The Originals 5. Sezon: Her Zaman Ve Sonsuza Dek

Always and forever

Untill forever ends,

Mikaelson kardeşlerin birbirine ettikleri bu yemini as dizi The Vampire Diaries’ten beri duyuyorduk ancak özellikle spin- off olan The Originals dizisinin mottosu haline gelen bu söz içinde birçok güzel hikaye ve yara barındırmaya başladı…

Son olarak 5. Sezon 8. Bölümde Mikaelson kardeşlerin metaforlarla dolu bir labirente yerleştirilmesi üzerine tekrar bu söz üzerine düşünmeye başladık.

Birbirine bin yıldan fazla zamandır acı çektiren ama buna rağmen biz bir aileyiz diyen Mikaelson kardeşler. Kol’un, Freya ve sen, karımı öldürmüştünüz demesinden tutun da, Rebekah’ın Klaus’a Marcelle beraber ettiği ihanete, Elijah’ın, Hayley’in ölümüne neden olmasına kadar bilerek ya da sadece aileyi korumak için edilen ihanetlerle ve acılarla dolu bir fantastik aile draması The Originals.

Eski düşmanların bir bir geri döndüğü ve Mikaelsonların birlik olup üstesinde geldiği dizimizde son sezona geldik. The Originals ile birlikte The Vampire Diaries’in son hatıralarına da veda etmiş olacağız…

 

Veda ettiğimiz karakterler!

Hayley Marshall. Klaus’un deyimiyle ‘’Little Wolf’’ Evet birçoğumuz Hayley’ın sonunun böyle olacağını tahmin bile etmiyorduk. Elijah ile bir sonlara olacağını düşünürken, Hayley, Elijah henüz hafızasını kazanıp da onu hatırlamadığı dönemde sessiz bir şekilde ölüp gitti.

Elijah ise bu bölümde hafızasını geri kazandı ve Hayley’in ölümü ile, bu sırada onun yanında olamayışı ile yüzleşti… Takım elbisesini tekrar üzerine çekmesi, Klaus’a eskisi gibi tekrar ‘’Niklaus’’ demesi heyecan vericiydi. Bununla beraber Hayley’in acısı ile ilk kez başbaşa kalırken de göreceğiz Elijah’ı elbette merak ediyoruz.

Eski yüzler!

Caroline Forbes! Evet Klaus’un spin-off dizisi olacağını öğrendiğimizden beri beklediğimiz karakter Caroline. En başından Caroline neden The Originals’e girmedi anlam verememiştik ama geç de olsa oldu! Sonunda Caroline, New Orleans’ta. Klaus ile ‘’then friends’’ dedikleri yerden devam ediyorlar. Daha da doğrusu Klaus’un ‘’O senin ilk aşkın, ben sonuncu olmayı planlıyorum. Ne kadar sürerse sürsün.’’ Dediği yerden devam ediyorlar.

‘’Biz seninle aynıyız Caroline’’ diyen Klaus’tan, ‘’Biz seninle kalp kırıklıklarına yabancı değiliz Klaus.’’ Diyen Caroline’a ne çok yol kat ettik. Her zamanKlaus’un mektuplarını okurken ilk kez 5. Sezon 7. Bölümde Caroline’ın Klaus’a mektup yazdığını gördük. Öncesinde de birlikte Hope’u aradıkları, Caroline’ın, Klaus’un endişesini paylaştığı ve ona anlayışla öyle tatlı baktığını gördük ki. Kendisinin çok daha önce tattığı bir duyguydu ebeveynlik, bunu yeni tadan Klaus’a attığı sevgi ve anlayış dolu bakışlar çok özeldi. Tabii söz kendi lise yıllarına da geldi. Klaus ile tanıştığı için pişman olmadığı hatta Klaus’a olan ilgisini kabul ettiği lise yılları… İlgisi olduğunu hatta Klaus’u sevdiğini elbette görüyorduk. Sadece o zamanlar fazla doğrucu olan Caroline kabul etmek istemiyordu bunu. Şuan ise Klaus ile ne kadar benzediklerini daha çok kabul eden bir Caroline var. Aynı zamanda geçen bu sürede Klaus’un değiştiğini de görüyor.

Finali ve finalde Caroline’ın, Klaus ile nasıl bir yola gideceğini merak ediyoruz!

Bölümün sonunda herkes metafor evreninden kurtuldu. Elijah hafızalarıyla birlikte geri döndü. Kol muhtemelen Davina’ya dönmüş olacak. Rebekah ise Marcel ile kalacak mı henüz bilmiyoruz. Son 5 bölümümüz kaldı ve Claire Holt ile Nate Buzolic finale kadar başka hangi bölümlerde görünürler sürpriz olacak gibi duruyor.

The Originals 5. sezon 9. Bölüm 20 Haziran Çarşamba akşamı The CW kanalında yayınlanacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!