tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon 16. Bölüm İncelemesi: İlk Dans

3. sezonun sonlarına doğru yaklaşırken “Don’t Take My Sunshine Away” adlı 3. sezon 16. bölüm yorumundan merhaba!

3. sezonda fark ettiniz mi üçüzlerin 10 yaşındaki halini oynayan çocuklar da büyümeye başladı artık. 🙂 O minnak “big tree” neredeyse ergenliklerini oynayan çocuklara yaklaşacak bu gidişle. 🙂 Tabii çocukların büyümesiyle beraber flashback tarihleri de ilerlediği için dizi için sorun olmuyor. Sadece araya birkaç bölüm girince “çocuklar bu kadar büyüdü mü ya” diye fark ediliyor. 

Bu bölüm çocukların okulunda dans vardı. İlk dans konulu bölümde Jack ve Rebecca öyle tatlı bir an paylaştılar ki, canım çiftimi özlemişim dedim. Bu sezon Beth, Randall ve Zoe’den öyle sıkıldım ki çünkü. Özellikle de Beth ve Randall arasıdaki sorunları neden bu kadar büyütüp, uzattılar anlamadım. İlk defa Jack bu kadar geri plandaydı ve bir daha bu kadar Jack’siz geçen bir sezon izlemeyiz umarım diyorum.

Beth ve Zoe’den sıkıldım demişken, okul dansında Sophie’yi görüp keşke hala Sophile olsaydı diye içimden geçirmedim değil. O sırada Kevin’ın karşısında Sophie’nin belirmesi ise büyük sürpriz oldu.

“Kevin, iyi misin?”

Jack ve Rebecca’ya geri dönersek, Jack’in babasınıb alkolik olduğunu biliyoruz. Pek de parlak bir çocukluk geçirememiş. Anne ve babası sürekli kavga ettiği için çocukluğunu çok da yaşayamamış Jack. Okul dansını kaçırması da bunlardan biri. Rebecca’ya göreyse çocuklukta insanın hayatındaki önemli anlardan biri böyle damslar. Jack’in bunu kaçırmasına üzülüp, Jack için küçük bir jest düzenledi.

90’larda Nirvana çalarken biranda daha eski bir şarkı çalmaya başladı ve Rebecca, okullu bir ergen taklidi yaparak çekingen bir tavırla Jack’i dansa kaldırdı. 🙂 Şarkıyı da Jack için özel olarak çaldırmış. Rebecca’yı, Jack Pearson’lık yaparken izledik de diyebiliriz.😍

Dans sırasında Jack ve Rebecca, okul zamanı tanışsalar nasıl olurdu onun da hayalini kurduk biraz. Biraz da gelecekten konuşuldu:

“Çocuklarımız sonsuza kadar mutlu bir aşk bulabilecekler mi?”

jack ve Rebecca bunu merak ederken, günümüz sahneleride Kate, erken doğan bebeğini kucağına alıyor, Kevin, ilk aşkı Sophie’nin nişanlandığını öğreniyor, Zoe ile çocuk arasında ise kararını Zoe’den yana veriyor, Randall ise Beth ile kavga edip evi terk ediyor. Yine hayat işte dedirten bir bölümdü özetle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!