tds_thumb_td_300x0
Sabrina 3.Sezon 7.Bölüm İncelemesi: İhanet Öpücüğü

Siz de benim gibi bölümün son 15 dakikasını şaşkınlıktan izleyemediyseniz, kulübe hoş geldiniz. Sabrina’nın gelmiş geçmiş bütün sezonlarının hiçbirinde bu denli heyecanlı bir bölüm izlediğimizi hatırlamıyorum. Tam bir sezon finali öncesi bölüm olmuş. Sezon finalinde heyecanı o kadar doruklarına çıkarmışlar ki, izlemek için sabırsızlanıyorum.

Peki bu bölümü bu kadar heyecanlı yapan şey neydi diye soracak olursanız, neredeyse kimsenin hayatta kalmamış olması derim! Bırakın herkesin ölmesini, Ambrose haricinde kimse kalmadı. Şu, şunu kurtarsa, şu da şunu kurtarsa bile diyemiyoruz çünkü Lucifer bile kilit altında!

Son anda Roz Nick’i çağırmasaydı, ondan da umudum vardı. Acaba Dorian nereye gitti? Cehennemden ona getirdikleri çiçeğin kaybolmasında bir etkisi var mı merak ediyorum. Elimizde o kadar insan kalmadı ki, artık son çare Dorian bile olabilir.

Ambrose’un Faustus ile gireceği savaşta kim kazanacak? Acaba Prudence, Faustus’a nasıl bir cevap verdi? Suyun içindeki varlık çok kıymetli hepimizin anladığı kadarıyla. Büyük ihtimal onun sayesinde zamanda bir oynama olacak. Bu oynama da ölenleri geri getirecek. Ya da zaman geriye akacak, artık o kısmını sezon finalinde izleyip göreceğiz.

Geçen bölüm yorumunda Zelda’nın ölme ihtimali üstünde durmuştum. Ama bunu o kadar büyütmemiştim çünkü mezarda tekrar dirilebileceğini düşünmüştüm. Fakat daha sonradan aklıma geldi. Hilda gibi Zelda da dirilemeyecekti.

Mamba Marie’nin Zelda’yı korumasına ve yönlendirmesine ise çok şaşırdım. Onun sahip olduğu mistik gücü sanırım bir sonraki sezon daha iyi inceleme fırsatımız olacak. Şimdilik bize zararı dokunmadığı sürece hiçbir sıkıntı yok. Zelda’yı ona emanet ettiklerinde bile bir tereddütle izledim fakat korkmam gereken kişi o değilmiş.

Peki Zelda ne buldu? Yeni ay, yarım ay ve dolunay. İşin sırrını tam çözmüşken, daha yeni dirilmişken yeniden ölmesi çok korkunçtu.

Hele ki, kız kardeşlerin birbirini öldürmüş olması daha da korkunç. Dorcas’ı iyileştirdiler fakat Agatha? Gerçekten Agatha’yı hepimiz unuttuk. Tabi meclisin, insanların ve Sabrina’nın uğraştığı o kadar dert arasında, onun bir sıkıntı oluşturabileceği hiç aklımıza gelmemişti. Maalesef önce Agatha Dorcas’ı, sonrasında Prudence Agatha’yı, en sonunda Prudunce’ı Blackwood öldürdü. Zincire bakar mısınız?

Harvey, Roz, Theo ve Robin ise Paganlara av oldu desek, eksik söylemiş olmayız. Nick son anda onları kurtarmaya gelse de oldukça başarısız bir kurtarma operasyonu oldu. Robin’in öldüğünü, Harvey’nin ise kanının yavaşça emilerek, bir ağaç tarafından öldürüldüğüne şahit olduk. Roz ve Theo şimdilik hayattaydı. Çığlıkları Sabrina’yı uyandırır mı acaba?  Nick’den ise hala bir haber yok.

Şimdi Sabrina’ya da kızmamak elde değil. İsmi Cehennem Prensi olan birine nasıl inanabilirsin ki? Bu çocuk seni bir defa kandırmış, sana evlenme teklifi ederek bu tahtı ne kadar istediğini belli etmeye çalışmış. Bu kadar dikkatsiz olur mu bir insan? İlkinde hata yaptın, ikincisinde yapacak gibi oldun, son anda kurtardın. Bari üçüncü de hata yapma! Direkt gümüşleri iblislere götür ve tahtı kazan! Her şeyi de biz mi söyleyeceğiz yani! O kadar iş tek başına yapıyorsun. Böyle bir hatayı nasıl yaparsın?

Lucifer ve Lilith nasıl hapsoldu o taşlara anlamadım. Lucifer hepsinden güçlü değil mi? Bunların ödü kopmuyor mu Luciferden? Nasıl oluyor da taşa hapsoluyor? Cehennem prensi kim oluyor da bu hükmü kendinde görüyor?

İşte krallık sistemi bu sezon bana bu yüzden oldukça saçma geldi. Detaylı bakıldığında o kadar hatalı ki! Neyse, diziyi sevdiğimiz için susalım madem.

Sezon finali ise gümbür gümbür. Bakalım kim hayatta kalacak kimler yeniden doğacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!