Selamlar! Bilgi birikim ve öğrenme potansiyeline güvendiğim birkaç farklı insanın ortak tavsiyesi haline dönüşünce izlemeye karar verdiğim bir mini dizi/belgeselden bahsedeceğim bugün. Şu günlerde tüm dünyayı sarsan malum virüs hakkında önceden yaptığı açıklamalarla gündemde olan Bill Gates hakkında. Ama tabii ki onun gündem olması için böyle bir şeye ihtiyacı yok çünkü kendisi her daim konuşulan, genelde servetiyle anılsa da aslen zekası ve yaptığı çalışmalarla ünlenmiş bir yazar, yazılımcı, girişimci, yatırımcı ve iş adamı :’) Hal böyle olunca da Bill’in hayatını anlatmaya değer bulmuşlar ve bazı spesifik kısımlara odaklanarak bu projeyi hazırlamışlar.

bill gates ile ilgili görsel sonucu

Başarılı insanların nasıl yaşadıklarıyla, günlük alışkanlıklarıyla, hayata bakış açılarıyla ilgileniyor ve keşfetmeyi seviyorsanız bu belgeselin hoşunuza gideceğini düşünüyorum. Sıkmayan bir anlatımı var ve yalnızca üç bölümden oluşuyor. Tek bir günde, hatta saatler içinde bitebilecek kadar uygun süreli yani. Ayrıca bahsedilen olayların yaşandığı ortamları görmek ve az da olsa inceleme imkanına sahip olmak da izlemeyi daha keyifli hale getiriyor.

bill gates ile ilgili görsel sonucu

Inside Bill’s Brain’i izleyen herkesin, kendine göre bir noktadan, ilgi alanlarına göre bir kısımdan kesinlikle ilham alabileceğini düşünüyorum. Aynı zamanda bu kadar çok adını duyup da tanıdığımızı sandığımız ama yalnızca hakkında birkaç yüzeysel bilgimiz olan birini biraz daha yakından görmek için güzel bir fırsat. 

Çalışma prensiplerini, ailesini/ilişkilerini, iş arkadaşlarını, azmini (hırs diye de tanımlanabilir) ve elinde olan gücü nerelere harcamayı seçtiğini öğreniyoruz. İzlerken takdir edeceğinize emin olduğum olaylar olsa da, zaman zaman kendinizi onu eleştirirken de bulabilirsiniz. Bunda yanlış hiçbir şey yok. Sonuçta ortada bir insan ve ortaya çıkardığı ürünler, tamamen şahsi görüşler var. Katıldığınız fikirlerini benimseyip kendinize adapte edebilir, geliştirebilir, eğer karşı çıktıklarınız olursa da karşı çıkmaya devam edip dilerseniz bu konuda her yerde, istediğiniz kadar konuşabilirsiniz. Dokunulmazlığı yok, bizler gibi iki gözü iki kulağı olan bir insan. Yalnızca pek çok şeyi olabildiğince iyi değerlendiren, örnek alınacak özelliklere sahip başarılı bir adam : )

İlgili resim

Sonuç olarak, canınız genelde tercih ettiğiniz dizileri izlemek istemiyorsa, tekdüze bir izleme geçmişiniz veya pek değiştirmediğiniz bir tarzınız varsa, ya da ilhama ihtiyaç duyduysanız veya sadece merak ediyorsanız, Inside Bill’s Brain’e göz atabilirsiniz. Akış konusunda ben bir geçmiş bir günümüzdeki olay şeklindeki gidişatı pek sevmedim, geçişsiz olsa daha derli toplu olurdu ve kolay odaklanırdım diye düşünüyorum ama yine de izlenmeyecek kadar yormuyor hatta genel izleyicinin sevdiği bir tarz diyebilirim. Dizinin IMDB puanı da 8. Taze, 2019 yapımı iş bekleneni vermiş anlaşılan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz