Netflix Dizisi Sıcak Kafa’nın Çekimleri Başladı

Netflix platformunda yayınlanacak yeni Türk yapımı dizi Sıcak Kafa’nın çekimleri başladı. Dizi, Afşin Kum’un 2017’de GİO Ödülleri’nde En İyi Roman seçilen distopyası ‘Sıcak Kafa’dan uyarlanacak.

Kadroda kimler var?

Dizide Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Haluk Bilginer gibi isimler rol alıyor.

Konusu ne?

Şu anda içinde bulunduğumuz koronavirüs salgını gibi “Sıcak Kafa” da dünyayı pençesine almış bir salgını konu alıyor ama nasıl bir salgın? Bir delilik salgını… Bu hastalık dil ve konuşma yolu ile yani iletişim kurdukça zihinden zihne yayılıyor. İnsan ilişkilerini dolayısıyla toplum düzenini değiştiriyor. Haliyle ekonomi, eğitim, iş dünyası ve benzeri şeyler de salgından etkileniyor. Kısaca dünya bu salgın hastalık nedeniyle bir kıyamete sürükleniyor. 

Salgından etkilenmeyen tek kişi ise zamanında bu amansız hastalık üzerine çalışmalar yapmış olan eski dilbilimci Murat Siyavuş. Hem anlatıcı hem de baş kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Murat Siyavuş. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve farklı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalıyor.