Ufak Tefek Cinayetler’in genç Serhan’ı, Azize’nin Kuzey’i ve son zamanların merakla takip edilen dizisi Öğretmen’in Tuğrul’u Efekan Can’la keyifli bir sohbet gerçekleştirdik, ona merak edilenleri sorduk. Keyifli okumalar!

Merhaba Efekan! Öncelikle bize zaman ayırdığın için Ne İzledik ekibi ve tüm sevenlerin adına teşekkür ederiz. Takipçilerimiz tarafından yüze yakın soru aldık. İçlerinden seçmek zor olsa da seni sıkmadan önce kendi sorularımızı sonra da takipçilerinin merak ettiklerini sormaya başlayalım hemen.

1- Klişe bir giriş yapalım. Bizler seni Serhan, Kuzey ve Tuğrul olarak tanıdık. Peki gerçek hayattaki Efekan kimdir, kendinden bahsedebilir misin?

-Kısaca şöyle; gerçek hayattaki Efekan sevgiyle büyümüş, sürekli olarak enerji dolu, yaptığı işi özenle yapan ve emek veren biri. Bunlar dışında sporu ve hayvanları çok seviyor. Son olarak hayattan aldığı her şeyi hak etmek isteyen biri.

2- Seni sosyal medyada hep enerjik görüyoruz. Peki setlerde, provalarda,gündelik hayatında vs. seni ne motive eder?

-Öncelikle uyku düzenim benim için çok önemli, hemen arkasından sağlıklı beslenmek ve sanırım biraz da sevgi.

3- Güleryüzlü, samimi, yetenekli… Biz seni bu şekilde tanımlıyoruz ve çok beğeniyoruz, peki senin kendinde sevmediğin bir huyun var mı, varsa ne?

-Panik olduğum anlarda normale dönmem epey uzun sürüyor. Daha soğuk kanlı kalabilmeyi isterdim ama kolay kolay da paniklemem.

4- Bugüne kadar kat ettiğin yola bakınca seni çok başarılı bir kariyerin beklediğine eminiz. Müziğe olan ilgini de biliyoruz. Peki oyunculuk ve müzik hayatında olmasaydı ne yapmak isterdin, çocukluk hayalin var mıydı?

-Çocukluk hayalim müzisyen olmaktı ama hep hayatımın bir köşesinde olduğu için içimde kalan bir durum yok.
Eğer bunlar olmasaydı da sanırım baba mesleğini yapardım.

5- Son projen Öğretmen daha yeni başlamıştı ki alınan önlemler dolasıyla sete ara vermeniz gerekti. Eminim çok özlüyorsundur. Peki set ortamı nasıldı? En çok kimlerle zaman geçiriyor, iyi anlaşıyorsun?

-Hani ilk okulda sınıfta aile gibi olurduk ya, Öğretmen setinde ortam tamamen bunun gibi. Herkes birbirini çok seviyor ve işini ciddiye alıyor. Yaş ortalamamız da genç olduğu için enerjimiz çok yüksek.

6- Setlerden bahsetmişken hemen bunu da soralım. Birbirinden başarılı pek çok oyuncuyla aynı seti paylaştın, yeni dostlar edindin. Hepsi birbirinden değerlidir senin için ama en çok eğlendiğin set ortamı hangisiydi ? Setlere dair unutamadığın bir anın var mı?

-Tam Kafadan film setinde herhalde çok eğlenmişimdir. Hem havanın güzel olması hem de oradaki ekibin aşırı eğlenceli olması başlı başına unutulmazdı. Öğretmen dizisi seti de benim için çok özel ve keyifli.

7- Bugüne kadar çok zorlandığın bir sahne oldu mu? Özellikle Azize’de Mustafa Yıldıran’la olan sahnelerin ve kriz geçirdiğin sahnelerde ekstra prova yapman gerekti mi?

-Ekstra sahne provası değil ama kriz sahnesi için uzun bir araştırma periyodu gerekti . Envai çeşit makale ve video izlemiştim o süreçte ve canlandırması zor olsa da çok keyifliydi.

8- Bugüne kadar oynadığın projeleri, karakterleri kabul etmendeki en büyük etken ne oldu? Özellikle Kuzey baba sevgisi görmemişti ve Tuğrul’un babası da hapiste. Bir tarafı yaralı, hikayeleri dramatik olan karakterler gelişimin için daha mı iyi oluyor?

-Bende ve hayatımda olmayan şeyleri oynamayı daha çok seviyorum, o duyguları hisleri başka karakterlerde yaşayarak onlarla empati kurmaktan keyif alıyorum. Öğretmen’deki Tuğrul karakteri de benim için öyle.

9-Bu sektörde yolun daha çook uzun. Oyunculuk serüveninde, mutlaka birlikte çalışmak istiyorum dediğin bir isim var mı?

-Yabancı oyunculardan da cevap verebilirim ama bizimde çok değerli oyuncularımız var mesela
Haluk BİLGİNER ve Çetin TEKİNDOR ile ilerleyen zamanlarda oynamayı çok isterim.

10-Boş zamanlarında müzikle ilgilendiğini biliyoruz. Özellikle hepimizin evlere kapandığı şu günlerde başka neler yapıyorsun bu karantina sürecinde? Bu süreçte nelerin farkına vardın?

Günlük rutinim kısmen de olsa bozulmuş durumda, uyku saatlerimiz değişti malum.. Yeni şeyler okumaya başladım, kişisel gelişimle geçiyor daha çok ve tabii ki bolca müzik, gitar neredeyse elimden hiç düşmüyor.
Öncelikle sağlığımızın kıymetini anladık. Sevdiklerimizi hatırladık kendimizle baş başa olmayı hatırladık.
Evin içine de bir hayatı sığdırabileceğimizi gördük. Bizim yaptığımız bir hatanın başkalarını ne denli etkilediğini de fark ettik ve daha bir sürü şey…

|Takipçilerimizden gelen sorular|

•Oyunculuğunu çok beğeniyorum ve gördüğüm kadarıyla tiyatro eğitimi almış bu alanda da projeler düşünüyor mu?

-İlerleyen zamanlarda neden olmasın. İkisinin de yeri benim için bambaşka. Kim bilir hatta belki bir gün bir müzikal bile olabilir…

•İlker Kaleli ile beraber çalışmak nasıl bir his? Daha çok fazla sahneleri olmasa da Tuğrul ve Akif arasındaki bağı izlemek için heyecanlanıyoruz.

-Öncelikle İlker Kaleli çok disiplinli ve öğretici biri. Onunla aynı sette olmaktan çok keyif alıyorum. Her gün yeni bir şeyler öğrenebiliyorum. Aslında Akif ve Tuğrul arasındaki bağ Efekan Can ve İlker Kaleli arasında da var 😊

•Oyunculuk kariyeri hakkında bilgi verebilir mi? Oyuncu olmak isteyenlere ne tavsiye etmek ister?

-Benim serüvenim öncelikle işin temelinden eğitim alarak başladı sonrası sizde bitiyor, ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok gelişiyorsunuz. Kariyerinizi doğru yönetecek ve kendinizi emanet edebileceğiniz bir menajer de bu süreçte çok önemli. Ben o konuda Ufuk Ergin’le çalıştığım için şanslıyım. Bu işin bence en büyük sınavı sabretmek ve asla pes etmemek.

•Oynadığın karakterlerle benzer yönlerin var mı?

-İllaki var fakat bunları ayrıştırmıyorum açıkçası benzemeyen yönlerim daha çok aklımda kalıyor.

•Sinema filmi teklifi gelirse oynamayı düşünür müsün ? Yoksa dizi sektöründen mi ilerlemeyi düşünüyorsun?

-‘İşte bu, ben bu işin içinde kesin olmalıyım’ diyebileceğim bir sinema filmi gelirse tabii ki oynamak isterim. Ki zaten hali hazırda çıkacak olan bir filmimiz vardı fakat Covid-19 nedeniyle ertelendi.

•Hepimizin evde kaldığı bu günlerde senden bir kaç öneri istiyoruz. Bir solukta okuduğun kitap, en sevdiğin yazar, bıkmadan dinlediğin şarkı, en sevdiğin dizi ve film?

-Son zamanlarda çok kitap okudum fakat hala etkisinden çıkamadığım Horace Jim Greasley’in ‘Kuşlar Cehennemde Şarkı Söyler Mi ?’ kitabını kesinlikle öneriyorum. Gerçek bir hikayeden alıntı olması da beni etkilemiş olabilir. Bıkmadan Sting Shape of My Heart dinleyebilirim 😊 . En sevdiğim bir dizi yok, yeni izleyip sevdiğim her şey en sevdiğim dizi olmuş oluyor. Son zamanlarda The English Game diyebiliriz.

Son olarak takipçilerine iletmek istediğin bir mesaj var mı?

Aslında enerjimi yükselten şeylerden biri de bu, destekleri gerçekten çok iyi hissettiriyor.
ECFC olarak bir kitlem oluşmaya başladı onları çok seviyorum.

Son bir şey daha Lütfen Evde Kalın!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz