tds_thumb_td_300x0
Şahin Tepesi 1. Bölüm | Geçmişin İzleri

Ekranlara gelen birinci bölümüyle izleyiciden tam not alan Şahin Tepesi’ne gelin birlikte göz atalım. 

Öncelikle Melek’ten başlamak istiyorum. Ebru Özkan zarafeti karaktere çok güzel yakışmış, aynı şekilde davranışları ve mimikleri de gayet dozunda. Tuna’ya karşı olan bu gereksiz sessizliği ve boyun eğmesine anlam veremezken, geçmiş sahnelerinin parça parça gösterilip içinde yaşadığı pişmanlıkların ve acının açığa çıkması çok güzel oldu. Aynı zamanda babasının mektubuna ulaşması ve kardeşiyle konuşurken gerçekleri haykırıp sonra da küstah ve pişkince konuşan Tuna’yı duyduktan sonra verdiği karar çok yerindeydi. Başından beri kestirilebilecek bir sonuçtu ama yine de keyifliydi. Dizinin son sahnesini böyle seçmek gayet makul olmuş.

Tuna. Kızına söylediklerini asla samimi bulmadığım, tek derdi para, makam ve kocasının konumu olan kötü karakterimiz. Neden kötü diyorum çünkü hırsı için yaşıyor. Mevzu sevgisizliğe bağlanır mı, başka şeyler çıkar mı henüz bilemiyorum daha çok yeni tanıyoruz. Ancak, kızını susturması, olayı örtpas etmesi bile ona olan sevgisinden değil ona eminim. “Akdora” ismine gelecek lekeden endişe duyuyor. Kıskanç, saldırgan, kaba, küstah. Açıkçası hem kaynağı belirsiz yaraları var hem de kibirli bir medeniyetsiz 🙂

Efe. Hafiften şmarık çocuğumuz, çapkın gencimiz, geçlik rüzgarını üstünden atamamış ve anladığım kadarıyla evden uzak olmayı seven bir Akdora. Kız kardeşine düşkün gibi, ailesinin bazı davranışlarından sıkılmış ve başka telden çalıyor şimdilik. Verda’yla olan ilişkisi hikayeyi nasıl etkiliyor bekleyip göreceğiz. Kızımız inşallah biraz çektirir, dişli gibi 🙂 Aslında söylemeden edemeyeceğim hikayeye daha güçlü bi yerden girmesini tercih ederdim. Hatta ilk bölümde olmayıp sonra aniden dahil olması daha vurucu olabilirdi. 

Şaşırtıcı biçimde iyi oynadığını düşünmekle beraber, Cem karakterini de sevdim gibi. Annesini koruyan tavrı özellikle fevri değil gayet yerindeydi. Zengin hayatına olan bakış açısı ve söyledikleri biraz salakça olsa da, bir şeyler yapmaya çalışan, kendi çapında hayalleri olan biri. Tuna’yla girilen savaşta inşallah istemeden köstek olmak yerine sağlam bir destekçi olur.

Yıllar sonra üzerinde durgunluk yaratan aşkına çok önceden sahip çıkacaktın Demir efendiii. Yaşadığın hayatı kabullenmiş, etliye sütlüye çok karışmadan geçip gidiyorsun belli ki. İpler zaten karısının elinde, ama Melek’e olan zaafı yüzünden işler karışacak. Daha şimdiden belli etti. Birileri kızacak, birileri şaşıracak. Ama bilmiyoruz, olan kime olacak.. Muhtemelen günah keçisi Melek olur, bütün yük ona yüklenir.

Gizli ilişkisinden daha çok, amcanın öldüğü gece onu ve annesini kimin kayda aldığını merak ediyorum.

Ev fena halde tehlikeli. Zaten her yer ateşle barut konumundayken bu mevzu çok güzel fitilleyecek gibi. 

Beklenen geri dönüş.. Ait olduğu yere, binevi geçmişine dönen Melek’in neler yaşayacağını, özellikle neler yapacağını çok merak ediyorum. Artık açığa çıkacak sırlar azaldığı ve artık Tuna’nın art niyetinden emin olduğu için hiçbir şekilde pasif kalmayacağını, geri adım atmayacağını düşünüyorum.

Verda’yı sevdim. Zeki davranıyor, lafını esirgemiyor. Annesine şimdilik en çok yararı dokunan kişi oldu.

Pekçok şeyi halledebilecek kapasitede görünüyor. Mektubu alması beni çok rahatlattı, Tuna’ya da hakettiği şekilde karşılık verecek gibi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!