Teşkilat 2. Bölüm Yorumu | Yaşamak

Dizinin başta inandırıcılık olmak üzere var olan birçok problemi kaldığı yerden devam ediyor, hatta gördüğümüz kadarıyla üstüne yenileri ekleniyor malesef. Serdar’ın, ajan olduğunu öğrendiği sevgilisini neredeyse bir santim geriden takip etmesi ve fark edilmemesi, evdeyken öfkesini kontrol edemeyip kıza belli etmesi, (kimse inkar etmesin, sadece seyirciye hissettirmediler, karakterlerin de tepkilerini gördük) kızın bıçağa yeltenecek kadar şüphelenmesi ama bunu gösterdiği herhangi bir an olmaması..

Deniz’in oyunculuğu gerçekten çok sırıtıyor bence, karaktere hiç oturmadığını, mizacına uygun olmadığını düşünüyorum. Yalnızca arabanın içine kızını görüp ağladığı sahne güzeldi, onun dışına Zehra’yı izlerken hiç keyif almıyorum malesef. Serdar’a olan tavrı da rahatsız ediciydi mesela ama role giremediği için, başka biri canlandırıyor olsa o her şeyden şüphelenen halini gayet duruma uygun bulabilirdik. Zaten o sahnede başka mantık hataları da vardı ama neyse, çok uzatmayalım.

Biraz da güzel şeylerden bahsedelim. Dizinin komedi kıvamının çok başarılı olması mesela. Serdar’ın çok sıkı bir eğitim aldığı bilgisini öğrendiğimiz yalan makinesi sahnesi olsun, siber uzman olacak çocuğun hapisteki sahneleri, ekibin mekanında dönen geyikler.. Böyle anlar olmasa çekilmezdi sanırım, çünkü dizide yığınla tutarsızlık ve mantık hatası var. Deli gibi pr yapacaklarına, kaç kişinin elinden geçen şu senaryoya baksalarmış biraz keşke.

Hepsinin güya harika uzmanlıkları var, aşırı aşırı önemli vatani bir görevde hizmet etmek için tüm hayatlarını geride bırakıyorlar, ama hiçbiri ehil değil. Duygu kontrolü sıfır. Pınar defalarca uyarılmasına rağmen yolda asla yapmaması gereken şeyler yapıp operasyona zarar verince şoka girdim mesela. Bu ve benzeri sahnelerde, yani dizinin yüzde doksanında gerçekçilik ne yazık ki sıfır. Sanarsınız dandik bir polisiye, arka sokaklar falan izliyoruz. Vallahi zor sabrediyorum alışırım severim diye, inşallah düzelir.

Dizideki en iyi kişi Hulki. Muhtemelen genel izleyici de en çok onu izlerken keyif alıyordur. Hem oyunculuk, hem karakter özellikleri, hem de aklımıza hakaret eden huyları veya anlamsız hareketleri olmaması açısından. Aklımıza hakaret demişken, TEŞKİLATIN BAŞINDAKİ kişinin, başkanın, Ceren eve geldiğinde çay içtiği bardağı yanında götürmemesi aklıma geldi. 🙂 Hayır yani bunlar çok ince detaylar olsa yine anlayacağım ama izlerken herkesin fark ettiği alenen ortada olan çok basit şeyler.. Neden dikkat edilmiyor ki?

Siberci çocuğun Mete’nin oğlu çıkmasını sevdim. Adamın niye başından beri istemediği ama bi yandan da çok sert karşı çıkmadığı, Zehra’nın da niye ısrar ettiği anlaşılmış oldu. Çocuk işinde çok iyi, sadece devletlere inanmayıp ideolojileri reddetmek gibi ufak sıkıntıları var. 😊

Yeni bölüm fragmanı güzeldi. Deniz’le Çağlar birlikte çok hoş gözüküyorlardı. Umarım olaylar çok daha mantığa uygun ve sürükleyici olur bundan sonra. Görüşmek üzere! Önceki bölüm yorumu için tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!