I Know This Much Is True Nasıl Bir Dizi?

Roman uyarlaması olan ve başrolünde Mark Ruffalo’nun yer aldığı HBO mini dizisi I Know This Much Is True, güçlü anlatımı ve Ruffalo’nun akıp giden oyunculuğu ile de aynı bir romanı andırıyor.  6 bölümden oluşan dizinin bölüm süreleri ise 50 ile 70 dakika arasında değişiyor.

Ruffalo’ya, Bir Mini Dizi veya TV Filminde En İyi Erkek Başrol Oyuncusu Ödülü kazandıran dizide ünlü oyuncuyu ikiz kardeşlere hayat verirken izliyoruz. Ruffalo, role girebilmek için öncelikle ikizlerden Dominick’in tüm sahnelerini tamamlamış sonra ise rolü için kilo almış ve Thomas sahnelerini çekimlerini tamamlamış.

Dizide yine başarılı oyunculuğu ve Mark Ruffalo’nun gençliğine benzerliğiyle dikkat çeken bir diğer isim ise Philip Ettinger’di. Philip Ettinger ise ikizlerin sahnelerini Ruffalo’nun aksine tek seferde canlandırmış.

I know This Much Is True, adından da anlaşılabileceği üzerine, bir adamın ikiz kardeşi ve aile geçmişi ile ilgili gerçekleri ve başına gelen olaylar için bir neden aradığı, neyin gerçek olduğunu bulmaya ve kabul etmeye çalıştığı bir hikaye…

Dizimiz, Dominick ve akıl hastası ikiz kardeşi Thomas’ın üzerine odaklanıyor. Dominick, hayatını çok zorlaştırsa da ikiz kardeşini hiçbir koşulda yalnız bırakmak istemiyor ve onu kapatıldığı akıl hastanesinden kurtarmaya çalışıyor. Bu sırada ise Dominick ve Thomas’ın çocukluktan itibaren tüm yaşamlarına şahit oluyoruz. Yani anneleri, kim olduğunu bilmedikleri babaları, üvey babaları ve gençlik yılları olan üniversite zamanlarındaki yaşamlarını kesit kesit izliyoruz. 

”Tanrı seninle konuştu mu?” ”Tanrı herkesle konuşur, ben dinliyorum.”

Dominick, hayatındaki herkesi kaybeden ve ailesinin lanetli olduğuna inanan bir adam. Bunun nedeni de büyükbabasının yaşamından kendisi ile örtüşen kesitler bulması… Büyükbabası ve onun ikizinin üzerinden kendisinin ve kardeşinin hayatına bakan ve ailesinin lanetli olduğuna inanan Dominick’in dram ve karmaşa dolu hikayesine konuk oluyoruz 6 bölümlük süre ile… Ve tüm bu sahneler HBO kalitesinin de etkisiyle roman akıcılığında ilerliyor. Ağır akan ve yoğun dram içeren bir dizi olması ile 6 bölüm olmasına rağmen izlenmesi zor olabilir kabul ediyorum ama Mark Ruffalo’nun oyunculuğuna ve dizinin anlatımının gücüne kapılınca diziyi tamamlamamak da mümkün olmuyor diyebiliriz.

2020’nin en göze çarpan ve sıyrılan işlerinden biri olduğu kesin. Mark Ruffalo, sana olan hayranlığımı içimde halledemiyorum diyerek yorumumu sonlandırıyorum!

IMDb’den Ne Haber?

Dram türündeki dizinin güncel IMDb puanı 8,2. Diziyi BeIN Connect üzerinde izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!