Taçsız Prenses 9. Bölüm Yorumu: Yağmur Teklifi Kabul Etti!

Dün Taçsız Prenses’in yeni 9.bölümünü izledik. Hikayeden maalesef finale yaklaştığımızı görebiliyoruz. Ama her şeyi ustaca güzelleştirmeye çalışan yazarların hakkını teslim etmek lazım, bu yüzden tüm peri masallarında olduğu gibi bizim de güzel bir sonumuz olacağını düşünüyorum. Sonuçta dizi gerçekten bir peri masalı gibi görünüyor.

Son iki bölümde İştar’ın hikayesini öğrenmenin yanı sıra Neşe ile durumun heyecanını yaşadık ve son bölüm sonunda Merve Bulut’un oyunu hayran kaldık. 

Ama tabii ki en büyülü an, Yağmur’un Evgin’den gelen evlilik teklifini kabul ettiği parktaki sahneydi. Çok güzel bir mekandı, her şey çok kaliteli çekildi. Ayrıca zihinsel olarak ilk seriye dönmemizi sağlayan geri dönüşler de gördük. Çok dramatik. Bütün bunlara Canozan’ın «Toprak Yağmura» şarkısı eşlik etti.

Yağmur ve Evgin’ının aşkı çok saf, hassas ve güzel çıktı. Bu aşk ikiliye şifa oldu. Bir yanda çocukluğundan beri yalnız olan ve sokakta büyümüş, babası ve annesi gibi olmamaya çalışan, kibar olmaya var gücüyle çalışan Evgin. Öte yandan annesinin işi nedeniyle yalnız kalan Yağmur ise para içinde büyümüş ama derinden mutsuzdur. Sonunda sevginin onları nasıl birleştirdiğini ve hastalıklarının ortadan kalktığını görebiliriz. Yağmur’da narkolepsi ve Evgin’de kronik uykusuzluk. Son bölümlerde Yağmur’un uyumayı bıraktığını ve Evgin’in uzun zaman sonra ilk kez Yağmur’un yanında uyuyabildiğini görüyoruz.

Bu aşk bir peri masalı gibi, yalansız ve acısız. Bu insanlar birbirine çok yakındır.

Gerçekten de bazı sonuçlar çıkarabiliriz. İyiliğimizin her zaman bize geri döneceğini, siyah bir şeritten sonra her zaman beyazın geldiğini, her insanın bize bir şey için verildiğini, birinin ayrıldığını ve birinin sonsuza kadar kalabileceğini anlayabiliriz.

Tabii ki Sümeyye Aydoğan’ın ve İsmail Hacıoğlu’nun mükemmel oyunundan bahsetmeye değer. Sümeyye’nin röportaj’da dediği gibi: «İsmail beni tecrübesiyle, ben de enerjimle onu besliyorum». Ve Sümeyye’nin gerçekten çok enerjik ve parlak bir insan olduğu konusunda hemfikir olmamak elde değil. Her ikisi de onlar sayesinde harika bir hikaye yaratmayı başardı. Ama henüz veda etmiyoruz ve Salı günkü bir sonraki bölümü sabırsızlıkla bekliyoruz!