NE İZLEMELİ | Dash&Lily (Bize Çıkan Yollar) Nasıl Bir Dizi?

Netflix’in Noel temalı gençlik dizisi Dash&Lily, Netflix Türkiye’de ”Bize Çıkan Yollar” adıyla 10 Kasım’da izleyici ile buluştu. Dizinin başrollerini, Euphoria ve This Is Us dizilerinde de izlediğimiz 1996 doğumlu oyuncu Austin Abrams (Dash) ve 1994 doğumlu oyuncu Midori Francis paylaşıyor. 8 bölümden oluşan dizinin bölümleri ise 20-25 dakika uzunluğunda. Ben diziyi bir cumartesi günümü ayırarak film izler gibi zevkle tükettim. 

Bir roman uyarlaması dizi, Noel konulu olması nedeniyle bir mini diziyi andırsa da TV Time’a göre Netflix’in yeni sezon onayı vermesi halinde dizinin daha fazla bölümü gelebilir.

Dash&Lily Konusu

Yaşıtlarına göre daha kendine özgü ve olgun olan, ailesi ile mutlu bir yaşam süren 17 yaşındaki Lily, ilk defa noeli tek başına geçirmek zorunda kalır. Lily’nin ailesindeki herkes büyük aşkını noelde bulduğu için Lily’nin de noellerden beklentisi yüksektir ve noeli aşk ile özdeşleştirir. Bu nedenle bu sefer yalnız geçirmek zorunda kaldığı noelde hayatının aşkını bulmak için bir adım atar.

Kendisiyle benzer kitap ve müzik zevklerine sahip bir erkek arkadaş bulmak için, her zaman gittiği kitapçıda en sevdiği kitabın yanına bir defter bırakır. Defterin içini ise bilmece ve ipuçları ile doldurur. Defteri bulan Dash de Lily gibi bir kitapkurdudur. Ancak Dash, Lily’nin aksine noeli pek sevmez. Ailesi ile problemleri vardır. Ve yalnızlığı sevse de Lily gibi ”weirdo” değil de, arkadaş çevresinde popüler sayılabilecek birisidir.

Lily’nin defterindeki bazı bilmeceleri ve cesaret oyunlarını çözdükçe, Lily’ye kendini daha yakın hissetmeye başlar. Aynı şekilde defterdeki cevapları kusursuz bulan Lily de ruh eşini bulduğunu düşünür. Aslında hayatından mutlu olan Lily ve pek de mutlu bir yaşam sürmeyen Dash’in farklılıkları da var ancak dizinin değinmek istediği nokta da buydu. 

Gençlik yılları kendinizi tanıdığınız yıllardır, bunun için de başarısızlıktan korkmayın, sınırlarınızı zorlayın ve mümkün olduğunca yeni şeyler deneyin diyor dizimiz. Bunu da ellerindeki ”kırmızı not defteri” ile yaptırıyor Dash ve Lily’e. İkisi de birbirleri için verdikleri eğlenceli ve zorlayıcı görevlerle, diğeri için yeni bir bakış açısı sağlıyor ve hayatına yeni kapılar açıyor aslında. 

Kimler İzlemeli?

Netflix’in tatil içeriklerini genellikle yeterli bulmadığım için izlemezken bu yıl hem Holidate filmi hem de bu dizi ile iyi iş çıkardıklarını düşünüyorum. Eğer Love Actually gibi Christmas ve aşk temalı filmler seviyorsanız bu diziyi de kesinlikle izlemelisiniz. Ayrıca gençlik dizileri sevenler de bu diziyi beğeneceklerdir. 

Son olarak dizideki çiftin birbirine cesaret oyunları oynatmasından yola çıkarsak elbette ünlü Fransız filmi ”Cesaretin Var mı Aşka?”yı anmamak olmaz. Eğer Jeux D’enfant filmini seviyorsanız, bu diziyi de muhtemelen beğeneceksinizdir.

IMDb’den Ne Haber?

Dizinin güncel IMDb puanı 7,7. Diziy bi romantik komedi filmine benzetirsek yeterli ve hatta gayet iyi bir puan diyebiliriz. TAVSİYE EDİLİR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Korunan İçerik!