Sevimli Bir Kasaba Hayatını Anlatan 5 Yabancı Dizi

Küçük, şirin bir kasabada herkesin birbirini tanıdığı samimi ilişkilerin olduğu diziler hepimizin ilgisini çekmiştir. Özellikle yoğun, karmaşık bir gerilim dizisini yeni bitirdiyseniz muhtemelen sakin ve gülümseten bir dizi arayışına girmiş olabilirsiniz. İşte bu yüzden biz de sevimli bir kasaba hayatını anlatan 5 yabancı diziyi sizin için derledik!

1. Gilmore Girls

Lorelai Gilmore ve kızı Lorelai (Rory) Gilmore’un sıradan ama bir o kadar da eğlenceli hayatlarına konuk olmak ister misiniz? Küçük bir kasabada geçen bu diziyi izlerken eminim Stars Hollow’un sokaklarında dolaşmayı isteyeceksiniz. Güne Luke’un yerinde kahve ve krep eşliğinde bir kahvaltıyla başlayıp daha sonra kasabanın sıradan sorunlara getirdikleri büyük çözümlere şahit olabilirsiniz. Gilmore Girls’de zaman zaman karakterlere kızsak da sırf samimi ortamı ve sıcak komşuluk ilişkileri için bile izlenebilecek tatlı bir dizi 🙂

2. Suburgatory

Her biri ince ince işlenmiş karikatürize karakterlerin olduğu renkli bir kasaba dizisi Suburgatory. Keyifli vakit geçirmek istiyorsanız ve özellikle “çerezlik” dediğimiz bir dizi arıyorsanız ilk önereceklerimden biri olacak. 20’şer dakika süren her bölüm istisnasız sıcak, neşeli ve oldukça komik bir hikayeyi konu alıyor. Tessa ve babasının Suburgatory’de geçen sakin hayatları ‘farklı’ komşuları ile birleşince ortaya bir sonraki bölüm için heyecanlanacağınız sevimli bir dizi çıkıyor.

3. Anne With an A

1800’lü yılların Kanada’sında doğal bir kasaba düşünün. Geniş bahçeli evler, çiftlikler, yeşillik ve kuş sesleri! Anne With an A sizi günlük hayatın karmaşasından uzaklaştırıp sakin bir dinlinliğin içine atıveriyor. Kendisini evlat edinen ailenin bulunduğu kasabaya yerleşen Anne’in ilk kez tattığı duyguları izlerken hepinizin yüzünde bir gülümseme oluşacak. Yaşadığı dostluklar, ilk aşkı, kayıpları ve muhteşem hayal gücü ile Anne ve onun hayatını şekillendiren kasaba sakinlerinin hayatları ilginizi çekecektir.

4. Freaks and Geeks

1980’larda geçen bir gençlik dizisi mi? Düşelim o zaman Freaks and Geeks’e 🙂 Lise ortamı, gençlik heyecanları, dostlukları ve aşklarının harmanlandığı Freaks and Geeks, küçük bir kasaba ortamında geçen kült dizilerden biri. Kasabada bulunan farklı yaşlardaki gençlerin yaşadığı olaylar ise kasabayı daha da renkli hale getiriyor. Mizahı ve 80’lerin samimiyetini en derinden hissetmek istiyorsanız Freaks and Geeks’e bir şans vermelisiniz. Tabii bu arada freakler ve geeklerin arasında bir seçim yapmak ise tamamen size kalmış!

5. That 70s Show

Thats 70’s Show, aynı kadabada yaşayan ve aynı lisede okuyan 5 gencin genellikle Eric’lerinin evinin bodrumunda takılmalarını konu alıyor. Ama bildiğiniz bütün takılmaları unutun. That 70s Show’da 1970’lerin moda stiline ve unutulmaz müziklerine eşlik ediyorsunuz, tabii bir de farklı ve zekice işlenmiş bir mizah anlayışına. Tabii bu arkadaş ortamının ‘farklı’ bir mizah anlaşıyına ve yaşam tarzına sahip olması, ailelerinin de en az onlar kadar uçuk kaçıp tipler olmasından kaynaklanıyor. Şimdi tüm bu saydıklarımı aynı kasabanın içine koyun, ve curcunaya hazırlanın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!