiromanının üzerine alıp bahçeye bırakırmış. Böyle birini savaşta düşünsenize? This Is Us yine “insan” olmayı öyle sıradan ama vurucu dokunuşlarla anlatıyor ki. Söyleyecek başka söz bulamıyorum.

Bölümde şimdiki zamana dair gördüğümüz tek isim ise Kevin’dı. Biz 70’lerde Jack ve Rebecca’nın Los Angeles’a yolculuğunu izlerken günümüzde de Kevin ve aşık olduğu kadın Vietnem’a yolculuk yaptılar ve biz yine geçmiş ile günümüz olmak üzere paralel iki yaşam izlemiş olduk.

Bölüm herkes tarafından beğenilmiş olacak ki Imdb’de 8,9 puanla 3. sezon 1. bölümle beraber bu sezonun en yüksek puanlı bölümü olmayı başarmış durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!