Sadakatsiz Dizisine İlk Bakış | 1. Bölümde Neler Oldu?

Aylar geçiyor, mevsimler değişiyor ve televizyon ekranları yeni dizilere ev sahipliği yapıyor. Şu zorlu günlerde, pandemi sürecinde umutsuzca havada asılı kalan “ne izleyeceğiz ki?” sorusu artık karşılık buluyor. Önce Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı, şimdi de Sadakatsiz. Televizyon ekranları yeni soluklarına kavuşmuş gibi. Hâliyle bizlerde yeniden can bulmuş gibiyiz. Belli başlı günler artık daha bir renkli, daha bir anlamlı. Gelelim, tanıtımları ile daha başlamadan bizi yeni bir heyecana sürükleyen Sadakatsiz’e. Bugün, Sadakatsiz’in Kanal D ekranlarında ilk günü. Bugün, Asya Arslan’la ilk tanışmamız. Öncelikle şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim; kendisini yazdığı Maça kızı 8 kitabından tanıdığım sevgili Dilara Pamuk, yine ve yine harika bir iş ortaya koyacaktır eminim. Bir hemcinsim olarak, genç yaşında bu denli güzel işlerle uğraşması gözlerimi dolduruyor. Ve daha şimdiden, sonuç her ne olursa olsun azmin için seni kutluyorum. Yanı sıra başta Kemal Hamamcıoğlu olmak üzere tüm ekibin eline emeğine sağlık. Reyting tablosunda bol şans!🌟

Sadakatsiz, Asya Arslan

Ekran yolculuğunun ilk gününde, başından sonuna kadar keyifle izledim. Su misali, resmen aktı geçti Sadakatsiz. Bölüme, 20 gün önce, dünyası başına yıkılmadan hemen önceki Asya’yla başlıyoruz. Özel Asrın Hastanesi’nin başarılı başhekim yardımcısı Doçent Dr. Asya Arslan… Ah Asya! Beyaz güller ve aşk! Hayatının her yerinde yer alan şu beyaz güller… Bilirsiniz ki, beyaz güller, aşkın en saf ve temiz halinin göstericisidir. Peki sadece bu kadar mı? Cevap vereyim, hayır. Beyaz güller, diğer adıyla düğün çiçeği; arkadaşlığı, saygıyı ve umudu da temsil eder. Aynı zamanda mavi güller gibi gizliliği de… Asya ve duyduğu aşk; hayatının her bir köşesinde muhakkak bulundurduğu beyaz güller âdeta bu hikâyede. İlk bakışta her şeyi var, sevdiklerinin her birinin yanında olduğu güzel bir dünyası var gibi gözüküyor fakat işin aslı öyle değil. Meğerse, Asya’nın tüm dünyası koca bir yalanla sarılmış. Kocası Volkan Arslan… “Ölüm bizi ayırana dek.” diye söz veren, aşkının gölgesini dahi beyaz güllerle çevreleyen, sözde aşık koca. Önce ceketinden düşen dudak balmı sonra atkısındaki sarı saç teli. Aldatıldığına dair ilk şüpheler böyle düştü Asya’nın içine. Ardından kocasının eve geç gelişleri, ofise gelen şarap, hafta sonu otel kaçamağı ve kayınvalidesinin yanına bir aydır gidilmemesi…. Bunların hepsini bir araya toplayınca, Asya karman çorban oluyor. Geçirdiği anların hiç birinden bir şey anlamıyor. Ne kafasını tam anlamıyla verebiliyor ne de kalbini. İşte bu noktada aklıma Andre Gide’nin bir sözü geliyor; “Kuşkular, bize mutluluğu haram etmeye yararlar.” Asya’nın yaşadığı da, hissettiği de tam olarak bu.

 

Sadakatsiz

Her şeyin yolunda gittiğini zannettiği bir vakitten kararlaştırdığı doğum günü sürprizi, aşık bir kadının kalbine öldürücü son darbeyi vuruyor. Volkan’ın arabasının bagajında, gizli bölmesinin içinden çıkan çantadaki şu telefon… Asya’nın aldatıldığına emin olduğu o resim. Atkıdaki saç telinin sahibi, Derin Güçlü. Bu nasıl bir talih?! Kurtardığı hastasının kızı, kocasının tercih ettiği kadın. Ve işin belki de en acı kısmı, Volkan’la birlikte diğer sevdiklerinin ihaneti… Öyle değil mi Asya? Mert, Bahar, Derya, Serap… Bu saydığım tüm isimler, Volkan ve Asya’nın kesişim kümesi. İşte bu kümede yer alan herkes, Volkan ve Derin birlikteliğini biliyor ve Asya’nın öğrenmemesi için türlü türlü yalanlara karışıyor. Kısacası herkes ama herkes yalancı!

Sadakatsiz

Aslına bakarsanız daha bölümle ilgili anlatacak çok şey var ama ben özetlemeden yanayım. Nasıl olsa her birimiz bayıla bayıla izledik, öyle değil mi? Gelecek bölümü iple çekiyorum. Asya ne yapacak? Kalbine aldığı yarayı ne zamana kadar göğüsleyebilecek? Ne gibi bir yol izleyecek? Aşırı merak ediyorum. Fakat bildiğim hatta emin olduğum tek bir şey var ki, Asya bir daha eski Asya olmayacak. Hitopadesa ne demiş; “Bu dünyada insanlar bir kere aldatılınca, gerçekten bile şüphe duyarlar.”

Ah Asya!

Haftaya yeni bölümde görüşmek üzere…

Bir sürü beyaz kalp.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!