tds_thumb_td_300x0
Söz 57. Bölüm: Yeni Hikayen!

Söz dizisinin yeni bölüm yorumuna hoşgeldiniz. İyi okumalar.

Bölümü çok hareketli birşekilde açtık. Büyük bir patlama olduktan sonra Yavuz kendini vurmaktan vazgeçti. Patlama olan yerde üç şehit ve iki ağır yaralı veren türk askerleri, olayı takibe aldı. Eylem’in bulduğu izler sayesinde patlatıcıların arasında bir kişinin eksik olması üzere Tim harekete geçti. Destek için hastanede güvenlik için buldunmaktalardı. Ters giden şey ise orada bir canlı bombanın bulunmasıydı. Derya’nın şüpeleri üzerine, canlı bombayı ilk fark eden de Derya oldu. Derya riskli bir işe girişse bile canlı bombayla konuşmayı denedi. Zaten canlı bombayı taşıyan kadının da yapmak ve yapmamak arasında kaldığı belliydi. Derya zeki hamleleri üzere kadının güvenini kazanmaya çalışıyordu. Tim biryandan canlı bombanın tehlikesi üzerine hastaneyi boşaltırkenen, ameliyatta olan hastalar yüzünden pekte münkün olmadı. Burada da ne olursa olsun hastalarını geride bırakmayan doktorlar ve hemşirelen izledik. Bence küçük bir detay olsa bile bunu izlemek çok güzeldi. Avcı canlı bombayı vurmak için diğer binaya geçtiğinde Derya buna izin vermedi. Konuşarak da birşeylerin çözülebileceğine çok inanıyordu ki, başarılı da oldu. Bomba patlamadan durdurulduğunda bir itirafcı da çıkmış oldu. 

Aynı zamanda Yavuz yabancı bir adamı takip etmeye başlamıştı. Tehlikeli anlar yaşasa bile birşekilde adamı tutmayı başardı. Yine yalnız kurt olarak izlemiş olduk. Yavuz adamı konuşturup buluşma yapılacak yeri ve adamı öğrendi. Fakat beklemediği bir olayla da karşı karşıya geldi. Derya’ya yanlış bir usb stick ulaştı ve orada Yavuz’un yüzü gözükmekteydi. Onu değiştirmek için evine gitmek zorunda kalan Yavuz’u da küçük bir süpriz beklemiyor değildi. 

Gizli göreve giden Eylem, Keşanlı ve Ateş de bir çok izleyicileri keyiflendirdiğine eminin. Buluşma yerine gidecek olan Adam’ın gözlüğünü değiştirmek için harekete geçen Ateş başını belaya sokmadan bu işlemi halletmişti. Çıkmak için hazırlanan Ateş ve Eylem’i durduran şey ise Keşanlı’nın kılıç’ı görmesi üzerine yüz bin dolar için el kaldırması oldu. Bu sahnede hem dışardan dinleyen Feyzullah, Fethi ve Aşık aynı şekilde Keşanlı’nın yanında olan Eylem ve Ateş zorlandığı belliydi. O parayı nasıl ödeyeceklerini bilmiyorlardı. Son anda başkasının el kaldırmasıyla olaysız görevi bitirmişlerdi. Adam’ın otelde kalmsı üzere Tim de otelde kalmak zorunda kaldı. Güzel bir sahne ise eyfet den geldi bu bölüm. Ceylan’ın araması üzerine huzursuzlanan Eylem ağır laflar kullanarak Fethi’yi kırdığı belliydi fakat bu sözlerin kalpten geçen şeyler olduğunu düşünmüyorum. Zaten Fethi o sözleri Eylem’in gerçekten söylediğine inanmış olsaydı orada daha fazla durmazdı.

Yavzu’un Derya’nın evine gitmesi üzerine sticki değiştirmeyi başarmıştı. Aniden gelen baş ağrısıyla olduğu yerde kalan Yavuz’a Derya yardım etti. İlaç getirdiğinde ateşi olduğunu anlayan Derya evde bir kaç uğraştan sonra baş edemeyeceğini anladığında hastaneye gitmesi için ambulans çağırmak zorunda kaldı. Hastanede kontrolleri devam ederkenen ertesi gün de olmuştu. Adam otelde yanlışlıkla gözlüğünü kırdığında vericiyi fark etti ve gözlüğünü değiştirdi. Bu şekilde tim’in işi de zorlanırkenen Ateş yine Karabatak’lığını kullanıp kadından bilgi almaya çalıştı. Sonunda bilgiyi aldığında yola çıkmak için hareketlenmeye başladılar. Son anda elinde Kılıçla gelen Keşanlı hem Tim’i şaşırttı hemde bir çok izleyiciyi güldürdüğüne eminim. Tim’in yola çıkması üzere tehlike başlamıştı bile. Etrafları sarılmış ve çatışmaya hazırlanan teröristler gelmişti. Bölümü Yavuz’un sadece altı ay yaşayabileceği bilgisini alarak kapattık. Yavuz’u zor anlar beklediği belli oldu. 

Haftaya görüşmek üzere

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!