She-Hulk 1. Bölüm | Fazla Güçlü, Fazla Kolay

Orphan Black dizisinde zevkle izlediğimiz Tatiana Maslany‘nin başrolünde yer aldığı yeni Marvel dizisi ”She-Hulk” Disney +’da ilk bölümü ile yayınlandı. Ve tabii Hulk ismi geçen bir dizide Mark Ruffalo’yu da izlememek olmazdı.

Dizide She-Hulk, nam-ı diğer Jennifer Walters, Bruce Banner‘ın kuzeni olarak karşımıza çıkıyor. Başta normal bir hayatı olan sıradan bir karakter, avukat. Ancak daha sonra Bruce ile birlikte geçirdiği araba kazasının hemen ardından Bruce’un kanının kendi kanı ile temas etmesi sonucu artık sıradan bir karakter olmaktan çıkıyor. Bu kısım bana ”nasıl yani??” dedirtti. Hulk’a dönüşmek bu kadar kolay mı yani? Dümdüz dururken kanı kanıma değdi hoop artık Hulk oldum. Oldukça basite indirgenmiş, hoşlanmadım.

Neyse bir şekilde olanlar oldu ve artık She-Hulk‘umuz var. Ama ne yapması, nasıl davranması konusunda sıfır bilgiyle geliyor haliyle. Hulk da onu alıp kendince eğitim vermek için şehirden, insanlardan uzak bir sığınağa götürüyor. Bu bahsettiğimiz yer Tony Stark‘ın bir gün mutlaka geri alacağını belirterek Hulk’a hediye ettiği bir yer, gözler yaşlı...

She Hulk, Hulk

Hulk’a göre yaklaşık 15 yıl sürecek olan bu alışma sürecini She-Hulk nasıl oluyorsa iki günde atlatıyor ve bir anda her şeye hakim, davranışlarını kontrol edebilen bir süper kahramana çeviriyor. Bu kadar hızlı ilerlemesine gerek var mıydı bence hayır. Hızlı öğrenmesini geçtim bir de oldukça güçlü. Cüsse olarak baktığımızda Hulk Bruce’un 3 kat hali diyorsak, She-Hulk Jennifer’ın 1,5 katı falan. Yani burada orantısız bir büyüme var gibi. Bu da bizde Hulk’un daha güçlü olması gerektiği izlenimini bıraksa da aslında öyle değil. She-Hulk, Hulk’u tek elle dövecek gibi duruyor.

Hulk bu kadar güçsüz müydü?

Sen ki Hulk nice endgameleri aştın daha dönüştükten sonra nasıl hareket edeceğini bile dün öğrenen She-Hulk’a bu kadar hızlı yenilmen beni şaşırttı. She-Hulk’u yüceltirken Hulk’u neden bu kadar düşürdük ki bence bu kadarına gerek yoktu. Basit bir yan karakter olarak mı devam edecek Hulk ilerleyen bölümlerde? Biraz kafa karıştırıcı.

Bilmekte fayda var

She-Hulk için ”ne gerek vardı?”, ”kadın karakter yaratmak için yapılmış” vs gibi çok fazla yorum gördüm. Kötü haber: She-Hulk son zamanlarda ortaya çıkan bir karakter değil. 1980’lerden beri çizgi romanlarda yer alan bir süper kahraman. Bunca zaman diğer film ve dizilerde adını duymadıysak bu da onların ayıbı olsun. She-Hulk ile bizi buluşturduğun için teşekkürler Disney +.