Sümeyye Aydoğan: Hiçbir Şeyin İmkansız Olmadığı Bir Oyuncu

Çoğumuz bu yetenekli kızı büyüleyici oyununu izleyebileceğimiz «Duy Beni» dizisinden tanıyoruz. Bize güçlü ve aynı zamanda ahlaki açıdan çok kırık, sorunlu bir karakter olarak sunuldu. Sümeyye’nın tüm duyguları aktarmayı ve role o kadar alışmayı başardığını düşünüyorum ki, onu farklı bir şekilde hayal etmek oldukça zor. Çok az insan bir rolden çıkıp karşı karaktere reenkarne olmayı başarır. Ama Sümeyye Aydoğan başardı.

Şimdi ise başrolünü oynadığı «Taçsız Prenses» dizisindeki karakteri Yağmur Elem hayranlıkla izliyoruz.

Yağmur — masum, kibar, duyarlı, melek gibi tatlı bir kızdır. Narkolepsi hastası, beklenmedik yerlerde uykuya dalıyor. Ama onun da bir hayali var. Hayal — ünlü bir piyanist olmak. Ancak kader öyle bir gelişme göstermiştir ki annesi İştar Elem buna karşıdır. Bence hayatımızdaki pek çok kişi, ebeveynlerin gelecekteki meslekler ve hobilerimiz için hayallerimizi desteklemediği durumlarla karşı karşıya kalabilir. 

Ancak bu hayatta onu tamamen değiştiren ve onu iyileştirecek gibi görünen iyiliği ve sevgiyi bulur. Yağmur’dan gelen nezaketi görüyoruz. Nasıl daha az uykuya daldığını ve seyirci korkusunu nasıl yendiğini ve bir otelde gözleri kapalı piyano çalabilir görebiliriz.

Evet, bazen ortak sorunları olduğu için Yağmur ve Melisa‘nın benzer sahnelerini görüyoruz ama genel olarak bunların iki farklı karakter olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Ve Sümeyye yeni rolüyle harika bir iş çıkardı. Görüntüyü tamamen değiştirmeyi başardı, tüm hassasiyeti, özeni, nezaketi karakterinde somutlaştırdı.

Yağmur’un Evgin’le ilişkilerinde biraz ürkek olduğunu, duygularının ne kadar saf olduğunu gördüğümüzü belirtmekte fayda var. Onları bir araya getiren, Masal’a olan aşkları ve ona nasıl yardım ettikleriydi. Sonunda, bu dizi hayattaki en kötü durumda bile her zaman bir çıkış yolu olduğunu, her zaman sizi terk etmeyecek insanların olduğunu öğretiyor.

Taçsız Prenses‘in başrol oyuncusu Sümeyye Aydoğan‘ın haklı olarak çok yetenekli ve her rolü oynayabilecek bir insan olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz diye düşünüyorum. Üstelik çok da çalışkan, bunu üst üste ki üçüncü projesi olmasından anlıyoruz. Onunla çok gurur duyuyoruz ve bunun onun yolculuğunun sadece başlangıcı olduğuna eminiz. Seni seviyoruz. 🤍

Yazan: @soulaydogan (Twitter’da Instagram’da)