tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon 13. Bölüm: Yürümeden Önce Dans Eden Kızın Öyküsü

This Is Us’ın “The Island Girl” adlı 3. sezon 13. bölüm yorumuna hoş geldiniz! Ancak, öncelikle This Is Us’ı nereden izlediğimize dair yoğun mesajlar almaktayız. Malum bir telif problemi yaşanıyor ve dizinin online sitelerden kaldırılması nedeniyle çoğu kişi artık diziye ulaşamıyor. Ne diziler yayınlanırken, telif verip kaldıracak bunu mu buldunuz gerçekten… Şurda her hafta döktüğümüz bi göz yaşımız, ne bileyim içinizi kaplayan bir Jack sevgisi bir huzur vardı onu da çok gördünüz. Hafta boyunca diziyi nereden izleyebileceğine dair sorularınızı yanıtlamaya çalıştım ama buradan da duyurayım diziyi indirerek izleyebiliyorsunuz arkadaşlar. Torrent’ciler ne demek istediğimi anlamıştır. Online siteden izlemek kolayına gelenler maalesef ki This Is Us izlemenin tek yolu artık bölümleri Torrent’ten indirmek.

Bu konuyu aştıysak gelelim “The Island Girl” bölümü yorumumuza. Bu bölüm hakkında minik bir tüyo daha verecek olursak, bölüm yayınlandıktan sonra tek kelime ile ABD’yi salladı diyebilirim arkadaşlar. Bu bölümden sonra This Is Us tagi uzun süre Twitter’da trendlerdeydi ve herkes tagde bölümün duygusallığını, Beth ve Randall çiftini konuşuyordu.

This Is Us 3×13

Evet, bölüm adını Beth’ten alıyor. “Ada kızı” diye seslendikleri Beth. Anne ve babasının deyimi bu ve Beth oldukça geç yürüyen bir bebekmiş, yürümeye başladığında ise ilk önce dans ederek hareket etmiş.

“Sen bizim ada kızımızsın, yürümeden önce dans eden…”

Bölümde bu repliği sık sık duyuyoruz. Çünkü Beth’in bilmediğimiz bir tutkusunu öğrendik bu bölüm. Hani nasıl William ile anne için bir özel bölüm izlemiştik ya ilk sezon, bu da öyle bölümlerden biriydi. Bu kez Beth ve ailesine özel bir bölümdü ve bölümde başka hiçbir karakter yoktu. (Liseli Randall hariç.)

Beth, ilk okuldayken prestijli bir dans okuluna kabul edilmiş. Annesi sert ve realist bir öğretmen. Babası ise hayalperest bir memur. Zor geçinen bir aileler. Dansçı olarak seçilip meslek haline getirme ihtimali çok düşük olsa da Beth’i babasının ısrarı ile o akademiye gönderiyorlar.

This Is Us 3×13

Babasının akademinin parasını karşılayabilmek için daha çok mesaiye kalması gerekiyor. Annesinin de yazları da ders vermesi. Aradan bu şekilde dört yıl geçiyor. Biz bir döneminde babasının yorgunluğunu görüyoruz ve zaman atlamasından sonra da hastalık ortaya çıkıyor. Sigara bile içmediği halde akciğer kanseri olan babasının hastalığını çok çalışıp yorulmasına bağlayan Beth kendini suçluyor.

Babasının ölümünden sonra elinde kalan tek şey babasının hayalini gerçekleştirmek ve baş dansçı olarak seçilmek olan Beth’in işler umduğu gitmiyor. Sadece birkaç kişinin seçilebildiği o mucize Beth’e vurmuyor ve baş dansçı olamıyor. Sanatla uğraşanlar için ne kadar da gerçekçi bir hikaye aslında değil mi? Kaç kişi başarabiliyor ki? Ama insanın tutkusu buysa vaz geçmek de istemiyor. Beth, devam etmek istese de annesi bir kez başarısız olduktan sonra Beth’i okuldan alıp akademik hayata yönelebileceği bir liseye yazdırıyor. Bu da liseli Randall ile yollarının kesiştiği yer…

Zaten dans okulundan alınması içinde kalmış olsa da annesini suçlamadığı tek alan da bu. Burada Randall ile tanışmış ve 12 yıl boyunca sevdiği bir işte çalışmış. Ama şimdi o işten kovulmuş olmak, üstüne bir de annesini ziyaret etmesi, senden sonra hiç eskisi gibi kendim olamadım diye babasının boş koltuğu ile dertleşmesi, bütün bunlar Beth’i eski tutkusuna döndürdü. Dansa…

This Is Us 3×13

Oraya gelmeden önce annesiyle yüzleşme sahnesinin de harika olduğunu eklemeliyim. Annesi de kabul etti sert biri olduğunu. Babası onu okutmak istememiş, annesi zorla okutmuş. Bu yüzden de annesine borcunu ödeyebilmek, onun yüzünü kara çıkarmamak için hep çok çalışan, sert mizaçlı biri olmuş. Ama Beth’in babası tam tersi Randall gibi hayalperestmiş. “Bana o nefes aldırırdo, ondan beri nefesim gitti.” demesi, Beth’i de bizleri de üzdü. Beth de annesi yüzünden böyle realist biri olmuş. Bir nevi kuşaktan kuşağa geçmiş ailenin kadınlarında bu hayata tutunmak için sert duruş ve sıkı çalışmak. Ama hep de hayalperest erkeklere aşık olmuşlar en azından Beth ve annesi öyle yapmış.

This Is Us 3×13

Beth geri döndüğünde çocukken gittiği dans okuluna gitti ve bu yaptığım delilik deyince Randall’ın onu desteklemesi tam da hepimizin o bölümden sonra duymak istediği şeydi. Beth’in yeni mesleği de belli olmuş oldu sanırım. Küçüklere dans öğretmenliği yapmak!

Bu özel bölüm tadındaki This Is Us bölümü yorumumuz bu şekildeydi. Umarız herkes izleyebiliştir! Önümüzdeki bölüm görüşmek üzere!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!