Şimdi Oynama Sırası Oya Toksöz’de!
Ufak Tefek Cinayetler’de Bu Hafta Ne İzledik ? 
Ufak Tefek Cinayetlerde 27. bölümdeyiz efendim neler oldu neler ? Oya aldığı ilaçlar yüzünden kötü durumda ama o kendisine oynanan oyunun henüz farkında değil. Anne olma isteği gerçekleri görmesine engel oluyor,bir yandan ilacın yan etkileri bir yandan Serhan’la aralarındaki sorunlar derken şikayetler yüzünden kliniğe sağlık bakanlığı tarafından görevliler de gelince Oya hepten yıkılıyor…
Mervenin keyfi ise yerinde Elif’ten haberleri aldıkça daha da seviniyor bu sırada Serhan’ın aklına girme çalışmalarını da ihmal etmiyor. Serhan’a gelirsek onun da hali pek iç açıcı değil Oya’nın arkasından iş çevirdiğini düşünüyor ondan şüphelenmeye devam ediyor. Bu davranışları yüzünden Oyserciler tarafından tepki almaya devam ediyor.
Ve Elif…Sonunda Oya’ya neden düşman olduğunu bu bölüm öğreniyoruz meğer sebep hırsıymış. Oya’nın başarısını kıskanmasından sonra birde hastane işinde ilk teklif ona gidince Elif Oya’dan iyice nefret ediyor. Merve’nin teklifini de bu yüzden kabul ediyor,hem Oya’dan intikam almak için hem de işi kapmak için…
Edip ne yapıyor peki Merve’ye olan hislerini artık gizlemiyor. Bunu öğrenen Oya iyice sinirleniyor. Arkadaşlıkları kötü bir noktada,bir daha asla eskisi gibi olmayacaklar.
Tüm bu olaylar yaşanırken Mehmet ve Burcu tarafında neler oluyor bir de oraya bakalım ? Mehmet Burcu’yu terk etti şimdiki hedefi Arzu’yu elde etmek ama iş işten geçti. Arzu’nun Enver’le arası çok iyi. Üstüne beraber tatile de çıktıklarında Mehmet deliriyor. Arzu’yu geri kazanmayı kafasına koymuş,son çareyi Pelin’den yardım istemekte buluyor.
Peki Burcu ne halde ? Mehmet gittikten sonra değerini anlamaya başlıyor Burcu. Ona gerçekten aşık olduğunu anlıyor tabi aşık olduğu Mehmet mi yoksa parası mı orasını bilmiyoruz. Merve’yle konuştuktan sonra Arzu’yu ortadan kaldırmaya karar veriyor.
Biz bunları geçip Oya-Serhan-Merve tarafına bakalım. Serhan’a bir anda idrak geliyor Oya’ya olan aşkını fark ediyor ve ne olursa olsun ona inanmayı seçiyor. Kapısına dayanıyor ve duygusal bir OySer sahnesi izliyoruz. Her ne kadar Serhan’a davranışlarından dolayı kızsak da bu sahnede içimiz erimiyor değil 🙂 Kısa bir tatile çıkmaya karar veriyorlar,keşke çıkabilselerdi.
Elif, Merve için çalışmaya devam ediyor. Elindeki bilgileri de verdikten sonra aralarındaki iş birliği artık bitiyor,ikisi de istediğini aldı. Merve aldığı bilgileri kullanarak bir hamle daha yaparak Serhan’ın annesinden yardım istiyor. Oya ve Serhan gidecekleri sırada Merve’nin hamlesiyle birlikte yine kavga ediyorlar ve Serhan Oya’dan açıklama istiyor ama Oya’nın durumu zaten fena hiçbir şeyden de haberi yok.
Bu sırada İlhan çalışmaya devam ediyor,yazılan yorumların peşine düşüyor ve sonunda yorumları yazanı buluyor: Elif! Öğrendikten sonra Oya’ya ulaşmaya çalışıyor ama Oya telefonları açmıyor,gerçekten kötü halde annesinin evine gidiyor,lise zamanında yaşadığı her şeyi tekrar hatırlıyor ve kararını veriyor,suya giriyor.
İntihar edecek,bütün olanlar ona çok fazla geldi. Ama tam o sırada bir şey oluyor ve Oya her şeyi anlamaya başlıyor. Merve’nin oyununu intihar ederken çözüveriyor sonunda. Sudan çıkıyor hemen ‘hiçbir yere gitmiyorum’ diyor.
Şimdi oynama sırası Oya Toksöz’de…İşte 27. bölümde kısaca bunları izledik. Bizce geçen bölümlerden çok daha iyi bir bölümdü. Gelecek bölüm ise Oya Toksöz’ün planını izleyeceğiz bakalım neler olacak ? Ufak Tefek Cinayetler her Salı 20:00’da Star Tv de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!