Ne İzlemeli? | The Road Within

Son zamanlarda izlediğim en etkileyici şeylerden biri diyebilirim bu film için. Hayatlarını domine eden büyük hastalıkların pençesinde çırpınan, pek farkında olmasalar da inanılmaz bir mücadele veren üç genci konu ediyor. Daha doğrusu hayatlarının bir dönemine, kritik olmasına rağmen eğlenceli bir üslupla anlatılmış olan bir dönem bu, konuk oluyoruz kısaca. The Road Within’in kurgusu dinamik, senaryosu ise oldukça etkileyici.

Filme, ne bulacağımı bilmeden başladığım için başlangıçta beni biraz sarstı ve bu sarsıntı peş peşe yaşananlar sebebiyle emotional rollercoaster tadındaki ilerlemeyle devam etti. Gereksiz sahnelere yer vermeyen, derdini basit ama etkili şekilde anlatan, replikleriyle de insanı vuran emek dolu bir iş The Road Within.

İstemsizce bol bol empati yapıyor, size hissettirdikleri sebebiyle de sağlam birkaç tokat yemiş gibi hissediyorsunuz izlerken. Konusu ve işlenişi gereği zaten filmi beğenmeniz garanti gibi ancak başarılı yönetmenliğin de bu güzel anlatımı desteklediğini söylemiş olayım. Yalnız böyle dediğim için inanılmaz felsefik yaklaşımlar, sanatsal dokunuşlar beklemeyin. Film herkesin anlayacağı şekilde ifade ediyor kendini, kasınıtılıktan uzak doğal bir sahnede oynuyor oyununu ve bu da bir diğer artısı oluyor.

7 imdb’li kıyıda köşede kalmış bu filme benim puanım 8 oldu. Eğer klişe konulardan bıktıysanız bir saat kırk dakikanızı ayırarak The Road Within’e bir şans verebilirsiniz. Kendisi hem bir yol filmi, hem bir dram filmi hem de gerçek bir gençlik filmi. Değindiği konulara tadında dokunuşlar yaparak izleyicisini memnun eden, oyunculukların iyi olduğu bir yapım da denebilir kısaca.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!