tds_thumb_td_300x0
This Is Us 3. Sezon 10. Bölüm “The Last Sween Weeks” Yorumu!

This Is Us ara sezon finalinden, sezonun en iyi bölümlerinden biriyle döndü efendim. Big Three’mizin her biri için ayrı ayrı özel sahneler izledik!

Zaman dilimi olarak yedi haftayı tek bir bölüm içinde gördük. Randall ile başlayalım yorumumuza…

9. bölümde Randall ile Beth’in arasına soğukluk girmişti, bundan sonra gelecekte de öyle olduklarını düşündüğüm için toparlayamayacaklar sanarken beklenmedik şekilde araları yeniden iyi oldu.

“Bi huzur evinde üzerine rengi solmuş pembe bir battaniye çektiğinde şunu diyebilecek şekilde yaşa: iyi bir hayat yaşadım”

Randall duyduğu bu söz üzerine ailesine dönüp son anımda düşündüğüm şey siz olacaksınız dedi.

Bir yandan da Randall’ın 17 yaşındaki anılarını gördük. Jack’e siyasetçi olmak istediğini o zamandan söylemiş ama bunu yaparken bile gelecekte ailesinin yaşamını planladığını görüyoruz. Randall işte 🙂 Jack’in de dediği gibi 17 yaşında olup da gelecekteki ailesi için geçimini ve yaşamını harfi harfine planlayan tek çocuk odur.

Ve Randall 17 yaşındakini hayalini gerçekleştirip siyasetçi oluyor diyebiliriz. Çünkü bu sezonun öncelikli olan konularından biri sonuçlandı ve Randall seçimi kazandı. Sonrasını ise göreceğiz..

“Babam bana muhteşem bir adam olacaksın demişti. Ama bazen iyi bir adam olmak bile zor geliyor.” diyor Randall bir de.

Gelelim Kate’e…

Jack’in çocukken ona yaptığı bir oyuncak stadyum üzerine Katie girl‘ü gördük bu bölüm. Bu aile için futbolun önemini seviyorum. Baba kız arasındaki bu futbol bağını ise ayrı seviyorum…Teee ilk sezonun 5. bölümümden beri. (bkz: Kate’in futbol maçını yalnız izlemekte ısrar etmesi ve Jack’in öldüğüne gerçekten şahit olduğumuz ilk bölüm.)

“Benim evim yangında tamamen kül oldu. Babam o yangında öldü. Bebeğime çocukluğumdan kalan hiçbir şey veremeyeceğim. hepsi yandı. Babamın yaptığı stad oyuncak bile…”

Ve gelelim Kevin’a…

Zoe’ye kendi evinin anahtarını verip yanına taşınmasını isteyen Kevin’ın bu bölüm anahtarlık detayı bile öyle hoştu ki. Anahtarlığında Full House’dan tanıdığımız Uncle Jesse var, Randall’ın kızlarının onu öyle görmesinden dolayı 🙂

Bu anahtar artık Zoe’deydi ki Zoe eve taşınmak konusunda istekli davranmayınca ayrılmalarıyla her şey bitti. Zoe’nin bu tavırlarını anlamayıp sonunda Beth’in dediği gibi Kevin’ı üzeceği bölümlere geldik heralde diye düşünüyordum açıkcası.

Ama beklemediğim bir şey oldu, Zoe’nin ev değiştirememe sebebi de babasının üzerinde bıraktığı travma çıktı. Kapısında ve pencerelerinde bir sürü kilidi olan bir evde olduğu için ev dışında kendini güvende hissetmeyen Zoe, yinede Kevin’la yaşamak istediği söyledi ve anahlarları da geri istedi.

“I want John Stamos back.” 💔

Son sahnede Zoe eşyalarını yerleştirirken ise Kevin, kendi eşyaları arasında bir şey buldu. Babasına, kardeşinden gelen bir mektup. Yani Jack, kardeşinin hayatta olduğunu biliyormuş ama çocuklara söylememiş. Hatta belki Rebecca’ya da? Yeni bölümde göreceğiz…

“This Is Us 3. Sezon 10. Bölüm “The Last Sween Weeks” Yorumu!” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!