tds_thumb_td_300x0
Sömestr’da İyi Gidecek 5 Film!

Yoğun geçen bir dönem, dersler sınavlar derken neredeyse nefes aldırmayan bir koşuşturmacanın içinden çıkıyoruz hep birlikte. Eğer sen de evde vakit geçirmeyi, bilgisayarı kucağına alıp saatlerce dolaşmayı sevenlerdensen doğru yerdesin. Seni “ne izlemeliyim, bu filmi seçtim ama güzel midir ki” ve benzeri dertlerinden kurtarmaya geldik! Doya doya dinlenmeni taçlandıracak film izleme olayı için kolaylık sağlıyoruz. Amacımız sana güzel birkaç seçenek sunarak vakit kazandırmak. İşte ara tatilde izleyebileceğin farklı türlerde 5 film! 

 

1- Efsaneleşmişlerden!

Jack Nicholson, Dermot Mulroney, and Hope Davis in About Schmidt (2002)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Schmidt Hakkında” (About Schmidt) , 2002 yılı ABD yapımı komedi, dram türünde bir film. Başrolünde usta oyuncu Jack Nicholson yer alıyor. Altın Küre Drama Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu Ödülü ve buna benzer başarıları var. Sürprizlerle dolu film sizi hem güldürüp hem üzebilecek cinsten. Süresi ise 2 saat. Şans vermeye değer gibi duruyor, bitirdikten sonra internette aratıp birbirinden farklı yorumları okumak da çok keyifli olacak!

2- Bilim kurgu ve gerilim bir arada!

Logan Marshall-Green and Melanie Vallejo in Upgrade (2018)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upgrade: “Eşiyle birlikteyken acımasızca saldırıya uğrayan Grey Trace, karısını saldırıda kaybetmenin yanı sıra belden aşağı da felç olmuştur. Günün birinde bir milyarder mucitten bedenini geliştirecek deneysel bir tedavi teklifi alır. Tedavi için Trace’in bedenine STEM olarak adlandırılan yapay zeka implantı yerleştirilir. Tedavi ile insanüstü yetenekler kazanan Trace, karısını öldüren ve kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almak için yola koyulur.” 2018 yapımı olan Upgrade izleyiciler tarafından beğenilen, 7.5 imdb puanlı bir film.

3- Yılbaşı geçmiş olabilir ama ben hala o atmosferi yaşıyorum diyenlere!

Vanessa Hudgens and Josh Whitehouse in The Knight Before Christmas (2019)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Knight Before Christmas : Macera & komedi olarak geçen bu film için söylenmesi gereken birkaç önemli nokta var. Birincisi, film kesinlikle son derece basit, çerezlik diyebileceğimiz cinsten. İkincisi gerçekçi bir konusu yok, aksine izlerken hızlı bir masal dinliyormuşsunuz gibi. Beklentiniz sadece eğlenmekse işe yarayacağını düşündüğümüz The Knight Before Christmas oldukça tatlı bir havaya sahip. Filmde her yerin karlar ve süslerle kaplı olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ayrıca bizden duymuş olmayın ama, başka sevimli detaylar da sizi bekliyor!

4- Şahane oyunculuk, sağlam konu sevenlere!

Keira Knightley and Benedict Cumberbatch in The Imitation Game (2014)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Imitation Game | Enigma : Başrolünde sevilen oyuncu Benedict Cumberbatch’in yer aldığı film 2014 yapımı. Bir hayat hikayesini anlatıyor ve oldukça etkileyici. Genel anlamda huzurlu bir akışı yok ancak iki saate sığdırılmış çok güzel bir film olduğunu düşünüyoruz. Size pek çok şey düşündürtecek, hissettirecek. Bundan emin olabilirsiniz! Eğer izlemeye karar verirseniz de sizi spoilerlı yorum yazımıza bekleriz. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

5- Vaktim var, yeter ki pişman etmesin!
Demet Akbag and Haluk Bilginer in Kis Uykusu (2014)

 

 

 

 

 

Kış Uykusu : Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı 2014 yapımı film. Kış Uykusu, 2014 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ve FIPRESCI ödüllerine de layık görülmüştür. 3 saati aşkın süresine rağmen Imdb’si 8.2 olan filmin türü ise dram. Ayrıca son derece başarılı bir oyuncu kadrosu var. İzlerken biraz mola gerektirebilir, ama buna değecektir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!