Pixar’ın Amatör Uzaylısı | ”Lifted” Film Yorumu

Acaba gece uykudayken uzaylılar bizi ufak bir gezintiye çıkarıyor olabilir mi?

Yönetmenliğini Gary Rydstrom‘un üstlendiği Lifted, eğlenceli bir Pixar kısa animasyon filmi. Filmin yönetmeni Gary Rydstrom, Jurassic Park  ve Pixar’ın Kayıp Balık Nemo’su gibi filmlerdeki ses tasarımıyla ünlü, birden çok Oscar ödüllü bir isim. 2006 yapımı olan Lifted, 1927 yapımı Metropolis’ten esinlendi.

Konusu

Uzaylı olmak zor iş. Özellikle de süzülen beyaz bir ışıkla dünyalıları uzay gemisine almaya çalışıyorsanız. Stu adlı genç bir uzaylı, bir uzay gemisinin içinde uyuyan bir insanı kaçırmaya çalışıyor ama hangi düğmeyi kullanacağını bilmiyor. Kendine çok fazla güvense de bir süre sonra gözetmeninin de vermiş olduğu baskı sebebiyle tüm düğmeleri birbirine karıştırıyor ve görevi başarısız oluyor.

Başarısızlığından dolayı üzülen Stu, gözyaşlarını tutmakta zorlanırken öğreticisi Bay B, içini çekerek eve dönüş yolculuğu için uzay gemisini fırlatmasına izin verir. Stu yine büyük bir özgüvenle dümeni tutsa da gemi yere çarparak Ernie’nin evini yerle bir eder. Gemi kalktığında, alt tarafı kir ve molozla kaplıdır ve açık kargo ambarı tarafından oyulmuş, bir kraterin ortasındaki uzun bir toprak sütun dışında evden geriye hiçbir şey kalmamıştır. Bunun da ötesinde, Ernie hala yatakta mışıl mışıl uyuyor.

Filmi aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!